Skocz do zawartości
co3en

Czy Pójdą Na Tym Filmy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jakie jak w temacie czy na P I 166@200mmx, 24mb ram, s3 + voodo2 12mb bedzie mozna plynnie otwarzac filmy :unsure:

 

 

Szukalem i znalazlem ale... jedni pisza ze minimum to 300 mhz a inni ze 150. Do tego wszystkiego jeszcze pisza ze to zalezy od kodekow a kolejni ze nalezy zalatwic sobie jakiegos linuxa botowanego z plytki... :mur:

 

Czy bylby mi ktos w stanie odpowiedziec na te pytania i podac linki do tych kodekow i linuxa jezeli to cos da ??

 

 

 

 

Sorki za nowy topic ale to dla mnie wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dorzucisz z 64 ramu to pojda ale WARUNEK!!

 

Windows 2000 + kodeki All In One (znajdz sobei na google)...zaden inny windows...2000 najmniej zasobow zzera

 

ale ramu musi byc wiecej...tzn teraz tez ci pojda ale beda troche klatkowaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim zdaniem na tym to pójdą filmy tylko VCD, a DIVX jężeli pójdzie to będzie obraz szedł bardzo wolno nie do obejrzenia. Na PII 300MHz i 64ram szło git. A tak wogóle to DIVX-y można oglądać podobno od PII.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim zdaniem na tym to pójdą filmy tylko VCD, a DIVX jężeli pójdzie to będzie obraz szedł bardzo wolno nie do obejrzenia. Na PII  300MHz i 64ram szło git. A tak wogóle to DIVX-y można oglądać podobno od PII.

Pozdrawiam.

1372906[/snapback]

Na tym konfigu to się zgodze, bo sam miałem podobny, tylko w tym siedział

8mb Intel ... i

Przypomiało mi się, wspomagane ruch potrzebne jest do DVD , sorka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziuby mail: luck-ass@o2.pl z gory thx

a to voodo2 12mb nic nie daje ??

1372954[/snapback]

Bo voodo 2 jest to grafiki 3D i nic nie ma współnego z filmami. Miałem kiedyś takiego 3DFX -a to były czasy

Zaraz wyślę

 

czwartek, 7 kwietnia 00:49:23

wolno ale idzie

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od formastu i kompresji filmu-dla przykladu kiedys sie wkur... bo na celeronie 300 mhz@450 128 mb sdr i 8mb vancie niektore filmy sie ciely jak cholera,a teoretycznie nie powinny :mur: :mur: :mur:

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

duron 1600@2100 mhz(vcore 1,65 drut mod)ecs via kt600 :mur: 2x 256 mb twinmoss ddr400,saphire radeon 9500 250/400@350/5200,maxtor 80 gb 8 mb cache ultra ata 133,lite-on 48125s

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz się pobawić systemem BeOS. Ma on minimalne wymagania P90 i podobno na takim kompie jak ty masz filmy chodzą bez skazy. Osobiście nie mam tak słabego kompa, ale BeOS to najszybszy os z jakim miałem do czynienia. Uruchamiał się 7s a wyłączał dużo szybciej. Naprawdę warty polecenia, ale musiałbyś się nim sporo pobawić, gdyż nie jest rozwijany od wielu lat. Ale filmy chodzą :) Następna pociecha to taka, że są sterowniki do kart voodoo. Co do linuksa to jest to system o dużych wymaganiach i tu filmy odpadają.(ale to i tak mój OS :)) Ewentualnie (jak będziesz miał szczęście) goły Win 2000 + All In One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na PII 350 MHz + 128 Ram + rivka 16 MB chodza wysmienicie. Wczesniej na celku 400 MHz + 64 ram + grafa 8Mb na agp filmy sie cieły. Po dokupieniu rivki juz bylo OK.

Czy na tym Pentiumie pojdzie... obstawiam ze nie bo za wolny proc wedlug mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba miales coś z systemem bo na takim czyś lekko chodzą filmy dvix i inne :P

1376635[/snapback]

Nie. Mysle ze celeron 500 w filmach ma bardzo niska wydajnosc, moze nawet mniejsza od pentium 2 300 (poza tym procesor byl na przejsciowce z fpga na slot, ktora podobno tez obnizala jego wydajnosc). Nie mowie ze wszystkie filmy zle sie odtwarzaly, ale divx 5 przy wiekszej rozdzielczosci potrafil sie przycinac. Dla mnie wystarczylo ze mialem kilka filmow (choc pewnie troche wiecej niz kilka) ktorych nie dalo sie normalnie ogladac, abym zapamietal ze na celeronie 500 ogladanie ich bylo nie przyjemne.

 

Pomagalo wtedy odtwarzanie dosowym QuickView Pro, z wylaczonym skalowaniem obrazu i czasami nawet wylaczona obsluga kolorow. ( ale nie zawsze pomagalo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

hehe;) poszukaj takiego linuxa bootowalnego z cd do ogladania filmow zajmoje 10mb ma kodeki stery itp filmy chodza plynnie nawet na b.slabych konfigach

ewentualnie mozesz film skompresowac do takich parametrow zeby komp go ciagnol

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim sprzęcie filmy mogą przycinać, choć jest pewna szansa (pomijając biednego BeOS'a :D) - Vector Linux. To dystrybucja linuksowa specjalnie tworzona z myślą o starszych komputerach, zawierająca Mplayera + kodeki (najlepszy odtwarzacz filmów pod Linuksa) i wiele innych. Tylko nie ściągnij przez przypadek wersji SOHO lub Dynamite!

Tu masz linka: http://www.vectorlinux.com/

i link do obrazu ISO (do wypalenia): ftp://ftp.ibiblio.org/pub/linux/distribut...clinux-4.3/iso/

 

PS. distro to jest oparte na Slackware - bodajże najstabilniejszej i jednej z najlepiej przemyślanych dystrybucji linuksowych. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...