Skocz do zawartości
vojt

Pamięci A Procesor.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem pamięci Kingstona KVR400X64C3A/512. Po uruchomieniu MEMTEST-u (settings: RAM:200MHz(DDR400)/CAS:3-4-4-8/Single Chanel, 2,5 vol) wykazało KILKASET błędów pamięci. Moja płyta główna (Soltek SL-NV400-64, chipset: nForce2) obsługuje częstotliwość szyny pamięci: 266 MHz, 200 MHz, 333 MHz, 400 MHz; Maksymalna wielkość pamięci: 2 GB, częstotliwość szyny FSB: 333 MHz, 266 MHz, 400 MHz. Na memory frequency 200MHz - system niestabilny, nie mówiąc o grach.

Dopiero po przestawieniu memory frequency na 166MHz system jest bardzo stabilny (procesor Bartek 2500+ podkręcony mnożnikiem na 166 x 13,5), MEMTEST nie wykazuje żadnych błędów. Może mi ktoś wytłumaczyć jak dziecku dlaczego pamięci nie działają poprawnie jako 4-setki, choć płyta je obsługuje i jaka jest zależność taktowania procesora i pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj ustawic pamieci w biosie na fabrfycznych ustawieniach "By spd" i odpalic memtesta. Jesli nie bede dzialaly poprawnie na fabrycznych timingach to znaczy ze mozesz je reklamowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj ustawic pamieci w biosie na fabrfycznych ustawieniach "By spd" i odpalic memtesta. Jesli nie bede dzialaly poprawnie na fabrycznych timingach to znaczy ze mozesz je reklamowac.

1368872[/snapback]

Niestety już po pierwszym przebiegu MEMTEST-u (memory na SPD) wykazuje kilkadziesiąt błędów (memory 200MHz, CPU: 166 x 13,5) Przy ustawieniu memory frequency 200MHz zawsze wyskakują błędy. Czyli przy mojej konfiguracji płyty głównej pamięci POWINNY chodzić jako 4-setki ? Myślisz że jednak pamięć walnięta ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To płyta na nForce, więc ważna jest praca synchroniczna.

Przestaw procka na mniejszy mnożnik i FSB 200 MHz, ramy też na 200 i musi pójść (timingi na początek 'by SPD').

Edytowane przez DeTe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To płyta na nForce, więc ważna jest praca synchroniczna.

Przestaw procka na mniejszy mnożnik i FSB 200 MHz, ramy też na 200 i musi pójść (timingi na początek 'by SPD').

1369353[/snapback]

Jeśli ustawię FSB na 200 MHz to mnożnik mam default. Timingi miałem na SPD i MEMTEST wywalił błędy. Dzisiaj włożyłem pamięć noname 256MB PC-3200/400MHz na FSB 200 MHz i memory 200 MHz i w MEMTEST żadnego błędu !! Jak wkładam Kingstona 512 MB z tymi samymi ustawieniami - same błędy, resety kompa, komunikaty typu: SYSTEM ODZYSKAŁ SPRAWNOŚĆ PO POWAŻNYM BŁĘDZIE. W biosie mam ustawienia tylko AUTO i BY SPD.

Sam już nie wiem co jest grane. Ma ktoś pomysła ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na FSB 200 i timingach SPD masz błędy to, albo płyta 'gryzie się' z tym Kingstonem, albo pamięć po prostu jest uszkodzona.

Osobiście stawiam na tą drugą możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na FSB 200 i timingach SPD masz błędy to, albo płyta 'gryzie się' z tym Kingstonem, albo pamięć po prostu jest uszkodzona.

Osobiście stawiam na tą drugą możliwość.

1371353[/snapback]

Osobiście także, ale czy jest stuprocentowy sposób na sprawdzenie i stwierdzenie że to pamięć jest uszkodzona, tak żeby wiedzieć samemu i udowodnić "fachowcom" w sklepie ? W sklepie , oczywiście nie widzą problemu skoro system działa i nie ma blue screena ! Pamięć działa bezproblemowo TYLKO z ustawieniami memory frequency 166 MHz.( jako 333 a nie jak powinna 4-setka)

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wcisneli Ci pamiec 333mhz, albo lewa 400 dostales. Sprawdz czy to napewno nie jest 333. Jesli jest to w oznaczeniach na kosci powinna miec gdzies ukryta liczbe 6 albo 60 ( na samym koncu dlugiego numeru ) co oznacza 6ns. 400 maja glownie 5.

 

Troche sie na pamieciach znam i nimi handluje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47389342

 

Jak co to sie odezwij na gg

644057

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wcisneli Ci pamiec 333mhz, albo lewa 400 dostales. Sprawdz czy to napewno nie jest 333. Jesli jest to w oznaczeniach na kosci powinna miec gdzies ukryta liczbe 6 albo 60 ( na samym koncu dlugiego numeru ) co oznacza 6ns. 400 maja glownie 5.

 

Troche sie na pamieciach znam i nimi handluje

1372393[/snapback]

Numer z moich kości to : V58C2256804SAT5B, więc to są chyba 4-setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie bratnia dusza!! :) :) :)

Mam dokładnie taki sam problem!!

Też mnie brała jasna cholera z tym, w żaden sposób moje KVR400X64C3A/512

nie chciały iść na fsb200, próbowałem chyba wszystkich metod: napięcia, timingi,biosy,różne sloty, a także asynchro fsb/ram 5/6 żeby wykluczyć procka.

Wreszcie pozyczyłem kostki od qmpla, a swoje oddałem na serwis choć kolesie twierdzili, że są dobre i u siebie nie chcieli serwisować tylko wysłali do hurtowni(?)

Swój przypadek zresztą bardziej szczegółowo opisałem Tutaj

 

a co do numeru kostki to mam taki sam, to jest Mosel(zresztą jest to napisane na naklejce opakowania :rolleyes: )

co wesołe to znalazlem w necie że takie same oznaczenie ma jakis winbond:) ale to winbond nie jest na 99,9999999%

a szkoda :mur:

pozdrawiam

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie bratnia dusza!! :)  :)  :)

Mam dokładnie taki sam problem!!

Też mnie brała jasna cholera z tym, w żaden sposób moje  KVR400X64C3A/512

nie chciały iść na fsb200, próbowałem chyba wszystkich metod: napięcia, timingi,biosy,różne sloty, a także asynchro fsb/ram 5/6 żeby wykluczyć procka.

Wreszcie pozyczyłem kostki od qmpla, a swoje oddałem na serwis choć kolesie twierdzili, że są dobre i u siebie nie chcieli serwisować tylko wysłali do hurtowni(?)

Swój przypadek zresztą bardziej szczegółowo opisałem 1372499[/snapback]

Powiedz mi jeszcze co w końcu zrobiłeś ? Wymieniłeś te pamiątki czy masz je jako 333 ? Aha, jeszcze pytanko, czy to że w hurtowniach naklejają gwarancyjne plomby na kości otwierając zamknięte pamięci jest już regułą , czy tylko u mnie jest taki zwyczaj ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna wybacz że odrazu tego nie napisałem;/kostki są w serwisie od tego poniedziałku, więc ich los nie jest znany póki co! mam nadzieje że wrócą do mnie jakieś inne:) mam czekać 14dni roboczych. Dobrze że w zastępstwie mam winbondy na których bije kolejne swoje rekordy:)

Co do stickerów, to nie wiem zbytnio o co ci chodzi, nie pamiętam czy pudełko było otwarte, wiem że przy mnie koleś w sklepie wyciągnął je i nakleił przylepkę swojego sklepu i tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna wybacz że odrazu tego nie napisałem;/kostki są w serwisie od tego poniedziałku, więc ich los nie jest znany póki co! mam nadzieje że wrócą do mnie jakieś inne:) mam czekać 14dni roboczych. Dobrze że w zastępstwie mam winbondy na których bije kolejne swoje rekordy:)

Co do stickerów, to nie wiem zbytnio o co ci chodzi, nie pamiętam czy pudełko było otwarte, wiem że przy mnie koleś w sklepie wyciągnął je i nakleił przylepkę swojego sklepu i tyle:)

1372637[/snapback]

Jeśli na innym kompie nie będzie problemów to muszę iść do sklepu i żebrać o wymianę na inne :mur:

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś niedawno i sklep w miare porządny to Ci wymienią myślę bez problemu, ja swoje chciałem wymienić po pół roku więc się nie udało (czyżby coś podejżewali??:))

życze powodzenia

1372664[/snapback]

Kupiłem niedawno, ale sklep niestety nie jest "porządny", nie potrafią zrozumieć że można mieć problem i z dobrą pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno, ale sklep niestety nie jest "porządny", nie potrafią zrozumieć że można mieć problem i z dobrą pamięcią.

1374636[/snapback]

U mojego znajomego w sklepie najczęściej reklamowanymi pamięciami są właśnie Kingstony DDR400 :), ale oni po sprawdzeniu memtestem na 200MHz, jeżeli pojawi się choć jeden błąd, wymieniają na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poświęceniu czasu na wszelkie dostępne kombinacje znalazłem konfigurację w której te pamięci chodzą poprawnie jako 4-setki.

 

MEMTEST:

Athlon XP (0,13) 2205 MHz

L1 cache 128 13525 MB/s

L2 cache 512K 4306 MB/s

Memory 512M 1104 MB/s

Chipset: nVidia nForce2 SPP / FSB 200MHz

Settings:: RAM: 200MHz (DDR400) / CAS: 2,5-3-3-9 / Single Chennel (64 bits)

PASS: 10 - Zero błędów.

 

Pamięć synchronicznie (jako single) w drugim slocie, timingi: 2,5-3-3-9, 2,6volta (zalecenie producenta). MEMTEST - 10 przebiegów - ZERO błędów.

 

Jak tylko przełożę kość do 1 slotu: memtest - 1 przebieg już przy 42% wywala 120 błędów. (Czyżby 1 slot - uszkodzony ??)

 

Następny test już z dwoma slotami pełnymi:

1 Slot: GOODRAM RG 400D64L3/256 PC3200

2 Slot: Kingston KVR400X64C3A/512 PC3200

Pamięci synchronicznie z procesorem 200MHz, timingi: 2,5-3-3-9 - ZERO błędów. Co dziwne Memtest pokazuje te dwie kości jako DUAL CHANEL. (przekłamanie ?)

 

Po tym teście myślę że raczej 1 slot nie jest uszkodzony skoro obie kości w tym konfigu nie wykazują żadnych błędów. (może się mylę)

Proszę o opinię bardziej doświadczonych w temacie.

 

Dodano: Jakie są różnice między slotami pamięci ? (DIM 1 i DIM 2) Bo że są to już wiem. Dlaczego w jednym slocie są problemy a w drugim nie ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję ten temat, gdyż wreszcie wróciły do mnie pamiątki które dałem do serwisu w sprawie opisanej powyżej.

Dali mi nowe na kościach Elpida, tamtych pewnie wogóle w hurtowni nie sprawdzali :-|

A te nowe są przynajmniej takie jak podaje producent, czyli na fsb200 bez problemów, teraz leca na 210 3-3-3-8, 2,9v i 40min prime95, super PI, oraz 1,5h halfa i spoks. Takie napięcie bo na 2,8 miałem zwis.

 

Więc jeśli jeszcze nie wymieniłeś to myślę, że możesz spoko uderzać do sklepu i je zwrócić.

powodzenia

 

EDIT: i to jest max chyba tych pamiątek, próbowałem 2,5-3-3-11 i lipa. Ale zawsze to lepiej niż marne 190fsb

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

mam dokladnie tne sam problem z pamieciami

posiadam kvr400x64c3a/512 Wiec powinny chodzicic jako 400 o timingach 3 , 3 ,3 ,8 tak ? Jezeli usatawie czestotliwosc 333 albo by spd to komp wlacza sie ale zaraz robi restarta natomiast jezeli robie timingi By SPD wtedy ostrymuje 3 , 3 ,3 ,8 i wszystko dziala tylko ze czestotliwosc jest pokazywana 333 jak zrobic zeby bylo wszystko ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie mam problemu aż takiego (komp się nie odpala albo cos) mam pamięci TwinMosa 400Mhz cl 2,5 na nf-7 podkręciłem je do fsb 230 procesor 10,5x230 na timingach 2,5-3-3-8 czyli standardowe na nap. 2,8V i tak komputer chodzi prime chodzi superpi też nie ma żadnych problemów (byłem w szoku bo słyszałem że twinmosy to shit :? ) z ciekawości odpaliłem sobie memtest no i się zaskoczyłem cała masa błędów najdziwniejsze jest to że komputer nie sprawia problemów nie wiesza się wszystko jest ok czy to jest możliwe :?: Odpaliłem memtest na standardowych ustawieniach 400 mhz 2,5-3-3-8 i też pojawiło się 10 błędów :-| czy te błędy na standardzie to poważna sprawa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

mam dokladnie tne sam problem z pamieciami

posiadam kvr400x64c3a/512 Wiec powinny chodzicic jako 400 o timingach 3 , 3 ,3 ,8 tak ? Jezeli usatawie czestotliwosc 333 albo by spd to komp wlacza sie ale zaraz robi restarta natomiast jezeli robie timingi By SPD wtedy ostrymuje 3 , 3 ,3 ,8 i wszystko dziala tylko ze czestotliwosc jest pokazywana 333 jak zrobic zeby bylo wszystko ok ?

1405401[/snapback]

Chętnie bym Ci coś poradził, ale niestety nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Komp robi restarty na 400 przy timingach by spd, czy już przy 333 by spd?

Pamiętaj by dać dzielnik fbs/ram np 4/4. Rozumiem że pamiętasz że jak dajesz na 200 to proc też leci na fsb 200, więc jego częstotliwość się zwiększa. Poczytaj ten topic dokładnie, a jak będzie ciągle to samo(restet, błędy memtesta, prima i gier) to oczywiście tylko reklamacja pozostaje. Gdzieś czytałem wypowiedź gościa z serwisu, że te kingi to najczęściej wymieniane ramy!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Problem jest znany,czesto value ramy kingstona nie sa zdolne do poprawnej pracy przy wartosci 1T na nawet najbardziej luznych innych timmingach a najprostszym rozwiazaniem jest zmiana na 2T w biosie lub A64 Tweakerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, a ja wlasnie sie mecze z takimi pamieciami :|

wlasnie kvr400x64c3a/512 , na kosciach v58c22568045at

i wczoraj rano, cos mnie uderzylo, i ustawiam jej : fsb 215, timingi 2-2-2-10, napiecie jakies 2.7 - i dzialaja, memtest nie wywraca sie

to do windy, testowalem rozne ustawienia timingow (dokladniej tras) , wiec kilka razy reset, kilka razy everest, kilka razy 3dmark03 - i spoko lataja, prime tez chwile byl odpalony

a potem robie chwile cos w wordzie - i zwis :|

to goldmem - mialem problemy, bo robil zwisy (ale to przez bios -=by Merlin=-) , zmienilem biosa, kombinuje jak kon pod gore, ustawilem na nf7 juz 2.9 na pamieci (czyli 3.0 :) ) , i sie sypia na 207 2.5-3-3-11 ....

przed chwila sprawdzalem na 200, i goldmem wywala bledy, a memtest przechodzi ....

qrcze, co takie dziadowskie te pamieci ? dawac je na gwarancje ? :| moze by mi wymienili od reki, jakbym ich zagadal, ale czy kingston produkuje jeszcze jakies dobre memorki ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, a ja wlasnie sie mecze z takimi pamieciami :|

wlasnie kvr400x64c3a/512 , na kosciach v58c22568045at

i wczoraj rano, cos mnie uderzylo, i ustawiam jej : fsb 215, timingi 2-2-2-10, napiecie jakies 2.7 - i dzialaja, memtest nie wywraca sie

to do windy, testowalem rozne ustawienia timingow (dokladniej tras) , wiec kilka razy reset, kilka razy everest, kilka razy 3dmark03 - i spoko lataja, prime tez chwile byl odpalony

a potem robie chwile cos w wordzie - i zwis :|

to goldmem - mialem problemy, bo robil zwisy (ale to przez bios -=by Merlin=-) , zmienilem biosa, kombinuje jak kon pod gore, ustawilem na nf7 juz 2.9 na pamieci (czyli 3.0 :) ) , i sie sypia na 207 2.5-3-3-11 ....

przed chwila sprawdzalem na 200, i goldmem wywala bledy, a memtest przechodzi ....

qrcze, co takie dziadowskie te pamieci ? dawac je na gwarancje ? :| moze by mi wymienili od reki, jakbym ich zagadal, ale czy kingston produkuje jeszcze jakies dobre memorki ? :|

1447808[/snapback]

[/quoteam

 

ciekawe :>, mam chyba te same pamiatki V58C2256804SAT5B i smigaja na 212mhz 2-3-2-5, na 2.5-3-3-7 napewno bezblednie chodza na 233mhz wiecej nie testowalem dokladnie. w necie ludzie osiagali prawie identyczne wyniki na tych pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomtek - a jaka masz plyte glowna ? :> i jakie dokladnie pamieci (256/512?) jakiego producenta te pamieci ? i jak masz nforce2 to ustaw inaczej ostatnia liczbe z timingow, tak proboj ok 9-12 :) o wiele wyzsza wydajnosc :) sprawdzaj to everestem :)

bo ponoc ABIT NF7 (wlasnie moja plyta) ma problemy z niektorymi modelami dwustronnych pamieci 512 (moje kingstony wlasnie sa 512 i sa dwustronne), jak i z wiekszoscia 2x512...

a to wszystko ponoc przez CPC - czyli command rate ustawiony na 1t , i tego nie idzie zmienic w biosie ....

 

i wlasnie na biosach z cpc on - pamieci mialy problem z osiagnieciem stabilnych 200 mhz z timingami 2.5-3-3-11 , nawet na napieciu 3v ( goldmem sie sypal)

 

a jak na razie mi idzie walka : wgralem biosa d27 by trats z CPC off (czyli 2t), fsb ustawione na 215, 2.5-3-3-11, napiecie standardowe 2.6 (czyli abita zawyza wiec jest 2.67 ;) ) - i dzisiaj goldmem smigal przez 7 godzin i nie bylo zadnego bledu :D moze zaatakuje dzisiaj fsb 220, albo obnize im timingi :>

 

tylko zastanawia mnie caly czas - dlaczego przez dluzsza chwile pamieci byly stabilne na fsb 215 2-2-2-9 cpc on napiecie 2.67 .... a potem nagle zaczely wariowac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomtek - a jaka masz plyte glowna ? :> i jakie dokladnie pamieci (256/512?) jakiego producenta te pamieci ? i jak masz nforce2 to ustaw inaczej ostatnia liczbe z timingow, tak proboj ok 9-12 :) o wiele wyzsza wydajnosc :) sprawdzaj to everestem :)

bo ponoc ABIT NF7 (wlasnie moja plyta) ma problemy z niektorymi modelami dwustronnych pamieci 512 (moje kingstony wlasnie sa 512 i sa dwustronne), jak i z wiekszoscia 2x512...

a to wszystko ponoc przez CPC - czyli command rate ustawiony na 1t , i tego nie idzie zmienic w biosie ....

 

i wlasnie na biosach z cpc on - pamieci mialy problem z osiagnieciem stabilnych 200 mhz z timingami 2.5-3-3-11 , nawet na napieciu 3v ( goldmem sie sypal)

 

a jak na razie mi idzie walka : wgralem biosa d27 by trats z CPC off (czyli 2t), fsb ustawione na 215, 2.5-3-3-11, napiecie standardowe 2.6 (czyli abita zawyza wiec jest 2.67 ;) ) - i dzisiaj goldmem smigal przez 7 godzin i nie bylo zadnego bledu :D moze zaatakuje dzisiaj fsb 220, albo obnize im timingi :>

 

tylko zastanawia mnie caly czas - dlaczego przez dluzsza chwile pamieci byly stabilne na fsb 215 2-2-2-9 cpc on napiecie 2.67 .... a potem nagle zaczely wariowac ....

1451571[/snapback]

pamieci 512mb, kingstony kvr, plyta msi neo3 na nf4-4x, command rate mam na 1T

 

bardzo pozytywnie zaskoczyly mnie te pamiatki nawet chcialem druga dokupic ale teraz wszedzie kingstony kvr 512 sa na badziewnych elpidach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy opowiadacie za bzdury, cholera... Wiadomo że ŻADNE pamięci nie są idealne, zawsze wyskoczy jakiś błąd w memtest, ale co WAM po błedach, skoro system stabilny, nie rozumiem... Ja mam kośc Elixira i Kingstona i chodzi synchro z pr4ockiem, teraz mam 175 FSB i 175 chodzą i mam kilkanaście błędów a system stabilny, więc kręce dalej i nie przejmuje się memtestem, ważne, że jest stabilnie, memtest to kupa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja wiem czy taka kupa ?

jak krece - to chce, zeby wszystko bylo cacy

pozatym - jak pojawiaja sie bledy w memtest - to system potrafi sie wysypac

a nie lubie, gdy w najmniej odpowiednim momencie komp sie zresetuje albo zawiesi ....

pozatym - co po podkreconym sprzecie, skoro popelnia bledy w obliczeniach ? SETI juz na tym nie odpalisz ....

 

i czy jak krecisz karte grafiki, to nie patrzysz na artefakty, tylko na to - ze gra jest jeszcze stabilna ?

 

a moje pamieci wlasnie smigaja na 215 2.5-3-3-11 i z tego co widze - nie sieja zadnych bledow, ale na cas2 prime od razu powiadomil o bledzie.... na fsb 220 juz nie probuje, 215 mi wystarczy tymczasowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...