Skocz do zawartości
neho

Blue Connect

Rekomendowane odpowiedzi

jak niema neo i radiowki to jeszcze zostala satelita....

1411287[/snapback]

Do satelity trzeba kanal zwrotny...

 

No chyba ze Go!Internet (satelita + kanal zwrotny po GPRS za stala oplata) - ale to dziala dosc przecietnie i sa b. wysokie koszty instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.gointernet.pl

 

Pisze z opinii kumpla, ktory na tym wisi:

jest rzeczywiscie wszedzie tam gdzie zasieg Idei (on mieszka doslownie w srodku lasu), stala oplata. WWW, email, gg dzialaja dobrze, o p2p mozna w zasadzie zapomniec (DC++ jakos mu dziala, ale to sa transfery rzedu 5-6kB, reszta wogole), nie testowal grania.

Wysokie koszty wstepne (sprzet sie kupuje od firmy) i niestety (przynajmniej u niego) GPRS czesto zrywa sesje, a oprogramowanie niestety nie przewiduje opcji automatycznego wznawiania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytane w FAQ, co mnie martwi:

 

Co powinienem wziąć pod uwagę planując wykupienie usługi?

 

Przede wszystkim możliwość instalacji anteny satelitarnej. Istotne jest, aby na drodze sygnału nie znajdowały się budynki lub drzewa. Stacje telewizyjne będą wtedy odbierane ale do korzystania z internetu potrzeba minimum 40% sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena na dach i jazda... ;) Albo wiekszy talerz...

 

Pamietaj, ze wolne "okno" miedzy drzewami nie musi byc szerokie - wystarczy takie wielkosci talerza, bo i tak tylko z jego powierzchni zbierany jest sygnal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) meszkańcom miast i miatseczek łatwo jest mówic, w wiekszości jest jakiś lokalny provider któryt za mniejsze lub większe pieniądze udostępnia łącze. Całe życie byłem mieszkańs\cem łodzi i tu żeczywiście nie ma probelmu neo+ 1024 za 180 zł- luzik. Po [przeprowadzce na wieś mam problem z podłączenim telefonu stacjonarnego.....tpsa powiedziała że oki ale tylko radiówka....Innej możliwości nie ma......neo nie ma możliwości technicznych w mojej miejscowości więc dogadanie się z sąsiadem nie wchodzi w rachube. W moim przypadku blue connect jest jakimś rozwiązaniem...

2) Porównywanie blue connect z neostradą przypomina porównywanie walkmana z wierzą stereo... jedno jest stacjonarne a drugie mobilne, oczywiście że wieża ma większą moc więcej funkcji itd itp, ale na wycieczke z wierzą nie pojedziesz..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No BC to jako stacjonarne lacze pomyslane nie jest.

 

IMHO jesli ktos moze sobie na to pozwolic to raczej bym bral GoInternet niz BlueConnect - te 2GB limitu, ktore przy laczu mobilnym nie jest problemem (bo takie lacze raczej nie sluzy do dlugiego siedzenia, tylko do bycia dostepnym zawsze i wszedzie) w zastosowaniach domowych moze sie bardzo szybko skonczyc, nawet nie sciagajac zadnych wielkich plikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a teraz pytanie? czy ktoś spróbował? bo narazie wszyscy teoretyzujom a chciałbym się dowiedzieć czegoś na ten temat od kogoś kto sprawdził to organoleptycznie

podstawa dla mnie to www/mail/granie(ah ten wow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze satelita 2 kierunkowa. Ale zdaje sie ze satelity odpadaja dla graczy ze wzgledu na ping...

1440402[/snapback]

<ironia>

Taak, a nadajnik satelitarny w kazdym sklepie kupisz ;)

 

A URTiP to zezwolenia i czestotliwosci w tym pasmie za darmo rozdaje :P

</ironia>

 

Innymi slowy - kanal zwrotny przez satelite odpada, bo na emisje satelitarne trzeba miec w Polsce pozwolenie (czy tam koncesje) oraz przydzielona czestotliwosc (to nie jest darmowy i ogolnodostepny zakres pasma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co rozmawiac o konrektach. BC w ofercie ma być dopiero teraz jakoś pod koniec maja. Ja próbowąłam go kupić w połowie kwietnia. Kampania reklamowa ruszyła, ale w sprzedazy tego i tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1415280[/snapback]

sam zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem, u mnie we wsi teps coś sciemnia i nie chce mnie podłączyć <_< z info na ich stronie wynik że oferują dostęp przez satkę i gprs, za bardzo się nie orientuje ale miałem okazję widzieć internet via satelita u kumpla i to była żenada tylko określone zasoby czasem coś można coś ściągnąc ogólnie nie ciekawie, jak wygląda to w gointernet ? costi jak możesz napisz coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to od poczatku: archtektura tego polaczenia jest porabana. Downlink i uplink istnieja w systemie jako dwa oddzielne polaczenia internetowe, dodatkowo wszystko idzie przez proxy. A aplikacja do konfiguracji tegoz niestety gryzie... :?

 

WWW, poczta, GG dziala - problem jest z niektorymi stronami, ktore nie akceptuja polaczen przez proxy.

 

Z graniem jest roznie - zalezy od gry (znow proxy... :roll:)

 

P2P to tragedia - tak jak napisalem wczesniej, idzie jak krew z nosa albo wogole. Moze sa jakeis sposoby, ale nam nie udalo sie dojsc do niczego sensownego.

 

Z moich obserwacji calosc jest dosc wrazliwa na zasieg GPRSu - modem ma malutka antenke i przy niskim poziomie sygnalu ma tendencje do zrywania polaczenia. Na szczescie mozna zalozyc inna, jak komus potrzeba.

 

Oplata jest stala, dziala doslownie w srodku lasu.

 

Podsumowujac: jesli nie ma innej opcji, to mozna brac. Ale nie jest to bardzo komfortowe rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi dzięki za odpowiedz, poszukałem też sam coś na ten temat i stwierdzam że go internet czy nowszy skyDSL nie są dla mnie (p2p) do tego ceny abonamentu dosyć wysokie, sprzęt też tani nie jest, dochodzi do tego słaby upload via gprs, ogólnie wg mnie oferta dla kogoś komu net jest niezbędnie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakich 3-ch tygodniach szukania i czekania na kartę, dzięki uprzejmości miłej pani z salonu ery, która schowała dla mnie kartę do EDGE, na całe 400 tys. miasto przyszło 10 szt kart, normalnie żenada jak diabli, Era daje ciała z marketingiem, no ale w końcu się udało i mam EDGE w swom laptopie.

Właśnie jestem podłaczony na blueconnect po EDGE. I muszę powiedzieć że jestem super pozytywnie zaskoczony. Przy ściąganiu max transfer jaki zobaczyłem to ok 200 kbps, a mieszkam jakieś 15-20 km za miastem, średnia prętkość w granicach 120 kbps. Ogólnie wsio śmiga jak najtańsze neo lub SDI. Jak dla mnie rewela bo korzystam głównie w domu gdzie miałem telefon z TPSA po radiu i max połączenie było 14 kbps. Obawiam się trochę jak będzie się spisywał po przekroszeniu 2GB. Jednak myślę że do przeglądania neta wystarczy, nie mówię tu o p2p bo to mam we firmie. A w dodatku mogę zabrać na urlop nad morze :-).

 

EDIT: dodam że sygnał na poziomie 3 kresek na 5 możliwych, i to za miastem. Dostałem nową kartę SE GC89 EDGE/GPRS/WLAN, która ma wejście na antenę zewnętrzną B) - rewela, jest lepsza od GlobtrotermCOMBO.

Edytowane przez speedriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety albo karta do EDGE w promocyjnej cenie za 199 zł netto i lojalka na 2 lata, Albo rezygnujesz z karty PCMCI /jak masz swoją/ i wtedy masz taryfę data za 1 zł a nie za 30 zł.

 

Dodam że dostałem kartę SE GC89 która kosztuje prawie 2k zł, sygnał tam gdzie miszkam ok 15-20 km od centum miasta, jest na poziomie 2-3 kresek na 5 a i tak chula świetnie. Byłem dzisiaj u rodzinki w mieście i sygnał w centrum 4-5 kresek.

 

Generalnie całość śmiga jak moje SDI w biurze. Robiłem test prędkości na numion.com i wyszło download 114,81 kbit a upload 45,96 - dla mnie rewela jak na łącze które mogę z sobą zabrać w dowolne miejsce Polski.

 

Jedyny problem to wyrwać od ERY kartę do EDGE, bo posuchę mają straszną, zero przygotowania do dystrybucji, btw. ciekawe czy dyrektor ds zaopatrzenia jeszcze tam pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że operator chce nas doić jak najdłużej, taki jego bussines.

 

Czy podpisać umowę czy nie to już nikt za Ciebie nie zdecyduje, sama musisz sobie skalkulować, przemyśleć za i przeciw, ja poprostu nie miałem wyjścia, za dial-up w tepsie wychodziło mi tyle samo ale przy jakim dyskomforcie.

 

Poczytaj TUTAJ

Edytowane przez speedriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jak usłyszałem tę reklamę, a było to w samochodzie, nie pomyślałem, ooooo jaka fajna oferta tylko, zaraz szukałem gdzie jest hak.  :mur:

To jest właśnie cała ERA jedna wielka śniema, bez limitu.

Oni nie rozumieją co to jest bez limitu albo za darmo. Co za osły tam rządzą. Co Oni myślą, że ludzie to stado baranów. Nie wiem czy tylko w Polsce mają takie podejście do klientów.

Przez takie oferty człowiek się zastanawia dwa dni nad banalną sprawą, i szuka jak Oni chcą mnie wykiwać. Najgorsze że coraz więcej firm tak robi.

 

Tak samo jak była taka oferta darmowe wieczory czy jakoś tak, tylko że po przekroczeniu 1000 minut naliczają jak za zboże.

Już dwa razy przysięgałem sobie jak najdalej od ERY, i dwa razy sie nabrałem  :mur:

Powinni zmienić hasło na NOWA ERA NA ZŁODZIEJSTWO, barany

1411317[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o bardzo ważnej rzeczy. Żeby podciągnąć jakikolwiek kabel (np Neo) na własną osobę trzeba mieć zameldowanie na pobyt stały w danym lokalu, względnie umowę najmu lub dzierżawy. I nie ma tu znaczenia, że ktoś jak to się mówi mieszka "przy rodzinie". Bez tego to marzenie ściętej głowy.

 

Satelita. Jeśli chcecie porównać koszty, zajrzyjcie np. na www.technologie-satelitarne.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a teraz pytanie? czy ktoś spróbował? bo narazie wszyscy teoretyzujom a chciałbym się dowiedzieć czegoś na ten temat od kogoś kto sprawdził to organoleptycznie

podstawa dla mnie to www/mail/granie(ah ten wow)

1437689[/snapback]

Po pierwsze: sprawdź poziom sygnału Ery. Jeśli twój telefon pokazuje jedną w porywach dwie kreski odpuść sobie Blueconnect. Ja tak właśnie mam. 20 MB ściągałem cały dzień. Komentarz zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos gointernet to straszna i niesamowita chała !!!!!!! sam to mam ale przesiadam się na onetkonekt satelita...

 

ps. blueconnect to też g. tylko dobrze rozreklamowane ale działa gorzej niż dial-up (oprócz w-wy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. blueconnect to też g. tylko dobrze rozreklamowane ale działa gorzej niż dial-up (oprócz w-wy)

1509118[/snapback]

 

Taka opinia to na podstawie doświadczeń w urzytkowaniu czy zasłyszanych, przeczytanych i powtarzanych opini osób, które na oczy nie widziały BC oprócz reklam w TV.

Osobiście nam i to wcale nie w wawie, prędkość do 240 kbps w EDGU w zupełności mi wystarczy, niewiem jaki Ty masz dial-up ale domiemuję że nie szybszy niż 56kbps :wink:.

Oczywiście do korzystania tylko i wyłącznie przez GPRS lub do p2p wogóle się nie opłaca, ale już w EDGU, a tym bardziej UMTS jest git do normalnego przeglądania neta i odbierania poczty, ściągnąć też coś tam zawsze można.

 

Jedynie co to mogłoby być trochę taniej, moim zdaniem taryfa data jest niepotrzebna jeśli ktoś już ma inny abonament, wystarczyło by wydać druga kartę i chętnych klientów zapewne by przybyło, jednak póki co erze nie zależy na sprzedaży BlueConnect, bo wciąż mają duże problemy z dostarczeniem kart PCMCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...