Skocz do zawartości
rayven

Problem Z Windowsem Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujący problem. Mam Windows XP działa mi dobrze, ale nie w tym rzecz. Przyszedł dzis do mnie kolega abym sformatował mu dysk i zainstalował windowsa. No wiec zrestartowałem komputer, uruchomiłem instalke windowsa z CD-romu. Zainstalowałem koledze Windows i wszystki smiga idealnie. Tylko ze po wyciagnieciu dysku kolegi, jak właczam komputer nadal wyskakuje mi wybór windowsa, pomimo ze fizycznie nie ma dysku kolegi w moim komputerze. Jak to usunac zeby od razu ładował sie mój windows a nie było wyboru ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm instalowales windowsa na dysku kolegi na swoim sprzecie i pozniej kolega wlozy go do swojego kompa??

Gratuluje napewno zadziala :)

A zeby wylaczcyc menu z wyborem windowsa wejdz tu:

Start - Panel Sterowania - System - Zaawansowane - Uruchamianie i odzyskiwanie i tam edytuj plik BOOT.ini usuwajac wpis z windosem ktory instalowales lub odznacz opcje "Czas wyswietlania systemów .... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, instalacja musi przebiegać na zestawie komputerowym docelowym, a więc w tym przypadku u kolegi. Otóż panowie z Redmont wiedzieli co robią tworząc system profilowany, a więc dostosowany do platformy docelowej.

 

Wybór systemu pojawia się wtedy, gdy użyta została instalacja w wątku innym, niż posiadany domyślnie.

 

Na przyszłość radzę więc instalować system na całym zestawie a nie na dysku. Co więcej, brak jakiegokolwiek komponentu może już oznaczać fatalne nieporozumienia w pracy systemu.

 

Co do samej instalki... następnym razem nie chwal się tak, że instalujesz innym system. To nie wypada :P Czołem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) dzieki za pomoc. No to mam kolejne pytanie tym razem natury sprzetowej. Podłaczyłem dzis na chwile mój stary komputer który lezał w szafie ale nie chciał się właczyc windows wyskakiwało. Boot insecure invide itp. (pewnie wiecie o co chodzi) :) nio wyciagłem dysk ze starego komputera włazyłem do mojej kieszeni w nowym i nawet system mój nie chciał sie załaczyc. Zatrzymało sie wszystko na bootowaniu i stoi... :( na pewno to nie wina zworki, a i dysk jest 100% sprawny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...