Jump to content

romek

Admin
 • Posts

  6109
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by romek

 1. Nie każdemu dogodzisz. Zdaję sobie sprawę, że coraz mniej ludzi potrafi czytać dłuższy tekst i go jeszcze zrozumieć. Mamy od wielu lat wprowadzony standard edycyjny, który zakłada nie mniej, nie więcej ilość tekstu jaka powinna znaleźć się w newsie. Od suchych faktów ma się tabelki a wpis na 3-4 zdania to dla mnie informacja na social media, nie na portalu o technologiach. Jeśli ktoś, nie potrafi złożyć kilku sensownych zdań, napisać coś więcej niż jest w tabelce to nie nadaje się w naszych szeregach. Akurat branie przykładu z innych stron, gdzie ilość materiału jaki czytam jest skąpa i muszę szukać dalej informacji... do mnie kompletnie nie przemawia. Fakt, nieraz zdarzają się dłuższe opisy, tzw. wodolejstwo ale staramy się pracować nad formą i zawartością by podnosić standardy materiałów. Może dla tych najbardziej zabieganych lub szukających tylko x i y informacji stworzymy coś na kształt "push" lub telegrafu. Wszystko co najważniejsze w 2 zdaniach. Dodatkowo dojdą już niedługo nowe funkcje portalu, które pozwolą dowiedzieć się wszystkiego w bardzo szybki sposób.
 2. Warunki korzystania z PurePC.pl -> http://www.purepc.pl/warunki_korzystania Reklama Serwis PurePC.pl utrzymuje się wyłącznie z emisji reklam bannerowych i ruchu generowanego na wszystkich stronach w domenie www.purepc.pl. Zabrania się blokowania reklam w serwisie przez oprogramowanie typu AdBlock, AdBlock Plus, uBlock Origin, Flashblock oraz wszystkich o podobnym działaniu. Wykrycie blokowanie kampanii reklamowych na łamach PurePC.pl może skutkować zablokowaniem konta lub wyłączeniem kilku kluczowych usług na stronach PurePC.pl Mam dobre serce, dzisiaj daruje ;)
 3. Zgłoszone, sprawdzone i posprzątane. Nie zawsze jesteśmy w stanie szybko reagować. Sporo osób zgłasza jak mu się komentarz nie podoba ;) Kilku jak będzie biło dalej pianę otrzymają najlepszą nagrodę - ban.
 4. Jest to jedna ze zmian jakie wprowadzamy na portalu by usprawnić działanie strony oraz pozycjonowanie naszych materiałów. Zapytania do bazy? Nasze serwery są wystarczająco mocne i większość dnia się nudzą - chyba nie ten serwis. Zmiana została wprowadzona dla wszystkich i będzie obowiązywała, nie zakładamy wyłączenia jej w profilu. Jeśli nie masz wyłączonych cookies, wchodząc ponownie do tematu komentarze załadują się już normalnie. Tylko za pierwszym razem trzeba kliknąć.
 5. Regulamin PurePC.pl mówi jasno, blokowanie reklam jest zakazane. Kto blokuje ten może się narazić na blokadę konta. System zabezpieczający działa od wielu lat, ostatnio wprowadziliśmy małe zmiany, które są widoczne tylko dla osób nie szanujących naszej pracy (czyt. blokujących działanie reklamowe na PurePC). Żółta plansza będzie pojawiała się zawsze, na każdej podstronie. Kto chce, może ją oglądać.
 6. Wyżej wymienione elementy służą do działań społecznościowych w tym: FB, Twitter i G+. Dodatkowo używamy Analytics do badania zachowań naszych czytelników, czego potrzebują, co ich najbardziej interesuje. Oczywiście możecie wszystko blokować, niestety wtedy treści jakie dla Was przygotowujemy nie są do końca sprecyzowane i mogą się mijać z zainteresowaniami czy potrzebami. PurePC.pl od 10 lat tworzymy dla naszych czytelników, nie emitujemy nachalnych działań reklamowych, nie narzucamy obowiązku płacenia za treści. Chcemy jednak byście zrozumieli, że do rozwoju serwisu potrzebne są fundusze, tak więc jeśli blokujecie nas, tym samym przyczyniacie się do blokowania rozwoju serwisu. Nie zamierzam kłócić się o to czy reklamy są potrzebne, jestem pewny, że dzięki naszej polityce rozwoju serwisu znajdziemy z wszystkimi wspólny kierunek.
 7. Panowie, w warunkach korzystania portalu PurePC.pl jest zapis: Zabieg ma na celu uświadomić Was użytkownicy, że nie preferujemy blokowania naszej strony. Nie znajdziecie u nas reklam Google a tym samym śledzących Waszych zachowań i prezentujących reklamy najlepiej dla Was skrojone. Nie znajdziecie u nas nachalnych i grających kampanii reklamowych. Dbamy o to, by strona działała szybko a każda kampania nie przeszkadzała w czytaniu najnowszych newsów i wnikliwych testów. Nasza praca kosztuje i jeśli blokujecie kampanie reklamowe nie pozwalacie się rozwijać PurePC.pl.
 8. Opcja blokowania jakichkolwiek treści na portalu PurePC nie wchodzi w grę. Każdy autor ma swój styl i można go lubić lub nie (odwieczne prawo). Łukasz Tkacz wg mojej oceny jest dobrym redaktorem i będę go bronił jak całej redakcji. Dzięki za Wasze słowa, przemyślę je i postaram poprawić odbiór naszego zespołu w oczach czytelników.
 9. System plusów i minusów już od dawna miał być dostępny na naszej stronie. Wprowadziliśmy go testowo tydzień temu i aktualnie sprawdza się dobrze. Projekt ma status beta i faktycznie już widzimy kilka osób, które stracą opcję plusów/minusów bo nie rozumieją ich działania. Mamy podgląd kto komu i za co daje ocenę i jeśli ktoś tylko i wyłącznie minusuje bo taki ma kaprys, otrzyma blokadę czasową lub stałą na ocenianie komentarzy. Nie boimy się napływu dzieciaków z wulgaryzmami, minusowaniem czy wiecznie niezadowolonych. System plusów/minusów dobrze radzi sobie na forum dyskusyjnym i również na portalu za jakiś czas po wyeliminowaniu kilku jednostek będzie działał jak należy. Zawsze początki z wprowadzeniem nowych rzeczy powodują falę zachwytu jaki i niezadowolenia. Nie możemy stać w miejscu i wprowadzamy rozwiązania powoli ale po długim namysłach.
 10. Wyniki konkursu ASUS - laptop ASUS N750JK trafia do zwycięzcy http://www.purepc.pl/o_serwisie/wyniki_konkursu_asus_laptop_asus_n750jk_trafia_do_zwyciezcy
 11. Temat wentylatorów mam w zamyśle ale propozycje wrzucajcie do odpowiedniego tematu jaki podał Ullisses.
 12. Zgadza się, zgodnie z projektem przejście do forum jest po naciśnięciu forum i wejście na stronę główną lub wybór odpowiedniego działu na forum. Patrząc po statystykach to większość użytkowników wybiera odpowiedni dział niż stronę główną forum. Zmiana z klawisza na rozwijane menu było podyktowane wersjami mobilnymi ale po krótkiej dyskusji w redakcji nie padło konkretne stwierdzenie, że warto przywrócić przycisk Forum bezpośrednio z górnej belki. Możemy poddać ten temat pod dyskusję na portlu za pomocą ankiety jeśli uważasz to za bardzo duży kłopot.
 13. romek

  Battlefield 4

  Gra jak na razie mnie nie zachwyciła choć kilka nowych ficzerów zapowiada się ciekawie w pełnej odsłonie gry. Pożyjemy, zobaczymy.
 14. Polecam powściągnąć języka i nie robić tu podwórka do bijatyk słownych.
 15. be quiet L8 CM działa na podzespołach HEC. Tu masz test pure power L8 630W (test). Tak ten zasilacz będzie cichy. Jak masz trochę wiedzy to możesz wymienić wentylator w swoim xfx bo faktycznie potrafi hałasować po dłuższym użytkowaniu. Pasywne zasilacze to drogie zabawki i do takiej konfiguracji nie polecam.
 16. Trochę się pogubiłem. Piszesz o modelach seasonic x-660 (test) i corsair ax650 (test) - podpowiem, te modele to to samo w środku, Różnice są ale znikome i obie jednostki będą pracowały cicho. be quiet dpp od 550 do 750 (test) pracują na projekcie FSP Aurum i bardzo dobrze sobie radzą + wentylator jak pisałem jest bardzo cichy. Jeśli jesteś spaczony na punkcie głośności (ja mam z tym problem) możesz kupić spokojnie też zasilacz pasywny do swojej konfiguracji.
 17. Dzisiaj wyniki pojawią się na portalu. Chwila cierpliwości Update: Wyniki konkursu: http://www.purepc.pl/o_serwisie/wyniki_konkursu_tplink_male_i_mobilne_funkcjonalne_i_piekne
 18. Panowie specjalnie nie uczestniczyłem w rozmowie bo nic nowego bym nie wniósł do niej. Wysyłką nagród zajmuje się zazwyczaj sponsor. My wszystkich produktów nie mamy u siebie i dlatego mogą pojawiać się opóźnienia w wysyłkach. Cały Q4 jest bardzo męczący w redakcji, masa spraw do załatwienia i przypilnowania. Konkursy organizujemy dla Was ale faktycznie muszę przyznać, że kilka osób nie rozumie, że to zabawa a wyrzucanie swoich smutków do naczelnego nie jest rozsądne. Wszystkiego nie jestem w stanie przypilnować i jakbyście zobaczyli po innych branżowych serwisach to tylko u nas macie taki wysyp zabaw dla czytelników, poświęcając często nasz wolny czas by przygotować kolejną zabawę.
 19. Dobra chyba czas przedstawić potwora od AMD, najmocniejszego HD 7990 - dwa jajka działające w CrossFireX. 13 278 punktów w 3D Mark 11, trochę słabszy w syntetyku od GTX 690 ale w innych aplikacjach potrafi utrzeć nosa. Zachęcam do odwiedzenia PurePC.pl, gdzie znajdziecie pierwszy w Polsce premierowy test HD 7990.
 20. Tydzień temu w dwóch miastach Polski: Poznaniu i Wrocławiu serwis PurePC.pl zorganizował wspólnie z producentem MSI Polska, wspólny event, na którym można było dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach w notebookach, płytach głównych i kartach graficznych ze stajni MSI. Dodatkowo każdy z uczestników miał możliwość spotkania się z inżynierami i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian w najnowszych produktach. Na łamach serwisu PurePC.pl pojawiła się krótka relacja z tego wydarzenia: http://www.purepc.pl...2_to_mnie_kreci Kameralny klimat rozmów 30 użytkowników PurePC, którzy odwiedzili nas w Poznaniu. Jeśli macie spostrzeżenia co do rozwiązań w produktach MSI i chcielibyście się nimi podzielić, to jest odpowiednie miejsce. Każde słowa zostaną wzięte pod uwagę wraz z możliwością otrzymania produktu do indywidualnych testów.
 21. Volcraft 3500/4000 jest dość dokładnym urządzeniem i generuje dobry wykres poboru mocy. Minusem jego jest niestety czas zapisu pomiaru co 60 sekund, którego nie da się zmienić. Odczyt chwilowy oczywiście jak wspominam w artykułach ma się nijak do faktycznych danych jakie pobieramy z wykresu. By badać na prawdę dokładnie pobór mocy zasilacza potrzeba kilku urządzeń pomiarowych, które np. zniwelują skoki napięcia. Patrząc na nasze publikacje vs inne w PL to nie mamy na co narzekać choć jak wiadomo zawsze można coś jeszcze dopracować. Choć zmyślanie danych czy badanie głośności w zakresie 10-100% jak to robią inni to już inna para kaloszy i na pewno tego u nas nie znajdziecie. Za kilka dni będą małe zmiany w platformie testowej co wymusi przeprowadzenie jeszcze raz testów najważniejszych zasilaczy ale postaram się jeszcze kilka przetestować przed większymi zmianami.
 22. W takim przypadku sam rozwiązałeś problem. Z twojego opisu wynika, że uszkodzony jest układ/termistor lub leży cały układ sterowania PWM. Zasilacz w takim przypadku kwalifikuje się moim zdaniem na gwarancję. W modelu ZT jak wielu innych zasilaczach tego typu występuje automatyczne sterowanie prędkością wentylatora, zależną od temperatury panującej w środku obudowy PSU. W czasie naszych testów modelu ZT nie wykryliśmy takiego problemu a obciążenie było 2-3 razy większe. Po zakończeniu obciążenia, wentylator zwalniał co oczywiście przekładało się na głośność całej jednostki.
 23. Tak na początku, nic nie da wyłączenie, resetowanie czy hibernacja komputera. W środku jest termistor, który decyduje jak szybko ma się kręcić wentylator i do czasu obniżenia temperatury w środku PSU będzie pracował na wyższych obrotach. Bardziej bym zadbał o dobrą wentylacje obudowy by obniżyć temperaturę w środku, wystarczą dwa wolnoobrotowe wentylatory i będzie kilka stopni mniej. Z tego co piszesz to zasilacz nie jest uszkodzony i nie wymaga naprawy. Kalkulatory mocy można często wywalić do kosza, do niczego się nie nadają :) Zajrzyj do porównania 25 zasilaczy, w którym również wystąpił model ZT o mocy 650W - LINK.
 24. Kwazor co ty powiesz ;) Mamy w redakcji kilka Watomierzy i tak wiem jak działa a teraz mi powiedz jak zmierzysz dokładnie pobór energii danego układu jak podłączasz urządzenie do zasilacza i mierzysz pobór całej jednostki. Fałszują wyniki - windows/antywirusy/programy w tle. Wystarczy odpalenie dysku i zaczytanie danych lub wyższa prędkość obrotowa wentylatora. Są układy podłączenia pod zasilanie na linii ale średnio im wierzę. No dobra sprawa jasna, wpisujemy pobór mocy. Za kilka dni zobaczycie spore porównanie i będzie już tam wpisane: Pobór mocy [W]
×
×
 • Create New...