Skocz do zawartości
Greenday

[optymalizacja Odświeżania]monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój monitorek to Belinea 103055.

Tu podaję specyfikację:

 

Kineskop 17" SAMSUNG DYNAFLAT

Plamka 0,23 mm

Max. rozdzielczość obrazu (S x W) w mm 322 x 242.5

 

Rozdzielczości (Odświeżanie)

600x 800 -- 150 Hz

 

1024x 768 -- 115 Hz

 

1600 x1280--75 Hz

 

Pytanie: co mam zrobić, żeby mieć rzecziwiście te 115 Hz? Szybko mi się męczą oczy, w związku z tym odświeżanie jest bardzo ważne dla mnie.

Chciałem to sprawdzić(Tu macie taki monitor jak ja mam: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46713708):

Pulpit>właściwości>ustawienia>zaawansowane>monitor>częstotliwość odświeżania ekranu Miałem tuż po zakupie monitora(używany)85 Hz. Teoretycznie to mógłbym dać nawet 200 Hz, ale jak się włączy opcję "Ukryj tryby których monitor nie może wyświetlić"w tamtym okienku, to najwyższą wartością jest właśnie 85 Hz. Może potrzebne są jakieś sterowniki? Jeśli tak to bardzo bym prosił o linka. Patrzyłem na www.belinea.com.pl, ale tam są prawie same LCD i nie ma żadnych sterowników :(

 

Czy da się coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie w np powerstripie driver do mona, gdy wpiszesz odpowiednie parametry maksymalne wyciągane odświeżanie powinno byc dostępne nawet przy zaptaszonym polu: "Ukryj tryby..."

 

poza tym jeszcze nigdy nie spotkalem sie aby 115 Hz bylo dostepne od razu na liscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się męczą oczy, to wcale nie znaczy, że odświeżanie masz za niskie. Akurat 85Hz jest już względnie nieszkodliwe. Sprawdź ustawienie monitora względem oświetlenia (bez odblasków, nie za ciemno w około), wykalibruj go (nie za duży kontrast i nie za mała jasność), sprawdź ostrość obrazu (słaba grafa może bardzo szkodzić), sprawdź, czy jakieś pole E-M w pobliżu nie powoduje drgania obrazu, nie siedź za blisko (40-70cm) i nie za długo naraz (max. 2h bez przerwy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sama jak pomiedzy 85Hz a 100Hz. Im wyzej, tym lepiej dla nas ;)

1371594[/snapback]

z tym, że niekoniecznie - trzeba jeszcze patrzeć na jakośc obrazu - a ta niestety nie rośnie liniowo wraz z odświerzaniem - a często wręcz przeciwnie...

Mało która grafa daje na prawdę dobry obraz np w 1280x1024 @ 100Hz+ .. robi się niewyraźnie

A w 85Hz sporo lepiej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ustawienie w granicach 85-100Hz wystaczy, nie należy przesadzać, ponieważ jak kolega yotomeczek jakość obrazu wraz ze zmianą częstotliwości odświerzania spada. Bardziej ważna jast jasność, kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...