Skocz do zawartości
michalpl

Niski Odczyt Z Pamięci W Everescie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam bardzo niski wynik odczytu z pamięci

 

odczyt: 3100mb/s

zapis: 1250mb/s

czas oczekiwania: 50,9 ns

 

wyniki zapisu i dostępu nie są takie złe ale odczyt jest fatalny

timingi mam ustawione na 2.5-3-3-8

może ktos juz miał taki problem i może mi pomóc

z tego co wyczytałem na amd64 powinienem miec odczyt na poziomie 5200mb/s

 

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej te testy v evereście bo one są nic nie warte.Ja noim sprzęcie(patrz:sygnatura)potrafie mieć więcej niz zestaw na athlonie 2800+(nie pamiętam dokładnie jaki)a np .mniej niż zestaw na celeronie 1,30 ghz :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tak niski odczyt oznacza że ta kość jest zrąbana albo mam coś źle skonfigurownego kompa. Chciałbym aby wszystko działało ok. I te 2000mb/s rożnicy w odczycie może znacząco wpływac na wydjaność pamięci i kompa. :angry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Evereście zdarzają się jakieś niedokładności-dlatego wypuszczają co chwilę jakieś beta wersje!Ja mam np.wartość DMi-ostrzeżenie-dokłądność danych DMi nie jest pewna...spróbuj w programie AiDA 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problemik przy moich Twimoskach 2.5/3/3/8 więc podobnie. Wyniki prezentowały się podobnie do Twoich, niemal identycznie. Moja MoBo to GB K8NF-9 i co sie okazuje, pamiątki nie były w dualu. Aby poszły w dch trza je było wcisnać w 1 i 2 slot, tudzież 3 i 4 :) Nagle wynik podskoczył do ~5200/1800. Może taka prosta podpowiedz, ale a nuż to o to chodzi :) Obadaj w jakimś CPU-Z czy chodzą w dualu. Pozdrawiam

 

Edit: Przez cały czas myslalem, ze masz dwie kosci :blink: z Twojego opisu wynika ze jedną 512, może jednak 2x256 :>

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem okazje sprawdzic na sobie roznice w wydajnosci miedzy kingstonami a twinmosami i ciekawe wyniki dostałem, szukam kosci na którem mogł bym wymienic to co mam teraz i testowałem twinmosy 2x512 400 CL2.5 i kongstony 2x512 400 CL3 i co ciekawe w evereście na twinmosech miałem odczyt~5100 opuzn~86

a na kingstonach miałem odczyt~5300 a opuznienie 82 !!! twinmosy niby nizszy timeing a jednak kingston górą, na kingstonach wyciągnełem 230MHz 2.5,3,3,6 2.8V a twinmosy nie drgneły ani o MHz !!!! kolejny szok

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyników - granica błędu ! Nie ma czym sie rajcowac ;]

A co do doświadzczeń z Twinmoskami to przykre ;] moze na jakiś badziewnych kościach, moje mteci dają przy 2.5/3/3/7 1T na 233(466) więc nie narzekam <_<

Dosyć BTW, nadal czekamy na jakiś odzew Pana założyciela topicu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...