Skocz do zawartości
cloudior

Toshiba Satellite M30-s344

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępniak

Od paru dni jestem posiadaczem pierwszego w moim życiu własnego laptopa. Muszę przyznać, że wybór był bardzo trudny. Na początku napalałem się na HP-ki z amerykańskiej serii Pavilion (jeżeli chodzi o design to według mnie mają jeden z najlepszych), jednak prawie wszyscy odradzali mi tę markę. Potem miał być Sony K33 – typowy desktop replacement z Xbrite i P4 3,06ghz – nawet udało mi się już go kupić (na allegro..heh), no ale koleś godzinę przed spotkaniem dał du$^%$.... No i zostałem na lodzie.... bez komputera, ale na szczęście z kasą:)...szukałem dalej, aż w końcu zostałem szczęśliwym posiadaczem Toshiby z serii Satellite M30-344.

M30 jest chyba dość mało popularne u nas – nie udało mi się znaleźć tego modelu w żadnym sklepie. Zakupu dokonałem na największym polskim bazarze <lol> Allegro – oczywiście z odbiorem osobistym. Egzemplarz, który kupiłem jest nowy powystawowey z tylko i aż półroczną gwarancją producenta. Z związku z tym, iż został przywieziony z Niemiec klawiatura posiada tamtejsze „umlałty” jednak nie są one aż tak bardzo uciążliwe i korzysta się z niej praktycznie normalnie....(y i z mam normalnie)

 

Specyfikacja:

Procesor: Intel®Pentium®M processor (Technologia Intel Centrino) zegar: 1.50 GHz szyna : 333 MHz 2nd level cache : 1 MB (BANIAS)

Pamięć: RAM: 512 MB DDRAM (2x256DDR 333mhz) maksymalnie 2048 MB DDRAM

Matryca: o przekątej 15.4 cala, panoramiczna typ TFT XGA rozdzielczość 1280 x 800 pikseli paleta kolorów 16,7 miliona

Grafika: NVidia GeForce FX Go5200 – z własna pamiecią 64 MB

HDD: 60 GB – niestety nie doszedłem jeszcze do jego konkretnych parametrów ani producenta

DVD/CD-RW – jak wyżej

Dźwięk: Realtek ALC 250 + zintegrowane głośniki firmy audiofilskiej HARMAN KARDON

Karta sieciowa 10/100 Mbps LAN i bezprzewodowa karta sieciowa Wireless LAN (WLAN) 54mbit 802.11g

Do tego jest jeszcze standardowo: 1 x IEEE1394, 3 USB 2.0 ports, 1 x CRT 1 x modem, 1 x LAN 1 x 6 in 1 flash card port (SD/MMC, SM, MS, MS Pro, xD) 1 x microphone in 1 x line in, 1 x headphone out 1 x power supply

 

Wrażenia:

Laptop chodzi po prostu wspaniale – żadnych zacięć – zdecydowanie najlepszy komp jaki miałem (a parę miałem:) ). Świetnie zastępuje maszynę stacjonarną. Do tego jest mega cichutki – wentylator włącza się bardzooo rzadko...Dzięki niezintegrowanej karcie graficznej osiągnąłem wynik 6596pkt w 3D Marku 2001se(jak Ge5200 to naprawde bardzo dobry wynik) i w pełni mnie to satysfakcjonuję . Nie ma problemów z graniem w gry – nie mówię tu jakis mega-sprzętowych żarłokach:), ale w takiego Need for Speeda:U2 można spokojnie popykać na rozdziałce 1024x768 z rozsądnymi detalami i chodzi bardzo płynnie.

Równie świetnie ogląda się na nim filmy DVD – panorama robi swoje:) Głośniki Harman-Kardon jak na laptopa zapewniają do tego bardzo przyjemny dźwięk.

Wielkim plusem jest także duży dysk twardy – jest również bardzo cichy, a do tego całkiem szybki.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to w końcu Toshiba – obudowa aluminiowa, waga 2,8kg czyli naprawdę lekko, do tego świetna stylistyka (jak dla mnie najlepsza wśród Toshib)

Niestety nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia WLAN’u , ale z pewnościa na dniach uda mi się tego dokonać.

Bateria trzyma niestety poniżej 3 godz. (co chyba jak na Centrino dość mało), ale jest to chyba jedyny mankament. (możliwe, że tylko mojego egzemplarza – baterię dostałem uformowaną)

Podsumowując jeżeli szukacie laptopa, który zastąpił by Wam maszynę stacjonarna śmiało inwestujcie w ten model. To prawdziwy multimedialny kombajn, który naprawdę zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie!!!!

Jeżeli macie jakieś pytania, bądź uwagi piszcie!!!! :)

Edytowane przez cloudior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby.... 1387841[/snapback]

Sugerowałbym generalnie czytanie opisu ze zrozumieniem.....

Das Gerät stammt aus einer Firmenauflösung uns ist ohne Rechnung. Daher kann auch keine Garantie übernommen werden. (...)

Daher Verkaufe ich das Gerät als DEFEKT ohne Garantie und Rücknahme.

Dziękuje za kupowanie sprzętu bez jakichkolwiek papierów (czytaj: pewnie jumany. licencje na soft można sobie wsadzić) i z najprawdopodobniej walniętym zasilaczem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to wrzuć klika fotek,chętnie bym zobaczył i myślę że nie tylko ja.Gratuluję lapka.

1388375[/snapback]

A dziękuje bardzo....niestety fotek nie mam gdzie wrzucić, ale podrzucam linki do identycznie wyglądającego modelu...

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14576

 

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...&var1=73&var2=0 - bardzo szczegółowy test (na dole przełączacie między stronkami całej recenzji - dużo fotek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Mam pytanko posiadam identycznego laptopa jak Pan... jestem obecnie na terytorium Wielkiej Brytani i chce sobie skonfigurowac siec wireless jak sie Pan orientuje prosze o informacje co mam zrobic probowalem roznych sztuczek ale widocznie cos zle robie ewentualnie zapraszam na moje gadu gadu 1090545 jestem online prawie non stop :) pozdrawiam serdeczenie, zgadzam sie laptopik jest wypasik :)

 

P.S. jak by ktos potrzebowal podobnego laptopa lub innego wszelkie info na gg pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plusów wszystko sie zgadza, ale jak wiadomo nie ma rzeczy idealnych.

Laptop jest naprawde niezly ale ma kilka wad. Kupiłem go uzywanego wiec moge opisac jak sie spisuje po roku uzytkowania.

 

Zawiasy miały dosc spore luzy ale wystarczylo dokrecic srubki mocujace i luzy praktycznie znikneły, został niestety pewien luz na nitach ale naprawde malutki.

 

Laptop jest cichy (choc jak go rozkrecilem to chlodzenie wyglada troche śmiesznie malutkie w porownaniu do PC), niestety touchpad sie nagrzewa (nie jest goracy ale dość cieply) oraz spód laptopa.

 

Troche przeszkadza usytuowanie klawisza alt, ale od czego sa programy do mapowania klawiszy :) Klawisz windowsa tez jest w dosc nietypowym miejscu bo w prawym górnym rogu.

 

Matryca ma niezle katy i jest super do oglądania filmow nawet NFS ładnie wyglada, jednak w CS to mam wrażenie jakby cos gubil klatki a mam caly czas 60fps (przesiadka z CRT 19'').

 

Poza tymi małymi wadami jest to naprawde udany model. Jedynie co bym w nim chciał zmienić to karte graficzna oraz matryce na TrueBrite która jest niesamowita (czyli Toshiba M40/M45 jednak cena narazie odstrasza).

 

Polecam z czystym sumieniem ten model jednak szukajcie z procesorem 2MB cache i z 64MB ramiku na grafice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępniak

Od paru dni jestem posiadaczem pierwszego w moim życiu własnego laptopa. Muszę przyznać, że wybór był bardzo trudny. Na początku napalałem się na HP-ki z amerykańskiej serii Pavilion (jeżeli chodzi o design to według mnie mają jeden z najlepszych), jednak prawie wszyscy odradzali mi tę markę.

 

 

 

 

a ja mam hp i jestem bbaardzo zadowolony a tez slyszalem rozne opinie o hp ale to chyba chodzi o inne modele ten jest swietny:D -masz racje design paviliona jest naprawde super zreszta toshiba i sony tez sa extra :lol: . reszta srednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie martwic cloudior ale masz 1MB cache na procesorze a nie 2 jak napisales.

 

A obudowa w M30 to niestety plastik  :cry:

1426608[/snapback]

Wiem, faktycznie mam 1mb:(...(specyfikacje przepisywalem z niemieckiego Ebaya - nie sprawdzałem wcześniej tego żadnym programem - ale grafa ma na szczeście 64mb<jea>) A co do obudowy to aluminiowa jest na 100% górna pokrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam hp i jestem bbaardzo zadowolony a tez slyszalem rozne opinie o hp ale to chyba chodzi o inne modele ten jest swietny:D -masz racje design paviliona jest naprawde super zreszta toshiba i sony tez sa extra  . reszta srednio

Widzisz mikołaj, ja tez mialem (mam) dwa HP-ki i tez bardzo sobie chwale, zadnych problemow, zadnych awarii, zadnych uwag co do jakosci, ale na tym forum panuje opinia ze HP jest be i tego oficjalnie musisz sie trzymac. :wink:

a sprobuj sie doglebniej wypytac dlaczego ktos odradza, to sie dopiero usmiejesz :)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mikołaj, ja tez mialem (mam) dwa HP-ki i tez bardzo sobie chwale, zadnych problemow, zadnych awarii, zadnych uwag co do jakosci, ale na tym forum panuje opinia ze HP jest be i tego oficjalnie musisz sie trzymac. :wink:

a sprobuj sie doglebniej wypytac dlaczego ktos odradza, to sie dopiero usmiejesz :)

1427291[/snapback]

Nawet mnie nie denerwujcie...bo za tę kasę co dałem za moją Toshibę mogłem kupić dużo lepszego HP-ka.....a nie kupiłem...bo....kierowałem się opiniami z tego forum....:(....trzeba by było chyba jakiś oddzielny wątek założyć o tej firmie....z opiniami UŻYTKOWNIKÓW!!!!...a nie bajkopisarzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwujcie...bo za tę kasę co dałem za moją Toshibę mogłem kupić dużo lepszego HP-ka.....a nie kupiłem...bo....kierowałem się opiniami z tego forum....:(....trzeba by było chyba jakiś oddzielny wątek założyć o tej firmie....z opiniami UŻYTKOWNIKÓW!!!!...a nie bajkopisarzy....

1427936[/snapback]

 

 

 

 

 

Moim zdaniem prawda jest taka ze wszystkie firmy posiadaja mniej lub bardziej udane modele przeznaczone dla roznych uzytkownikow .kwestja gustu i ..kasy niestety.do konca zadna opinia nie jest obiektywna ja osobiscie bardzo bylem napalony na acera aspire 1804 wlmi czy cos:) ale tez naczytalem sie roznych glupot i z niego zrezygnowalem,na szczescie znajomy odwiedzal kolege w Polsce i przywiozl mi mojego hp-ka zd 8060 ,na ktorego zreszta temat tez slyszalem wiele roznych bajek(specow od kombajnow i snopowiazarek dwobieznych a nie komputerow) :lol: mimo tego ze faktycznie baterka ledwo zipie po 1.5h :mur: :oops: (ale niestety w 17'' z p4 tak bywa) jestem z niego zadowolony

Edytowane przez mikolaj2277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nawiazała się dyskusja nie na temat, wiec polecam założenie nowego tematu.

 

Mikolaj zrób własny opis swojego HP gdzie bedziesz mógł przełamać opinie że HP jest do niczego.

Jakoś nikt z posiadaczy HP nie może sie zebrać na zrobienie obiektywnego testu (jak wiadomo każdy laptop ma wady i zalety).

 

Chyba że posiadacze HP/Compaq boja sie, albo nie maja o czym pozytywnego słowa napisać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nawiazała się dyskusja nie na temat, wiec polecam założenie nowego tematu.

 

Mikolaj zrób własny opis swojego HP gdzie bedziesz mógł przełamać opinie że HP jest do niczego.

Jakoś nikt z posiadaczy HP nie może sie zebrać na zrobienie obiektywnego testu (jak wiadomo każdy laptop ma wady i zalety).

 

Chyba że posiadacze HP/Compaq boja sie, albo nie maja o czym pozytywnego słowa napisać  :wink:

1428675[/snapback]

 

ok kuba vel gorbaczof dostalem twojega maila odpisalem ale cos sie popierdzielilo bo moj mail zostal zwrocony do mnie:( jutro wysle jeszcze raz. recezje zrobie ale musze miec troche miejsca na jpg (bo na zalaczniki zostalo mi tylko 3,8k!!!!!) :mur:

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...