Skocz do zawartości
neho

Blue Connect

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o łaczy oferowanym przez Era, 384 kbit/s w Warszawie i okolicach, reszta kraju predkosci modemowe, 10 zeta za meich z VAT i limit 2GB!!. To chyba śmiech na sali, nie którzy równają do tepsy

www.blueconnect.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o łaczy oferowanym przez Era, 384 kbit/s w Warszawie i okolicach, reszta kraju predkosci modemowe,

Sadze, ze to propozycja nie dla mnie :rolleyes: . Poki co trzymam sie neo (pod koniec miesiaca zmieniam 320Kbps na 128Kbps na kolejny roczek B) ).

Ani to propozycja dla surferow (cena), ani dla downloaderow (limit)...

 

10 zeta za meich z VAT i limit 2GB!!. To chyba śmiech na sali, nie którzy równają do tepsy

www.blueconnect.pl

1388791[/snapback]

Na stronie glownej pisze tak:

"Teraz możesz cieszyć się najszybszym, bezprzewodowym Internetem - bez limitu przesyłanych danych i czasu połączeń.",

ale juz w cenniku: "Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2 GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym.", czyli fajna sciema :blink: .

Nawet sie nie pofatygowali, zeby napisac jak zmieniaja te parametry techniczne po tych 2GB :mur: (bo chyba nie zwiekszaja predkosci 2x :lol: ).

Jak dla mnie za ~157zl to ta oferta jest kompletnie do bani :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Teraz możesz cieszyć się najszybszym, bezprzewodowym Internetem - bez limitu przesyłanych danych i czasu połączeń.",

ale juz w cenniku: "Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2 GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym.", czyli fajna sciema  :blink: .

Nawet sie nie pofatygowali, zeby napisac jak zmieniaja te parametry techniczne po tych 2GB :mur: (bo chyba nie zwiekszaja predkosci 2x  :lol: ).

1389066[/snapback]

ROTFL :blink: Rownie dobrze, po przekroczeniu 2GB moga Cie odlaczyc, ale bzdury, kto to kupi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTFL  :blink: Rownie dobrze, po przekroczeniu 2GB moga Cie odlaczyc, ale bzdury, kto to kupi  :mur:

1395114[/snapback]

Troche sobie z nimi pokorespondowalem :lol: :

"Witam,

uprzejmie informuję, że na naszej stronie internetowej www.era.pl umieszczona jest następująca informacja "Po przekroczeniu 2 GB transferu w jednym cyklu rozliczeniowym transfer danych jest nadal możliwy, jedynie operator zastrzega sobie prawo zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi". Nadmieniam, że zmiana parametrów jest możliwa, ale nie ma pewności, że ograniczenie zostanie wprowadzone. Wobec tego nie możemy Panu powiedzieć, jak te parametry się zmienią.

Dodatkowo informuję, że 2GB liczone są łącznie za dane wysłane i odebrane."

ROFL :mur: No, ja tez wiem, ze nic nie wiem :lol: , ale poki sie nie dowiem to nic nie zrobiem ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to lacze to w ogole jakas parioda. Skoro oni sami nie wiedza co faktycznie oznacza zmiana parametrow lacza po przekroczeniu "limitu" to jak szary, potencjalny abonent ma sie w tym polapac. Cala ich reklama rowniez jest naciagana a 120zl za takie lacze to cena nieadekwatna do parametrow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest, bo ja sie nie rozeznaje, ile kosztuje u poszczegolnych operatorow GSM dostep do Internetu, chodzi mi o to zeby sprawdzac maila w srodku lasu i jak najmniej placic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to lacze to w ogole jakas parioda. Skoro oni sami nie wiedza co faktycznie oznacza zmiana parametrow lacza po przekroczeniu "limitu" to jak szary, potencjalny abonent ma sie w tym polapac. Cala ich reklama rowniez jest naciagana a 120zl za takie lacze to cena nieadekwatna do parametrow ;)

1396940[/snapback]

Oni nie wiedza, ale pospekulowac mozna :lol: . Skoro jedyne co jest gwarantowane to GPRS czyli zawrotne 53,6 kbps (wiecej dla tych co maja farta ;p), to mozna sobie wyobrazic "predkosc" tego lacza po zmianie parametrow ;] :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum, na jakie stac siec to 16 kbps (przepustowosc pojedynczego kanalu w GSM). Mysle, ze wiele od tej wartosci nie odjada :P

No chyba ze w Warszawie, gdzie jest siec UMTS - tam minimalne predkosci sa "troche" wyzsze - minimalny transfer w segmencie naziemnym okreslony w normie to 144 kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba pamietac, ze cena to 99netto + 30netto za abonament data :lol: generalnie chetnie bym cos takiego kupil do laptopa, czasami w terenie sie przydaje, ale nie za 129netto misiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie 9.6kbps jak to ma miejsce w przypadku starszych telefonow?

1397077[/snapback]

Mozliwe, ze dla uzytkownika jest dostepne 9.6. Musialbym sprawdzic, a w tej chwili nie mam jak.

 

Tak czy owak, jest to zenujacy transfer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze dla uzytkownika jest dostepne 9.6. Musialbym sprawdzic, a w tej chwili nie mam jak.

 

Tak czy owak, jest to zenujacy transfer :)

1398487[/snapback]

Mysle, ze bandwicza moga Ci dowolnie przyciac na routerze (tak jak np. robi to tepsa ;p).

Obawiam sie tez, ze dla tych 3 opcji predkosci (gprs, edge, umts) bedzie jedna predkosc po "zmianie parametrow" (coby bylo sprawiedliwie ;p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozwiazanie jest dobre dla ludzi ktorzy musza kozystac z sieci w kazym miejscu Polski. Jada sobie :lol: grube ryby :blink: swoim mesiem sl z laptopem na siedzeniu i serfuja po sieci.

 

Z pewnoscia nie jest to internet dla pana Nowaka do korzystania na codzien w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozwiazanie jest dobre dla ludzi ktorzy musza kozystac z sieci w kazym miejscu Polski. Jada sobie  :lol: grube ryby :blink:  swoim mesiem sl z laptopem na siedzeniu i serfuja po sieci.

 

Z pewnoscia nie jest to internet dla pana Nowaka do korzystania na codzien w domu.

1400060[/snapback]

Zgadzam sie w 100% - i do takich zastosowan jest to IMHO bardzo interesujaca oferta.

 

Problem jest tylko taki, ze Era sama nie wie co sprzedaje ;)

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teoretycznie sprzedaje, bo do wczoraj w sprzedaży się nie pojawiły te zestawy. nie wiem jak jest dziś.

 

a swoją drogą, ja się na niego nastawiłam, bo mieszkam w miejscu, gdzie nie dociera ani kablowy ani nawet radiowy internet żadnego operatora ani nawet lokalnych firm :( więc dla mnie już to by było wybawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika - a jaki Era ma zasieg u Ciebie?

 

Jesli slaby, to sie mozesz przykro rozczarowac - GPRS wymaga wyzszego poziomu sygnalu niz rozmowy glosowe, o EDGE nie wspominajac.

 

Efekt moze byc taki, ze dostaniesz lacze wolne i niestabilne - a wyglada na to, ze do tej karty ktora zdaje sie beda z tym sprzedawac nie da sie anteny zewnetrznej podlaczyc (choc po samych reklamach to sie tego nie stwierdzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie to sie nadaje co jedynie do rozmawiania przez gadu-gadu i przejrzenia (nieskomplikowanych) stron + sciagniecie maili od czasu do czasu. Nie wierze, ze ktos nie ma w tej chwili zadnego providera internetowego - od chocby glupiej neo w opcji 128 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest poprostu oferta dla ludzi biznesu lub wybranych studentow i moze kogos tam jeszcze ktorzy musza byc online 24h na dobe i podczas podrozy do pracy lub podczas np: jazdy pociagiem musza grzebac w sieci.

 

Stad ta nazwa oferty "Nieograniczony dostep do sieci" czy jakos tak. Poprostu mobilny necik :mrgreen: Miec laptopa i wyjsc do parku i przegladac forum tweaka ;)

Znam wielu ludzi ktorzy beda zadowoleni z takiej oferty :)

 

A 2 Giga ? Hm... troche malo sie to wydaje ale moj stary generuje w miesiacu sredni down na poziomie 1 Giga (upload ponizej 500 MB) i sie strasznie wqr#$# jak cos mu sie wolno sciaga/wysyla a ta oferta ery jakis tam przyzwoity komfort przy odbieraniu/wysylaniu zapewnia choc limit za maly na wiedo konferencje chyba :mrgreen:

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze przy zastosowaniach, do jakich jest to przewidziane (www, poczta) bedzie te 2GB w zupelnosci wystarcajace. A zniecheca skutecznie do korzystania z p2p, ktore znacznie obciaza siec (a w przypadku GSM jest to o wiele wiekszy problem niz w sieciach kablowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz przeciez to wiadomo ze nie ma zastapic zwyklego lacza stalego tylko wlasnie bardziej skierowane do biznesu, zeby sie mogli w kazdym miejscu polaczyc na szybko z netem i sciagnac poczte czy cos przejrzec. wiec nie oczekujcie wielkich predkosci, duzych limitow i cen porownywalnych ze stalkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz przeciez to wiadomo ze nie ma zastapic zwyklego lacza stalego tylko wlasnie bardziej skierowane do biznesu,

Pewnie, ze wiadomo, ale podobno w Rzeczpospolitej pojawil sie artykul o blue c. - "alternatywa dla neostrady", wiec niektorzy ludzie tak to widza :rolleyes: ...

 

wiec nie oczekujcie wielkich predkosci, duzych limitow i cen porownywalnych ze stalkami...

1408659[/snapback]

Niby dlaczego nie? :wink: Moze technologia bezprzewodowa jest jakas inna? :wink: (pomijajac medium uzywane do transmisji, mozliwosci sa zblizone). Moim zdaniem powinni sie lepiej postarac...

Zreszta tak czy siak rynek zweryfikuje czy ta oferta jest atrakcyjna :rolleyes:

Osobiscie czekam na jakiegos bezprzewodowego dostawce, ktory pozwoli mi calkowicie zastapic stalke w domu (nie bede za cos placic podwojnie :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum, na jakie stac siec to 16 kbps (przepustowosc pojedynczego kanalu w GSM). Mysle, ze wiele od tej wartosci nie odjada :P

No chyba ze w Warszawie, gdzie jest siec UMTS - tam minimalne predkosci sa "troche" wyzsze - minimalny transfer w segmencie naziemnym okreslony w normie to 144 kbps.

1397048[/snapback]

tak, tylko ze teraz byle telefon ma 3kanaly na download i 1 na upload, a konkretniejsze komorki wiecej.

poza tym, w tej usludze wazna jest niezaleznosc i dostep do sieci wszedzie, a nie szybkie sciaganie warezow przez p2p.... malo ktory z forumowiczow nalezy do grupy docelowej tej uslugi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, ze ktos nie ma w tej chwili zadnego providera internetowego - od chocby glupiej neo w opcji 128 ...

1407829[/snapback]

to uwierz. Kabla mi nie chca dociągnąć, a neo kabla potrzebuje. Radio nie działa, bo zasięgu nie nastarcza. To samo lokalne firmy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko ze teraz byle telefon ma 3kanaly na download i 1 na upload, a konkretniejsze komorki wiecej.

To jest max, a nie wartosc nominalna ;) Tzn. tyle Ci siec moze maksymalnie przydzielic jesli ma zasoby. Jesli nie ma (albo ktos Ci odpowiednio skonfiguruje usluge ;) ) to dostaniesz mniej. W skrajnym przypadku dostaniesz odmowe przydzialu zasobow (ale do tego musialaby byc siec naprawde zapchana).

 

Poza tym nie wiadomo ile kanalow ma ten modemik na PC-Card od BlueC (zakladam, ze 3/1 to minimum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to uwierz. Kabla mi nie chca dociągnąć, a neo kabla potrzebuje. Radio nie działa, bo zasięgu nie nastarcza. To samo lokalne firmy :(

1409791[/snapback]

Rowniez moj kolega z klasy nie ma mozliwosci zalozenia neo (brak linii telefonicznej), radiowce przeszkadzają drzewa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

buhehehe niema to jak sciagac film albo empe3 w lesie :mrgreen:

ta antena to kosztuje chyba jeszcze ze 4 stuufki

 

jak niema neo i radiowki to jeszcze zostala satelita....

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do satelity nie jest jakos przekonany....

 

Sorry za OT, ale nie spodobał mi sie ten żart o lesie, to ze jestes z Warszawy, a my z 10k miasteczka nie daje Ci pozwolenia na wyśmiewanie "tych ze wsi". Nigdzie nie napisalem, ze mieszka w lesie. Linii telefonicznej nie mają, bo sie niedawno pobudowali i nie zakładają domowego telefonu (każdy w rodzinie ma komórke, wiec nie jest potrzebny kolejny abonament). Kolejna sprawa, to to, ze nie kazdy internet traktuje jako miejsce, z ktorego ma się filmy i muzyke... Jesli jeszcze masz jakies wątpliwosci, to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sobie z nimi pokorespondowalem :lol: :

"Witam,

uprzejmie informuję, że na naszej stronie internetowej www.era.pl umieszczona jest następująca informacja "Po przekroczeniu 2 GB transferu w jednym cyklu rozliczeniowym transfer danych jest nadal możliwy, jedynie operator zastrzega sobie prawo zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi". Nadmieniam, że zmiana parametrów jest możliwa, ale nie ma pewności, że ograniczenie zostanie wprowadzone. Wobec tego nie możemy Panu powiedzieć, jak te parametry się zmienią.

Dodatkowo informuję, że 2GB liczone są łącznie za dane wysłane i odebrane."

ROFL  :mur: No, ja tez wiem, ze nic nie wiem  :lol: , ale poki sie nie dowiem to nic nie zrobiem ;p.

1396916[/snapback]

Pierwszy raz jak usłyszałem tę reklamę, a było to w samochodzie, nie pomyślałem, ooooo jaka fajna oferta tylko, zaraz szukałem gdzie jest hak. :mur:

To jest właśnie cała ERA jedna wielka śniema, bez limitu.

Oni nie rozumieją co to jest bez limitu albo za darmo. Co za osły tam rządzą. Co Oni myślą, że ludzie to stado baranów. Nie wiem czy tylko w Polsce mają takie podejście do klientów.

Przez takie oferty człowiek się zastanawia dwa dni nad banalną sprawą, i szuka jak Oni chcą mnie wykiwać. Najgorsze że coraz więcej firm tak robi.

 

Tak samo jak była taka oferta darmowe wieczory czy jakoś tak, tylko że po przekroczeniu 1000 minut naliczają jak za zboże.

Już dwa razy przysięgałem sobie jak najdalej od ERY, i dwa razy sie nabrałem :mur:

Powinni zmienić hasło na NOWA ERA NA ZŁODZIEJSTWO, barany

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...