Skocz do zawartości
phlp

S3/virage A Dvix

Rekomendowane odpowiedzi

mam karte taka jak w opisie i mi na tym niechce zabardzo dvix dzialac

obraz powoli sie przesuwa (film mis) a w nowszych dvxach wcale nie dziala

ta karta ma 8 MB kompa ma 80 MB ramu i 333 procek

 

moze ktos cos doradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj win2000...mojej dziewczynie teraz zlozyle jednego kompa z dwoch:))) ma PII 266, 96MB ramu i gf4mx440SE (probowalem tez na s3Trio 3d/2x 4MB i tez smigaly)..i filmy smigaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj win2000...mojej dziewczynie teraz zlozyle jednego kompa z dwoch:))) ma PII 266, 96MB ramu i gf4mx440SE (probowalem tez na s3Trio 3d/2x 4MB i tez smigaly)..i filmy smigaja

1370923[/snapback]

 

 

moze na windows meelenium pojdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze na windows meelenium pojdzie ??

1370941[/snapback]

Me to nagorszy shit z mozliwych..warto zainstalowac Wina 2000 poniewaz najmniej zżera pamieci i ogólnie zasobów kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pocieszę cię. ale kumpal ma p3 450 i większość filmów mu tnie, proc mu nie nadąża już więc nie wydaje mi się, że zmiana grafy ci coś da. PO prostu klatkuje mu i gubi dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pocieszę cię. ale kumpal ma p3 450 i większość filmów mu tnie, proc mu nie nadąża już więc nie wydaje mi się, że zmiana grafy ci coś da. PO prostu klatkuje mu i gubi dźwięk.

1371116[/snapback]

a przeczytales chociaz co ja napisalem?? chyba nie...

 

POWTARZAM WSZEM I WOBEC (RECZE GŁOWA)...PII 266 + 96RAMu + S3trio 3D/2X (na gf 4mx440SE jest ladniejszy obraz) + Windows 2000 + kodeki ALL IN ONE = wszytskie filmy smigaja (Wladca pierscieni III z AC3, Wrong turn...WSZYTSKIE)...bez zadnego specjalnego ustawiania w opcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowalem windowsa 98 zainstalowalem sterowniki

no i  kodeki

 

i jak odpalam film to widac kolorowe paski i zero obrazu

1371815[/snapback]

zle kodeki zainstaluj sobie allplayera i odpal live update ( czy jakos tak to sie nazywa ) kliknij sprawdz a potem pobierz. Player sciagnie ci wszystkie niezbede kodeki ( jakies 6mb ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

ja na 2mb s3 ogladalem filmy i nic sie niecielo;) jest taki linux do ogladania filmow botuje sie z cd... tylko zapomnialem jak sie nazywa;)

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

nie jakos innaczej sie nazywal zajmowal z 10mb i byl tylko do ogladania filmow;) filmy plynnie chodza na sprzetach typu p350 itp

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

Opisze jak to bylo w moim przypadku i moze to cos pomoze...

 

1. Komp: Amd K6 266 grafa: (chyba byl tam) s3 virge Dx 8mb oraz 64 ramu...

No coz, po mimo usilnych staran nie udalo sie z tego kompa zrobic maszyny do ogladania filmow ;) Teledyski i czesc starszych divixow o nizszej jakosci chodzile (oczywiscie z dysku) ale gorzej juz bylo z filmami nowszymi. Tutaj bywalo roznie, w zaleznosci od kompresji filmow i rozmiaru obrazu. Tak czy inaczej film bardziej lub mniej przycinal co doprowadza jak wszyscy wiemy do szewskiej pasji... :)

 

2. P III 450 mhz @ 550 3dfx voodoo 3000 128 Ram .

Odnoszac sie do postu Sp@wn_J to stwierdzam ze na tym procku da rady ogladac divixy plynnie. Przyznam jednak, ze i z tym kompem mialem kilka klopotow.

 

Mianowicie podczas ogladania filmow, w ktorych obraz byl wysokiej jakosci, zauwazylem, ze film przycina podczas niektorych scen. Mianowicie w tych gdzie na ekranie wystepuje mnostwo szczegolow w ruchi np. sceny batalistyczne, sypiace sie iskry. Poza tym filmy chodzily ok. Mi jednak nie dawalo to spokoju i wtedy zdecydowalem sie na podkrecenie z 450 do 550. PIII zniosl to bez jakichkolwiek oporow. I pracuje tak do dzis juz jakies 2-3 lata.

Pozornie ten zabiegl pomogl ale ciagle zdarzaly sie momenty przyciec przy tych wlasnie scenach. Rzadziej ale sie zdarzaly.

Zbawieniem okazala sie zmiana systemu z Win98 na win2000. Polecam naprawde. Win2000 od 98 znacznie lepiej gospodaruje czasem procka, zauwazy to niemal kazdy po zmianie systemu. Poza tym na ogol ta zmiana wychodzi z korzyscia dla efektywnosci pracy kompa. (na ogol ale nie zawsze) :)

 

Jedna i najwazniejsz moja porad to nie instalowac 1000 kodekow. Moja rada

jesli chcesz zrobic porzadek w systemi z kodekami:

- odinstaluj wszystkie zainstalowane kodeki

- sciagnij jeden "pakiet kodekow" np. nimo, sld, kaza kodec pack itp. Najlepiej ten ktory jest polecany i sciagany przez najwieksza liczbe uzytkownikow :)

-potem instalujesz filtry fdd show i jesli chcesz ac3

 

To jest sprawdzona przeze mnie metoda... Mam nadziej ze cos to pomoglo

 

Pozdrawiam

 

p.s jesli masz stara wersje win 98, do pracy musisz sciagnac windows media player w wersji 6.4 cp najmnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

te drobne przycinki to moze byc wina filmu bo czasem widze podobne akcje u siebie np. jakis lot nad budynkami itp i widac ze film odrobine zwalnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ten Linux do filmow to Movix-najlepiej od razu sciagac movix 2-ma menu i przejzysty interfejs.Jednynki nie udalo mi sie zmusic do dzialania, mimo spedzenia nad nim paru godzin :) Odtwarza i Divx i Xvid-poradzi sobie z mpg, dvd no i Vcd :) nagrac na cd-rw, wrzucic do czytnika ustawic boot z cd, pozniej wrzucic plyte z filmem i ogladamy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte taka jak w opisie i mi na tym niechce zabardzo dvix dzialac

obraz powoli sie przesuwa (film mis) a w nowszych dvxach wcale nie dziala

ta karta ma 8 MB  kompa ma 80 MB ramu i 333 procek

 

moze ktos cos doradzic

1370833[/snapback]

spróbuj odtwarzać za pomocą np jakiegoś linuxa

 

bardzo dobry jest cinemix

http://www.cinemix.coe.pl/index-pl.php

 

robisz sobie np płytę bootowalną z cinemixem, odpalasz kompa z płyty a film sam się odtwarza. Z doświadczenia wiem, że jeśli coś nie działało pod XP (filmy) to pod cinemixem bez przycięć.

 

Ważne jest to - że menu i cała obsługa jest po polsku

 

Acha - w opcjach (w menu tekstowym ... wchodzisz do niego wciskając pod filmem dwa razy ESC; bo jest jeszcze jedno menu - jak odtwarza się film wciskasz M), wybierz sterownik FrameBuffer zamiast VESA, ustawienie rozdzielczości na 800x600 (z 640x480) też mi pomogło

 

Daj znać jak poszło

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równiez potwierdzam ze na kartach S3, Trio i Virge strasznie mi filmy cięły nawet na procesorze 1200MHz bylo widac skoki klatek, na dodatek karty mialy problemy straszne z kodekami, czasem do gory nogami filmy szly - i to ewidentnie wina byla po stronie karty/sterownikow... pomogla tak ostatecznie chyba dopiero wymiana na jakąkolwiek rive ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod win 98 nic nie chodzi !

zainstalowalem XP chodza filmy ale przeskakuja klatki

moze to wina sterownikow ? moze podeslijcie jakies linki ze sterwonikami

 

 

juz kompletnie zglupialem

windowsa2000 niemam no chyba ze sciagne sobie alej jak narazie nie znalazlem

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze że ludziom filmy na p333 i 4mb karcie niby chodzą...

Ja sam usiłowałem zmusić kiedyś na swoim zapasowym sprzęcie p200+virce 4mb =32 mega ramu i mogłm sobie cinemą playerem w małym okienku pooglądać-mimo to obraz cieło strasznie moze co 5 klatke wyświetliło, dzwięk tylko był płynny

 

Kumpel ma AMD 450 128mb ramu i na 8 megowym jakimś 3dfx(jakies 2 w1) cieło sie strasznie, w nowszych filmach dzwięk sie rozjeżdzał w miare odlądania filmu coraz bardziej...Skołowałem mu ostatnio rive tnt m64 32mb i wreszcie jakoś lata.

 

2 dni temu instalowałem kumplowi na starym laptopie pII 300 160mb ram i nnie wiem jaka grafa chyba 4mb -nowe filmy cielo tragicznie starsze mniej ale też co 4-5 klatne gubiło

 

 

Wszystkie "doświadczenia" z tym starszym sprzętem było pod win98

Na pewno win200 a tym bardziej linux nieco poprawi sytuacje, przegranie na dysk zawsze nieco odciąza kompa ale jak dla mnie b.trudno na starszym sprzęcie uzyskać w miare płynny obraz z filmów skompresowanych divx-em. Moze jakieś starze na 2 płytach w standardzie 3.11 lub jakieś vcd ale z nowymi filmami nie widze wielkich szans...

Z moich obserwacji procek 600mhz i 16 mb pamięci k.graficznej to min do w miare

komfortowego oglądania filmow pod windą

 

 

Z tymi linuxami to zobacze bo ten kumpel z laptopem łudził sie,że moze sobie coś pooglada...Jakby nawet starsze filmy jako tako pochodziły to pewnie by sie ucieszył :wink: więc warto potestować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u kumpla który ma staruszka Pentium 133 grafikę S3 2mb 40ram zainstalowałem stare kodeki, odpaliłem film i wszystko stało w miejscu.

Minimalny procek do filmów to 266 i 8mb na grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze że ludziom filmy na p333 i 4mb karcie niby chodzą...

Ja sam usiłowałem zmusić kiedyś na swoim zapasowym sprzęcie p200+virce 4mb =32 mega ramu i mogłm sobie cinemą playerem  w małym okienku pooglądać-mimo to obraz cieło strasznie moze co 5 klatke wyświetliło, dzwięk tylko był płynny

 

Kumpel ma AMD 450 128mb ramu i na 8 megowym jakimś 3dfx(jakies 2 w1) cieło sie strasznie, w nowszych filmach dzwięk sie rozjeżdzał w miare odlądania filmu coraz bardziej...Skołowałem mu ostatnio rive tnt m64 32mb i wreszcie jakoś lata.

 

2 dni temu instalowałem kumplowi na starym laptopie pII 300 160mb ram i nnie wiem jaka grafa chyba 4mb -nowe filmy cielo tragicznie starsze mniej ale też co 4-5 klatne gubiło

Wszystkie "doświadczenia" z tym starszym sprzętem było pod win98

Na pewno win200 a tym bardziej linux nieco poprawi sytuacje, przegranie na dysk zawsze nieco odciąza kompa ale jak dla mnie b.trudno na starszym sprzęcie uzyskać w miare płynny obraz z filmów skompresowanych  divx-em. Moze jakieś starze na 2 płytach w standardzie 3.11 lub jakieś vcd  ale z nowymi filmami nie widze wielkich szans...

Z moich obserwacji procek 600mhz i 16 mb pamięci k.graficznej to min do w miare

komfortowego oglądania filmow pod windą

Z tymi linuxami to zobacze bo ten kumpel z laptopem łudził sie,że moze sobie coś pooglada...Jakby nawet starsze filmy jako tako pochodziły to pewnie by sie ucieszył  :wink:  więc warto potestować..

1379356[/snapback]

ja pierdziele ale niedowiarki..wiecie co?? wkurzacie mnie:))) jestem w stanie sie "poświecic" i nagrac krotki filmik ze filmy CHODZĄ na PII 266, 96MB ramu, i s3trio3d/2x 4MB (teraz aktualnie jest w tamtym kompie gf4mx440se - przyznaje obraz ŁADNIEJSZY ale róznicy w prędkości nie ma)

 

NIE PIERDZIELIC glupot ze filmy nie chodza na PIII400!!!!!!! mowie po raz setny!!!!

 

Windows 2000 + kodeki All In One (poszukajcie na google)..kodeki te instaluja najnowszego divxa, xvida i ac3..

 

no film oczywiscie przegrany na dysk (ale nawet na swoim kompie NIGDY nie ogladam z plyty..co za sens męczyć cdka i jeszcze ten szum)

 

wrrrrrr..bo bede gryzł jak ktos zaneguje to co napisałem <_< <_<

 

EDIT:--------------------------------

 

aha jescze dopisze...TAK..na win 98 na tym samym sprzecie NIE BYLO MOWY O OGLADNIU FILMOW..z tym sie zgadzam..ale jak mowie..win 2000 i hula

 

aha i jeszce filmy..sądze ze wrong turn i np. Wladca Pierscieni: POwrot krola (3cd z dzwiekiem AC3) sa wystarczajaco "WYMAGAJĄCE" aby okreslic ze KAZDY film pojedzie na tym sprzecie..a te wymienione (i inne) chodzą BARDZO płynnie

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...