Skocz do zawartości
netes

Lanparty Nf4 Sli-dr Czy Może Coś Innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić mobo na jakąś na nF4. Zależy mi na tym, żeby miała duże możliwości O/C, ale była też stabilna.

Byłem przekonany co do DFI LanParty nForce4 SLI-DR, ale z wątku o niej wyczytałem, że bywa z nią sporo problemów (choćby wspomniany ALC880), nie wiem czy ryzykować i ją brać, czy może wziąć jakąś inną. Tym samym zwracam się też do tych, którzy mają ALC880 na tej płycie - udało się Wam go odpalić? No i co radzicie? Bralibyście tego DFI czy lepiej coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak.

jak masz kasę i będziesz używał SLI to ta płyta jest doskonała, nic lepszego po prostu nie znajdziesz. A co do kodeka ALC880 to pogadaj z gościami co mają te płyty i wybadaj teren.

Jak karta nie będzie działać, a zostało ci coś w portfelu to kup sobie dźwiękowe na pci i po kłopocie.

A jak nie będziesz używał SLI to najlepszym wyborem jest DFI LanParty ULTRA-D.

 

Zapewne DFI LanParty nForce4 SLI-DR chcesz kupić na allegro, jak nie, to kupuj SLI-D, bo po co przepłacać, za drobiazgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI na razie nie mam zamiaru używać ze względu właśnie na brak kasy - ale to już takie zabezpieczenie na przyszłość, bo gdybym chciał to już bym miał mobo pod SLI.

A poza tym dźwiękiem są jakieś konkretne, powtarzające się często problemy? Wiem, że jest wątek o tej płycie, ale tam jest ponad 60 stron, a wszystkiego nie chce mi się czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI w zasadzie nie ma problemów ani z użytkowaniem ani z O/C zabawa dopiero się zaczyna jak już jakaś cześć mówi klasyczne NIE a ty i tak chcesz więcej ;) Wtedy w grę wchodzą różne sztuczki podnoszenie napięć i takie tam czyli to co na każdej mobo może powodować takie lub inne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI w zasadzie nie ma problemów ani z użytkowaniem ani z O/C zabawa dopiero się zaczyna jak już jakaś cześć mówi klasyczne NIE a ty i tak chcesz więcej ;) Wtedy w grę wchodzą różne sztuczki podnoszenie napięć i takie tam czyli to co na każdej mobo może powodować takie lub inne problemy.

1388154[/snapback]

Spox, tylko zastanawiam się czy zasiłka mi pociągnie mój zestawik, mam Fortrona 350W. Proc, dwa dyski, cd-rw, dvd-rom, sblive, radeon 9550, no i pare urzadzen usb :). SLI na razie nie bede uzywal, bo nie mam kasy na dwie karty. Mysle, ze chyba powinna bez problemu, bo jak nie to #$^!$@ :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox, tylko zastanawiam się czy zasiłka mi pociągnie mój zestawik, mam Fortrona 350W. Proc, dwa dyski, cd-rw, dvd-rom, sblive, radeon 9550, no i pare urzadzen usb :). SLI na razie nie bede uzywal, bo nie mam kasy na dwie karty. Mysle, ze chyba powinna bez problemu, bo jak nie to #$^!$@ :D.

1388162[/snapback]

No zasiłka na pewno pociągnie zestawik, mocna bestia jest :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W „#$^!$@” przecinek zgubiłeś ;) Co do zasiłki da radę bo jak no-name dawało to i Fortront sobie poradzi.

1388196[/snapback]

Heh :) no to spox. W takim razie wkrótce zamawiam DFI :) jak tylko kaska wpadnie. Dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiscie radeczka trzeba sprzedac i zakupic minimum gf6600 po ponizej nie oplaca sie nic kupowac...

chyba ze 6200 kupisz i @ 6600 modzik walniesz ale moim zdaniem roznice sa juz tak minimalne ze nie czesto nie oplaca sie bawic w odblokowywanie potokow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam kupić DFI LanParty SLI-DR ale obawiam sie ze na jednej karcie graficznej (HIS Radeon X800Xl IceQ II) sprzet nie bedzie działał stabilnie ....  doradźcie  co zrobić...

1417880[/snapback]

Dlaczego na jednej miałby działać niestabilnie? Nie ma znaczenia czy korzystasz z jednej czy z dwóch, ja np. będę chwilowo jechać na Diamond Stealth 2000 PRO na PCI :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzilac stabilnie. a czy jak wlasnie kupic x800xl to jak bys potem dokupil drugiego takiego samego to one beda dzialac w SLI??

1418367[/snapback]

Z tego co się orientuje to nie. Tylko karty nVidia mogą pracować w trybie SLI, ATI wymyśliło swoją technologię, ale nie pamiętam teraz nazwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja slyszalem ze ati ma to rozwiazac za pomoca sterownikow :D

1418380[/snapback]

To miałem na myśli, tylko nie pamiętam jak to się nazywało... może Multi Rendering? Nie wiem, głowy nie dam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...