Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Winfast Gf 6600 - Restartuje Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety testy mobo zawsze są bolesne

spróbuj odpalić tą kartę u jakiegoś znajomego przy piwku i potestujcie

szkoda, że Ci nie pomogliśmy :|

 

EDIT: 3dmarki zapuszczałeś?

takie same objawy?

a jak w 2d? - windows też Ci sie wiesza?

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ciekawe rzeczy się dzieją z twoim kompem. Moja rada jest taka: zacznij od przetestowanai grafy u jakiegos kumpla, ja kbędzie działać spox to jest jeszce kilka mozliwości. Spróbuj wyjąc kostke 128Mb narazie, myśle że duzo nie stracisz na wydajności. Odkuż pożądnie całego kompa, czasami wartsewka kuzu na mobo czy w portach może robićniezłe jazdy. Zrób formata i zanstaluj winde PRAWIDŁOWO. Chyba jest w faq ja kto robic ale ja Ci opisze bo nie chce mi sie szukać..

 

1. Instalujesz winde

 

2. Instalujesz najnowszego service packa (jeżli nie jest zintegrowanyz instalacja), dla winxp to SP2

 

reset

 

3. instalujesz poprwki wydane po ukazaniu sie service packa (masz je na stronie www.cedar.prv.pl w jednym pliku)

 

reset

 

4. Instalujesz najnowsze sterowinki od chipsetu (nie wiem jaki masz chipset na tym asroku, sprawdz w instrukcji od płyty. jeżeli sis=>www.sis.com, via=> www.viaarena.com, intel=>www.intel.com)

 

reset

 

6. Instalujesz najnowsze sterowinki do grafiki (www.nvidia.com ale to chyba wiesz)

 

reset

 

7. Instalujesz pozostałe sterowniki (dzwięk, modem, itp..), najlepiej żeby były w miarę świeże

 

reset

 

8. optymalizujesz system, opis znajdziesz na www.xp.net.pl

 

reset

 

Zanim zaczniesz instalować aplikacje rózne, potestuj wszytsko 3dmarkami (2001,2003,2005) oraz Aquamarkiem, nie zaszkodzi prime95 dla sprawdzenia stabilności...

 

Jeżeli w nich nie będzie sie nic działo dziwnego to problem mozna uważać za rozwiązany. Jeżeli jakas giera bedzie robić jaja na świerzej windzie, i po przejsciu testów to raczej jej wina.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Instalujesz najnowszego service packa (jeżli nie jest zintegrowanyz instalacja), dla winxp to SP2

Największy problem w tym, że właśnie Service Pack 2 nie jest zintegrowany z instalacją bo wersja XP którą mam powstała przed SP2. Próbowałem ściągnąć ale za każdym razem wyskakuje, że kod klucza jest nie prawidłowy bla bla bla...

3. instalujesz poprwki wydane po ukazaniu sie service packa (masz je na stronie www.cedar.prv.pl w jednym pliku)

<- czasowo nie dostępne.

EDIT: 3dmarki zapuszczałeś?

takie same objawy?a jak w 2d? - windows też Ci sie wiesza?

. Jestem dopiero w trakcie sciągania 3dmark'a, więc jeszcze nie wiem, a co do windowsa to ten chodzi dobrze, bez żadnych problemów. Dziwne tylko, że jaja robi mi w SW:Republic Commando. Np. Call of Duty + United Offensive chodzi dobrze, a w FlatOut'cie pojawiają się miejscami krzaki.Chciałbym sprawdzić na czymś bardziej wymagającym, np. Doom 3, Far Cry, żeby zobaczyć jak tam to wygląda... Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem tzn juz go niemam ale rozwiazanie dziwne... moja konfiguracja amd64 3000 s939 mobo rs480 ati grafa winfast 6600tdh gt i zasilacz mgb350 komp 3dmarki 01 i 05 przechodzil bez problemu tylko w grach sie wieszal w doom 3 po 3-5 minutach reset kompa albo czarny ekran, moj gniew spadł na zasilacz totez dzis była wymiana na chieftec 360w a jakie bylo moje zdziwienie kiedy potym to juz nawet reset byl na 3dmarkach miej wiecej w polowie, wiec juz w rozpaczy zainstalowalem starsze stery (wczesniej mialem 71.84) teraz 66.93 i o dziwo wielka zmiana wszystko dziala bez problemowo oco chodzi?karta nielubi nowszych sterow czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...