Skocz do zawartości
obsession

Abit Nf7-sl - I Zalman Zm-nb47j Ale Na Południu;)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka... od tygodnia jestem posiadaczem ABITa NF7-SL, EPOX 8rda sie zjarał ;-/ a konkretnie sb. Nabyłem w szybkim tempie tego Abita i on nic nie ma na sb ;-/// a wiec trzeba to schłodzić. Co myślicie o Zalmanie ZM-NB47J na sb, wiem ze on jest na nb ale jak pobawimy sie w duży oc to może sie przydać... co myślicie o zasadności tego przedsięwzięcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli CI się Grafa zmieści to OK, ale Złoty wystarczy a nawet coś mniejszego może być :D

 

P.S. Pamiętaj, że jest wklęsły!!!

P.S. 2 Ja bym tego Niebieskiego na NB założył, bo zapierdalacz zacznie w krótkim czasie dokuczać => a na SB Złotego

P.S. 3 Pamiętaj!!! NB też jest wklęsły!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Po co Ci taki dupny radiator na południu? :) Lepiej jak założysz tam tego złotego zalmana, który ma w zestawie klej termoprzewodzący, a więc koszty będą niższe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli CI się Grafa zmieści to OK, ale Złoty wystarczy a nawet coś mniejszego może być :D

 

P.S. Pamiętaj, że jest wklęsły!!!

P.S. 2 Ja bym tego Niebieskiego na NB założył, bo zapierdalacz zacznie w krótkim czasie dokuczać => a na SB Złotego

P.S. 3 Pamiętaj!!! NB też jest wklęsły!!!

1387426[/snapback]

Grafa sie zmiecila - to radek z podpisu który niedługo pójdzie na wymiane na jakieś 6600 gt...

sb jest wklęsły?? jakoś nie zauważyłem;) a niebieski niewszedłby na nb bo pentagram roztacza tam już swoje ramiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm... Ale też przydałoby się zmienić na radka => najwyżej przytniesz trochę.

 

A i owszem jest wklęsły => zobaczysz jak będziesz zakładał i jak pasta Ci się rozłoży :D A poza tym pisz w topicu

Wszystko o --> ABIT NF7 (S) = Złote rady itp. czesc 2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci taki dupny radiator na południu? :) Lepiej jak założysz tam tego złotego zalmana, który ma w zestawie klej termoprzewodzący, a więc koszty będą niższe. :)

1387451[/snapback]

w epoxie zjarał mi sie sb pomimo tego że był na nim jakiś epoxowy radiator... także wole dmuchać na zimne... no, może niezupełnie zimne ;) niebieski zalman nie ma kleju termo ale ja mam go spory zapas, zostało z takiej jednej sprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm... Ale też przydałoby się zmienić na radka => najwyżej przytniesz trochę.

 

A i owszem jest wklęsły => zobaczysz jak będziesz zakładał i jak pasta Ci się rozłoży :D A poza tym pisz w topicu

1387474[/snapback]

wiem ze to moze głupie pytanie ale czy da sie jakoś "przekleić" ten temat do podanego przez ciebie? jesli tak to jak to zrobić?? ;)

p.s. jednak chyba 6600 gt będzie a nie radek... bo co, 9800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka... od tygodnia jestem posiadaczem ABITa NF7-SL, EPOX 8rda sie zjarał ;-/ a konkretnie sb. Nabyłem w szybkim tempie tego Abita i on nic nie ma na sb ;-/// a wiec trzeba to schłodzić. Co myślicie o Zalmanie ZM-NB47J na sb, wiem ze on jest na nb ale jak pobawimy sie w duży oc to może sie przydać... co myślicie o zasadności tego przedsięwzięcia??

1387416[/snapback]

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

by Linoge zeby nie bylo ;) B)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by Linoge zeby nie bylo ;) B)

1388052[/snapback]

 

taaa, jezeli chodzi o SB to i u mnie teraz siedzi na nim niebieski ;) a na nb to narazie nic większego nie wsadze bo pentagram freezone 100 skutecznie to blokuje <_< czy stock cooling nb w tym abicie wystarczy - do dużego ale nie extremalnego oc? planuje dojechać do 230 na fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki coolerek od abita jest spoko tylko trzeba pod nim paste zmienic ale nie milosiernie wyje szzczegolne jak pochodzi dluzej po kilku miesiacach jest nie do zniesienia w sumie to tylko wygieta blaszka zaopatrzona w smiglo

 

ja wole jednak moje rozwiazanie ;]

Dołączona grafika

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki coolerek od abita jest spoko tylko trzeba pod nim paste zmienic ale nie milosiernie wyje szzczegolne jak pochodzi dluzej po kilku miesiacach jest nie do zniesienia w sumie to tylko wygieta blaszka zaopatrzona w smiglo

1388281[/snapback]

póki co go nie słyszę, ale mam mobo dopiero od tygodnia :lol: przesmaruje go więc arcticiem ceramique...

moje mobo jest tera podobne do twojego, niebieski na sb ;) tylko na grafie mam stock cooling od GB 9550 wzmocnione małym 40mm papstem, ale niedługo bedzie 6600 GT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie slyszysz :lol: to chyba bez obrazy ale gluchy jestes albo w niedlugim czasie sie przekonasz co on oznacza ;]

 

dalej myslisz ze jest podobne ?? :D

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej myslisz ze jest podobne ?? :D

1388305[/snapback]

taaa... moje to tez abit;) ale ja nb niestety nie zapodam czegos tak wysokiego jak ty masz, bo pod pentagrama nie wejdzie ;-/ znasz jakies "niższe" rozwiązanie i skuteczniejsze od firmowego abita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede przeciez duzo gorszy od Ciebie ;)

ale ja mam warsztat tylko na kilka godzin w tygodniu jak wroce do domu,

 

bo inaczej pewnie bym sobie wszystkie na czarny mat walnal i ladnie wyszlifowal ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam warsztat tylko na kilka godzin w tygodniu jak wroce do domu,

1393345[/snapback]

ja też ;)

a robiłem je chyba przez 2miechy, samo cięcie i piłowanie, przyklejenie to pół roku :|

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie to chyba wlasnie ok tych kilku godzin zajelo ale nie ma az tyle co Ty bo w sumie tylko zielone i srebne ciolem a pilka idzie zdecydowanie lepiej niz brzeszczotem i do tego normlne imadlo kowalskie ;]

 

btw tez mialem taki plan dac cos wysokiego na mosy ale potem rezystnacja bo na nie mam nawiew i zbyt wysokie mogly by utrudniac przeplyw a gorna czesc i tak za bardzo by sie pewnie nie nagrzala ;] i zaslaniala by inne badziewia co tez grzeja od strony pcb

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze moje narazie dzielem sztuki nie jest , ale chlopaki w akademiku dziwili sie ze mozna tyle aluminium na mobo zalozyc ale powoli sie przyzwyczajaja ze robie dziwne rzeczy z kompem :D

 

btw moze tez to jakiegos tweakowego team'a dolacze ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...