Skocz do zawartości
yahve

Myszy Do Notebookow - Recenzje

Rekomendowane odpowiedzi

Niektore modele notebookow maja wewnetrzne zlocze usb zakryte klapka np. FSC Amilo M7405 ;) Wada jest jedna...malo miejsca i kluczyk musi byc malutki ale dla chcacego nic trudnego :)

mozna obudowe rozlupac:) widzialem taki zabieg na jakims forum notebookrewiev czy cos:) :)

 

wtedy miejsce sie znajdzie, moj Acer do malych nie nalezy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie bardziej mobilna myszke niz ta to stawiam browar ;)

http://www.newtonperipherals.com/Mogo_Products.htm

moja dziewczyna miala podobna. zapewniam ze bardziaj mobilnej nie widzialem

Dołączona grafika

 

a co do myszy to osobiscie uzywam logitecha mx1000 swietna mysz z tymze dosc droga, ale z racj faktu pracy w srodowisku CAD jak i 2d nie oszczedzalem na tym przedsiewzieciu

Edytowane przez raccmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna miala podobna. zapewniam ze bardziaj mobilnej nie widzialem

Dołączona grafika

 

a co do myszy to osobiscie uzywam logitecha mx1000 swietna mysz z tymze dosc droga, ale z racj faktu pracy w srodowisku CAD jak i 2d nie oszczedzalem na tym przedsiewzieciu

 

 

bauhahahahahah nie ma jak rozsmieszyc na obry poczatek dnia;) LOL

 

hahahahah B) :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img464.imageshack.us/my.php?image=DSC07493.jpg

 

tutaj link do podlutowanego USB, odnosnie mojej koncepcji schowania w lapku nadajnika/odbiornika od bezprzewodowej myszy

 

 

a tutaj juz upchany:)

http://img464.imageshack.us/my.php?image=DSC07512.jpg

 

czekam na wyplate i do boju....:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypas, ale jest jeden minus :?

wczoraj machlowałem z dwoma pamięciami pendrive :D

tak zacząłem mieszać, że w pewnym momencie wywaliło komunikat, że nie może rozpoznać urządzenia, po restarcie przy poście biosu był komunikat o wykrywaniu urządzeń usb i wisiało tak sobie, musiałem wyjąć pendrive'a i odbiornik myszki i dopiero przeszło

nie wyobrażam sobie rozbierać laptopa w celu usunięcia odbiornika wpakowanego do środka obudowy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech NX60

 

Postanowiłem trochę napisać o moim sprzęcie jest to Logitech NX60. Sprzęt zakupiłem w Komputroniku za 88 zł.

Mysz otrzymałem w ładnym pokrowcu bez zbędnych kartonów.

 

W cenie myszy dostałem:

- czarna mysz Logitech NX60

- Odbiornik na USB

- Czarny pokrowiec na mysz i odbiornik

- 2 sztuki baterii DURACELL

 

Użytkowanie

 

Mysz leży pewnie w dłoni jednak dla osób z dużą ręką może wydawać się za mała. Jest to mysz przeznaczona dla notebooków dlatego powinna być mała i w rzeczywistości taka jest. Zbudowana jest z świetnych materiałów. Posiadam kolor czarny czyli szybko się nie porysuje. Teraz o klawiszach które chodzą z bardzo lekkim oporem i tutaj pierwszy minus tej myszki. Zdarza się że przypadkowo kliknie się prawy przycisk myszy jednak przy odpowiednim ułożeniu ręki problem znika. Rolka działa lekko co dla mnie jest dużą zaletą tego sprzętu (łatwo i szybko się scrolluje). Sensor optyczny w tym modelu bardzo mile mnie zaskoczył. Używałem innych myszek jedank ta sprawuje się świetnie na wszystkich podłożach (nawet na

czarnych, szklących materiałach). Z tyłu myszy jest włącznik/wyłącznik (co pozwala na oszczędzanie energii) i przycisk connect który odpowiedzialny jest za łączność z odbiornikiem. Zasięg myszy to ok. 2m od odbiornika co jest wystarczające w przypadku notebooków. Odbiornik USB jest wykonany z dobrego plastiku który z pewnym oporem wchodzi do portu USB.

 

Oprogramowanie

 

A właściwie jego brak do myszki nie dostałem żadnego softu. Gościu z Komputronika powiedział że dodatkowe oprogramowanie będzie na stronie z logitecha jednak na stronce nawet modelu nx60 nie było. Widziałem że na jedej stronce ktoś napisał że ma oprogramowanie które pokazuje niski stan baterii, jednak ja nie znalazłem nigdzie softu do nx60. Jeżeli ktoś znajdzie oprogramowanie do nx60 to proszę o kontakt.

 

Podsumowanie

 

Mysz Logitech Nx60 to dobra mysz jak za te pieniądze ma wspaniały sensor optyczny co uprzyjemnia pracę jednak brak oprogramowania daje jej wielki minus.

 

GALERIA

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nx60 to myszka OEM,wiec nie dziwne ze brak opakowania i oprogramowania.Konstukcyjnie blizniaczo podobna do V200.

 

Acerapsire: Czy kolko dziala na boki(jak w V200) czy tylko w pionie i jako przycisk(jak w V270) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nx60 to myszka OEM,wiec nie dziwne ze brak opakowania i oprogramowania.Konstukcyjnie blizniaczo podobna do V200.

 

Acerapsire: Czy kolko dziala na boki(jak w V200) czy tylko w pionie i jako przycisk(jak w V270) ?

Na boki nie działa. Wiesz może jak to jest z tym oprogramowaniem ? Czemu na stronie jej nie ma ? Może znacie jakieś oprogramowanie od jakiegoś modelu które działałoby na nx60 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech MiniMouse Optical

 

Ja korzystam z tej myszki i jestem z niej bardzo zadowolony. Była standardowo dołączona do Laptopów Asusa. Obecnie używam jej nawet przy komputerze stacjonarnym.

 

Ergonomia wspaniała, nie ma problemów z pracą. Idealnie dopasowywuje się do ręki. Wszystko poręcznie i na miejscu.

 

Moja różni się tylko kolorem od tej prezentowanej w internetowym sklepie Logitech'a mam szaro-przeźroczystą.

 

Zdjecie + opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze sie z zamiarem kupna x-718f :rolleyes: :rolleyes:

 

dla mnie BOMBA (nie ma nic lepszego dla mnie)--jak tylko uda mi sie ja kupic zrobie recke i pelno zdjec !

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aceraspire a probowales stery do V200 ? http://www.logitech.com/index.cfm/download...contentid=10564

Zreszta to sa standardowe stery do logitechow.

Te próbowałem ale mam tylko dwie zakładki a w nich są tylko aktualizacje i pomoc techniczna. Nic nie pisze o informowaniu o słabych bateriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phuong przez ciebie kupie sobie nowa myszke... czuj sie winny ;)

 

byle nie w gral bo dla mnie zabraknie :wink:

 

tu masz testy tej myszy ale wersji bez "f" (3xfire)

 

http://pclab.pl/art18073-6.html

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=myszka_a...&jedna_strona=1

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze sie z zamiarem kupna x-718f :rolleyes: :rolleyes:

 

dla mnie BOMBA (nie ma nic lepszego dla mnie)--jak tylko uda mi sie ja kupic zrobie recke i pelno zdjec !

Nie wiem co podoba wam się tej myszce ? Chyba że gracie. Mobilna to raczej ona chyba nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to samo, do PC nie kupiłbym w życiu myszki bez kabla (mam G5), do notebooka tylko bezprzewodówka i nie lubie tych małych konstrukcji dlatego wybór padł na lx7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat seria X-7 A4techa ma ten bonus, ze kabelek jest cieniutki i miekki, wiec w zasadzie nie czuje sie jego obecnosci.

 

Sam uzywam X-710 i jestem bardzo zadowolony. Mam dlugie palce, wiec male myszki (a konstrukcje do laptopow zazwyczaj takie sa) sa dla mnie niewygodne, preferuje wieksze myszki. Nie wspominajac juz o tym, ze uzaleznilem sie od bocznych przyciskow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos z forumowiczow powiedziec czy mysz Logitech v200 ma wyłacznik do oszczedzania baterii??

 

bo zamierza sobie kupic a nigdzie nie moge znalesc takiej informacji <_<

 

nx60 juz ma a jak jest w przypadku v200??

 

 

a tak pozatym co sadzicie o czyms takim?? :

http://allegro.pl/item105373494_trust_pen_...ar_24m_pro.html

 

widzilem w sklepie na zywo, piekna, mala, 70zika, ladowarka z kabla USB:).

 

mial ktos do czynienia z produktami tej firmy?

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos z forumowiczow powiedziec czy mysz Logitech v200 ma wyłacznik do oszczedzania baterii??

mial ktos do czynienia z produktami tej firmy?

V200 nie ma wyłącznika bo jest niepotrzebny baterie wystarczają podobno na 1 rok. U mnie trzymaja już prawie 6mc a uzywam 24h i nie widać spadku mocy, wiec kto wie może rok pociągą :)

 

Recenzja jest wyżej polecam V200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V200 nie ma wyłącznika bo jest niepotrzebny baterie wystarczają podobno na 1 rok. U mnie trzymaja już prawie 6mc a uzywam 24h i nie widać spadku mocy, wiec kto wie może rok pociągą :)

 

Recenzja jest wyżej polecam V200.

dzieki za odpowiedz, ale mam jedno ale... podobno jak sie umieszcza nadajnik w myszce po skonczeniu pracy.... automatycznie sie myszka wylacza, tak mnie sluchy doszly...: :blink:

 

bo jesli tak to moj plan umieszczenia nadajnika wew lapka bedzie owocowal czestszym wymienianiem baterii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ale mam jedno ale... podobno jak sie umieszcza nadajnik w myszce po skonczeniu pracy.... automatycznie sie myszka wylacza, tak mnie sluchy doszly...: :blink:

 

bo jesli tak to moj plan umieszczenia nadajnika wew lapka bedzie owocowal czestszym wymienianiem baterii:)

Tak jak umieścisz nadajnik w myszce to się wyłącza, ale ja go tam jeszcze nigdy nie umieszczałem, mam cały czas wpięty w USB, bo mój lapek chodzi 24h (Emule) ;)

 

Więc bez oszczędzania energii ciągnie już 6mc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak umieścisz nadajnik w myszce to się wyłącza, ale ja go tam jeszcze nigdy nie umieszczałem, mam cały czas wpięty w USB, bo mój lapek chodzi 24h (Emule) ;)

 

Więc bez oszczędzania energii ciągnie już 6mc ;)

 

o kurde to bajer jak nie wiem co, wlasnie czegos takiego szukam:D

 

a w standardzie daja jakis kabelek ze np z USB sie mysz ładuje??:)

tak jak w linku co dalem wyzej myszy firmy TRUST?

 

ahaaa... jakie masz baterie/akumulatorki? w standardzie cos daja czy samamu trzeba kupic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w standardzie daja jakis kabelek ze np z USB sie mysz ładuje??:)

ahaaa... jakie masz baterie/akumulatorki? w standardzie cos daja czy samamu trzeba kupic??

Nie ma żadnych kabelków myszy nie ładujemy tylko zmieniamy baterie.

Baterie mam standardowe zwykle duracel, takie dają w zestawie, chyba nie warto wydawac kasy na akumulatory bo przy zmianie baterii raz na rok 7 zł to nie jest dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę miał laptopa i zastanawiam się jaką mychę do niego kupić. Laptop głównie będzie wykorzystywany do prac biurowych, ale od czasu do czau będę na nim grał, głównie w CSa. Do wydania mam około 150 zł

 

Wymagania:

-raczej bezprzewodowa

-najlepiej chowany nadajnik w myszcze

-nie za mała

-bez zbędnych wodotrysków

-musi się w miarę sprawdzać w grach - głównie CS. Obecnie przy PC mam Logitecha BT-85 UltraX za 59 zł i w CS potrafi czasami zwariować itd. Chciałbym, żeby na tej nowej był już jako taki komfort grania. Wiem, że do grania najlepsze są myszki przewodowe, ale te wirless również się nadają.

 

Po wstępnej analizie rynku zastanawiam się nad:

 

1. Logitech V200 140 zł

 

Dołączona grafika

 

 

 

+Ładny design

+Nadajnik 10 m, chowany w myszce

 

-Obawaim się że jest strasznie mała

-Nie wiem jak się sprawdzi w grach

 

 

2. Logitech V400 170 zł

 

Dołączona grafika

 

 

 

+Bardzo mi się podoba :-P

+W grach również powinna sobie dać radę - 1000 dpi, dual laser

+Nadajnik 10 m, chowany w myszce

 

-Ma jakiś system oszczędzania energii, który jest bardzo irytując, bo podobno po 7 s bezruchu myszka się wyłącza i trzeba nią mocno szarpnąć, żeby znowu zaczęła chodzić.

-Trochę wysoka cena

 

 

3. Logitech LX7 135 zł

 

Dołączona grafika

 

 

+Spoko wygląd

+Nie jest mała

 

-Mało mobilna, osobny nadajnik. chociaż może przesadzam

 

 

4. Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 120 zł

 

Dołączona grafika

 

+Ładny wygląd

+Stosunkowo niska cena

+Nadajnik chowany w myszce

 

-Duży nadajnik

-Nie wiem jak się sprawdzi w grach

-12 m gwarancji, Logitech daje 60 m.

 

 

Co wybrać :) ? Może jakieś inne propozycje ?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać :) ? Może jakieś inne propozycje ?

Logitech V200 - napewno nie jest mała, ale nie wiem jak w grach (gram głównie Civke)

Logitech V400 - myślę że do gier napewno się nie nadaje (to jest moje zdanie)

Logitech LX7 - tą brałbym pod uwagę, jeśli chodzi o gry

Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse - jak ją zobaczysz live to jej nie będziesz chciał (ta to dopiero jest mała)

 

Myślę że gracze mają większe doświadczenie i napewno polecą coś lepszego od tych co wymieniłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...