Skocz do zawartości
Saimek

Wc By Saimek =)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam =)

 

Jako ze obiecalem fotki mojego WC to dzisiaj w koncu je zamiesze :) Nad WC pracowalem sporo czasu bylo troche eksperymentow i problemow ale w koncu sie udalo :D Jest to jako taka wersja finalna oczywiscie nie znaczy ze nie bedzie pozniej dalszych modyfikacji. Moim celem bylo umieszczenie Łady + 2 crystali i pompki z malym rezikiem w budzie MIDI. Buda ma okolo 41 cm wysokosci takze bylo to sporym problemem. :P Dosyc tych opowiesci przejde do szczegolow, wiec:

 

Blok CPU: PowerX

Blok GPU: Proxima

Nagrzewnica: Łada (królowa :D)

Węże: Crystale z Praktikera 12/16

Pompka: Atman 306

Rez: Pudełko na duperele z praktikera 0,5l =)

 

A Oto fotki :

 

Ogolny widok budy w dzien i moj wypasiony kartonowy szroud =)

Moj Chieftec Dualfan musial przejsc w pion ale dzieki temu ssa zimne powietrze z zewnatrz budy przez otwor w boku =))

3 sanki 5,25 takze musialy isc sobie precz... ustapily miejsca Ładzie ktora ledwo miesci sie w szerz... Z modelowaniem budy bylo najwiecej problemow poniewaz z dostepnych narzedzi mialem brzeszczot bez ramki oraz wiertarke :/ Przez 3 dni robienia WC dzielnie pomagal mi kedzil i wielkie THX dla niego =)

Dołączona grafika

 

 

Tutaj na dole Proxima, PowerX i moj Zalman na NB + papst 40X40X20.

Dołączona grafika

 

Proxima w calej okazalosci..

Dołączona grafika

 

Widok z lotu ptaka....

Dołączona grafika

 

Zoom na PX'a i NB.. po prawej widac ram oblozony aluminiowym radiatorkiem :)

Dołączona grafika

 

A oto nocny shocik =) (a raczej łazienkowy ze sie tak wyraze :D)

Dołączona grafika

 

Sliczne Crystal Fany =))))

Dołączona grafika

 

 

No i oczywyscie nasz sponsor czyli.... NIKE :D heheh :>

Dołączona grafika

 

Tutaj rezik z mega termometrem :)

Dołączona grafika

 

 

Z gory przepraszam ze nie ma katod ani molexów UV ale nie bylem nastawiony na wyglad bo nie zostalem obdarowany oknem w budzie :P moze w przyszlosci cos sie zmieni :)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bylo troche tak na szybko robione i nie chcialem juz zdejmowac weża z rezu... ogolnie Proxima pojdzie precz niedlugo takze wezyk sie zmieni :) Dla wszystkich ktorzy chca kupic blok na GPU szczerze odradzam Proxime.. Do samej konstrukcji i wydajnosci bloku nic nie mam ale dol jest jajowaty a zapinka to jakis kawal po prostu... :/ zalozyc to to koszmar. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyk jest sztukowany, ponieważ złączka wykonana z miedzi poprawia odprowadzanie ciepla a co za tym idzie wydajność układu o 0,000000001 *C :D

1393625[/snapback]

taa, a policzyliscie jaki opor stawia te zwezenie (metalowa rorka) przeciez to cale 2 mm :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MuCieK: tak to ten sam co ja mam.. u mnie siedzi na NB nie SB :) jest wydajny i u mnie chodzi moze na 3-4v bo na 12v ma 6000 RPM a tyle to ja nie potrzebuje :) Co do sanek innego wyjscia nie bylo :P

 

@ ryba: heheh no opory :D rurka i tak jest fi 15 a weze 12 takze nie ma zwezenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... to zludzenie wąż jest ok. Widac na fotce z Nike ze nie jest spłaszczony :) Co do rezika... 0,5 l to juz chyba prawdziwe minimum bo mniejszego to nie oplaca sie w ogole robic. Mial ulatwiac napelnianie i odpowietrzanie ukladu mimo to gdy zalewam go do pelna podczas napelniania to atman przepompowuje calosc w okolo 2 sek :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jesteś zadowolony z tego, że system chłodzenia działa, i że nie było potopu.

Kartonik zasłania nagrzewnicę bo napewno jest nie wyczyszczona, inaczej byś ją pokazał. :D

Trudno jest wykończyć budę jak są w niej graty.

Musisz popracować nad kosmetyką,

okno nie tłumaczy niedbałości na szczegóły. chyba że to olewasz :)

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> ten twój shroud woła o pomstę do nieba...

-> sztukówa przy wężu od reza to jakiś żart...

-> + za to, że umieściłeś to w midi o jest zajeb... trudne, bo sam mam midi i WC

-> + oczywiście za chęci i wykonanie WC (do tego trzeba nerwów, kasy i energii...)

-> ładnie podświetlony rezik - tylko po co jeśli nie masz okienka?

-> Crystale rządzą :D - dają śliczny niebieski blask (i ciszę :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ryba: heheh no opory icon_biggrin3.gif rurka i tak jest fi 15 a weze 12 takze nie ma zwezenia icon_smile3.gif

Nie kapuje może mi ktoś wytłumaczyć o co choddzi... Ja dsotałem informacje że wylot at 306 ma 18 mm.

Właśnie tu jest mój osobisty problem chciałem kupić atmana 306 do uriela multitop (12mm)...

Czy opłaca się to robić przecież atman 306 ma na wylocie 18mm atmam 305 też nie jest malutki, a do pociągnięcia sa jeszcze dwa bloki i dwie łady...

Czy stosowanie przejściówek nie zmieni znacząco oporów a co za tym idzie wydajności układu...???

 

Post pisany o 2:03 wybaczcie mi coś jeśli palnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> ten twój shroud woła o pomstę do nieba...

-> sztukówa przy wężu od reza to jakiś żart...

-> + za to, że umieściłeś to w midi o jest zajeb... trudne, bo sam mam midi i WC

-> + oczywiście za chęci i wykonanie WC (do tego trzeba nerwów, kasy i energii...)

-> ładnie podświetlony rezik - tylko po co jeśli nie masz okienka?

-> Crystale rządzą :D - dają śliczny niebieski blask (i ciszę :))

1393746[/snapback]

"[ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!]

[ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!][ciach!]"

 

O :D tak tego mi brakowało

 

Zapomiałem wystawić ocenę za całość od 0-10

5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm tak wszyscy krytykują tekturowego shrouda :?

 

Panowie, jak ktoś nie ma dostępu do plexy, albo nie ma zdolności/narzędzi/ochoty/czasu to tekturowy shroud jest też rozwiązaniem. Sam takiego mam od początku (to już prawie rok) i jakoś nie narzekam. To nie ma ładnie wyglądać tylko spełniać swoje zadanie - i spełnia je całkiem przyzwoicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony rowniez pogratuluje wpakowania tego wszystkiego do takiej malej budy. Weze ladnie, bez jakieis plataniny, z tym ze ten waz laczony kiepsko wyglada. Jak bedziesz mial troche czasu lub jakis pomysl, to zrob cos ze shroudem. Bo to wyglada na konkretna prowizorke. Jesli docelowo chciales taki zrobic, to sie anwet nie przyznawaaj :-P Ale ogolnie jestem na TAK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowie ze nie zalezy mi na jakims super wygladzie bo nie mam okna i prosze nie mowic ze to nie tlumaczy olewki na szczegoly. Nie bede pilowac sanek z pilnikiem i poziomica zeby nie bylo widac "zębów" albo innych rzeczy...

 

Co do szroudu to mial spelniac swoje zadanie i nie chcialem w to pakowac dalej kasy bo jestem chwilowo na wyczerpaniu :) Mysle ze szroud z pleksy mialby tam problem bo z drugiej strony jest naprawde ciasno ale nie widac tego na fotkach... Karton jest platyczniejszy i mysle ze nawet lepiej przylega do nagrzewnicy niz pleksa :)

 

Rezik podswietlilem zeby ladnie wygladalo na fotkach =) jednak jakos to sie musi prezentowac... bylo to natchnione Crystalami ktore mi sie spodobaly i dlatego dorzucilem pare diodek od siebie :)

 

Co do sztukowanego węża bo jest to chyba dla wszystkich najwieksza skaza... niedlugo moze bedzie rev 1.1 :) pozbywam sie Proximy i moze kupie jakis inny blok na GPU ( Abadon lite albo Frosta jak wyjdzie) i wtedy wąż bedzie szedl elegancko bez tej rurki miedzianej.

 

Rez - jak widac na zdjeciu ten ledwo sie miesci na wysokosc a dluzszy nie bardzo wejdzie... chyba ze poszedl by pod grafike a pompke obrocilbym o 180 st... ale raczej nie planuje tego robic :)

 

Co do pytan o pompke.. tak wylot jest 18. Wsadzone jest kolanko 45* z reduktorem na jakies 15 mm zewn chyba... wewn jest 12 czyli tyle ile ma wąż :) Ogolnie odradzam 306 bo temp duzo nizszych chyba nie ma a 305 pewnie jest duzo cichsza i o polowe mniej prądożerna... przez co mniej sie grzeje :)

 

uff to chyba wszystko jesli cos pominalem prosze dac znac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm tak wszyscy krytykują tekturowego shrouda  :? ...

1393906[/snapback]

Krytykuja bo psuje caly wyglad w budzie ;]

Ale oczywiscie zadanie swoje spelnia i jezeli komus nie zalezy na wygladzie to jest OK

... kumpel tez ma shrouda z teORT: ORT: ORT: ktury, tyle ze dla lepszej estetyki obkleil go ladnym czarnem papierem - koszt 1,2 - jak widac nie wielki, a wyglada o niebo lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to też sobie myślę, że by zamknąć wreszcie budę, bo nagrzewnica mi stała obok. Ja bym jeszcze wrzucił kolanko 45 stopni na ten bloczek na GPU. Jednak wydaje mi sie, że te nwąż nieco sie załamuje. Wrzucenie takiego kolanka załatwi sprawę.

Do roboty zabieram się jak od Świderka mi fiacior przyjdzie. Foty jak skończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyka generuje nowe pomysły i zwraca uwagę na szczegóły wykończenia.

Krytyka podnosi poprzeczkę wykonywanej pracy.

Krytyka jest zdrowa i potrzebna, mobilizuje twórce do większego zapału

Jeżeli WC działa jak należy to jest to wieki sukces i wielkie brawa dla twórcy.

Postawiłem ocenę za całość

 

5

 

Walka jest ostra o SUMER MODA, a nagroda to tylko pochwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam wypas fotke jakbym siedzial na WC a nie przy WC :D haha. na mierniku jeszcze 226V jest :D rotfl. Ogolnie odpalilem moja pompke C.O ktora kupilem na allegro niedawno. Jest to grundfos model UPS 25-40. Pompka kupiona dosc tanio bo za 170 zl z wysylka. Jako ze nie chcialem kilogramu srubunkow na koncach wkleilem 2 miedziane redukcje z hydraulicznego (redukcja 18 na 15 mm) pasowaly idealnie i sa szczelne :) Klejone oczywiscie Distalem, elitarnym klejem :> Pompka jest bezglosna nawet na 3 biegu ledwo ja slychac gdy sie ucho przylozy. :] Bylo troche syfu w srodku i umaziana smarem ale przejechalem papierem sciernym, wymylem zmywaczem do paznokci i woda i klej elegancko chwycil :) Jest to testowe podlaczenie poniewaz zmieniam obudowe na BigTower ktory jest w drodze. Troszke bylo problemu z odpowietrzeniem bo moj nie pierwszej swiezosci plyn chlodzacy bardzo sie spienil... troche pomotalismy i wszystko jest juz odpowietrzone i elegancko chodzi co widac z reszta bo pisze z mojej maszynki. Fotki ponizej...

 

POMPA

Dołączona grafika

 

Przejsciowka... =)

Dołączona grafika

 

Platforma testowa :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...