Skocz do zawartości
djtomas

Jak Zmienić Firmware Dysku Twardego?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

- tutaj jest site z firmware

 

flashe

 

- niestety wszystkie wersje na tej stronce to 3.19

- ale chyba raczej potrzebujesz programu AAM do zmiany acoustics managment.

- druga metoda to zmiana firmware za pomoca komend ATA, styronka ponizej ale nie wiem czy jest dysk ATA IV

 

update

 

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste - idź za głosem instynktu.

A tak poważnie, to będzie najprościej jak wejdziesz na jakieś forum komputerowe na którym ktoś coś wie i zaproponuje gotowe rozwiązanie.

Edytowane przez Pyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

- tak jak pisze w instrukcji ponizej z wersji 3.10

 

Upgrade Seagate ST340016A 3.10.Problem: Slow format, general failureSolution: Upgrade firmware to version 3.10Procedure:- First check if firmware in HDD is 3.05 or older by:  Running seatools.exe, performing Short Diagnostic, View Seatools Diagnostic Report  At identify data you'll find the firmware revision.-When firmware is 3.05 or older please put files except seatools.exe on bootable FDD- Boot up from this floppy and perform sf.bat- During procedure do not restart, touch HDD or do anything until upgrade is complete. HDD's with faulty upgrades are not covered by warranty.When in any doubt or need simplification of these procedures please contact our tech. dept.Target International b.v.
- jeśli program sf.bat nie znajdzie modelu dysku to nie wykona upgradu.

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stała sie rzecz straszna. A mianowicie:

Postanowiłem zrobić wyszystko to co wyzej jest opisane (niewiem po co?)Wszystko ładnie i pięknie i przy koncy aktualizacji wyłączyli prąd!!!!!!!!! :mur: :mur: Trzeba mieć kur... pecha zeby na takie coś trafić. I teraz mój dysk zachowuje sie jak by go niebyło. Bios go niewidzi i wogule go niema :blink:

Co robic bo mam dysk bez biosa i jade teraz na porzyczonej 4gb :blink:

Jestem w kropce niech ktoś o dobrej woli pomoże. PLISSSSS :huh: :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie dysk po gwarancji sprzedającego 30 miechów a wiem ze na ten dysk producent daje 36 miechów wiec jeszcze na gwarancji . I nadodatek sklep w którym go nabyłem 2,5 roku temu juz nieistnieje. Sam niewiem co teraz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja mam podobnie. Mojego IBM Travelstara 2,5" tez bios nie rozpoznaje - najpierw mial jakies problemy (nierz sie "zacinal" stukajac glowica), a po przejechaniu jakims programem do naprawiania partycji bios go juz nie widzi. Podejrzewam, ze padl wlasnie obszar dysku z firmware (albo ten glupi program go skaszanil). Na razie 0 postepu w ratowaniu dysku. Pisalem do supportu IBM i nie pomogli. Popatrzalem na linki powyzej i zobacze, moze jakis firmware sie dopasuje i da sie na sile updejta strzelic, ale mam watpliwosci. Widzialem kiedys jakis ruski program do odzyskiwania danych/serwisowania hdd (cos z 3000 w nazwie), ale nie przebrnalem przez jego obsluge. Jesli ktos ma jakies pomysly, to niech pisze :) Moze nam pomozecie jakos :)

 

ps. Nie wiem jak w innych dyskach, ale w IBM firmware jest zapisany na talerzu, w miejscu normalnie niedostepnym ("ujemne" sektory)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste - idź za głosem instynktu.

A tak poważnie, to będzie najprościej jak wejdziesz na jakieś forum komputerowe na którym ktoś coś wie i zaproponuje gotowe rozwiązanie.

1394625[/snapback]

Proste --> Domyślam się bo zmiana nie jest, aż tak trudna

forum komputerowe --> a niby na czym piszesz dobry człowieku

wiedza i rozwiązanie --> typ człowieka jak widze, który idzie na łatwizne i trzeba mu opisać krok po kroku bo inaczej będzie narzekał.

początkujący użytkownik --> nie ma co komentować

 

Stała sie rzecz straszna. A mianowicie:

Postanowiłem zrobić wyszystko to co wyzej jest opisane (niewiem po co?)Wszystko ładnie i pięknie i przy koncy aktualizacji wyłączyli prąd!!!!!!!!! :mur:  :mur: Trzeba mieć kur... pecha zeby na takie coś trafić. I teraz mój dysk zachowuje sie jak by go niebyło. Bios go niewidzi i wogule go niema :blink:

...

1413254[/snapback]

Jeśli masz pad frimwara to trzeba się przejść do serwisu, bo samemu się za bardzo nic nie wskura. Miałem kiedyś taki programik, który potrafił kasować niedokończonego biosa i można było normalnie wgrać biosika od nowa. Muszę go poszukac na starym dysku, może się gdzieś zachował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukać szukałem ale znaleźć nie moge.

Są 3 możliwości:

- wymiana elektroniki bo kości frimware nie da się wyciągnąć (kilka dało radę ale to stare dyski)(drastyczna)

- zaniesienie dysku do serwisu. Jeśli gwara jest to myślę, że naprawią i będzie po kłopocie. Jeśli brak gwary to albo płatna usługa (naprawa) albo kupno nowego dysku.

- znajdę ten program i sprawdze czy działa, pamiętam, że skurczybyk działał pod win98 bo pod win2k już mu się odechciewało. Kasował on frimware do zera i nagrywało się go od nowa coś podobnego jak wgrywanie biosa do płyty głównej. Tylko ciekawe czy on potrafi współpracować z nowymi dyskami. Nie ma co się rozczulać i robić OT, pierw go wynajdę a później pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie ze jest przedstawicielstwo Seagata na polske w Warszawie.

Sprawdziłem mój dysk i okazało sie ze producent daje 36 miesięcy na mój dysk , więc jest jeszcze na gwarancji. Długo sie nie zastanowiałem i wysłałem dysk do serwisu. Zobaczymy co bedzie.

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...