Skocz do zawartości
aeMaeTH

Dual Channel W Nforce2..?

Rekomendowane odpowiedzi

WiTaM!

Dreczy mnie pewna sprawa z Dual Channel'em..

Otoz w teorii pamieci DDR3200 w trybie DC powinny osiagac predkosci rzedu 6400MB/s, nieprawdaz?

U mojego qmpla na 64bit sprzecie mozna to zaobserwowac (tansfer powyzej 5700MB/s), lecz u mnie nie widac zadnej roznicy:/

Mam MSI K7N2 Delta-L z Bartonem M 2500 i pamieci 2x256 TwinMOS (Dual Pack). Wyniki sa ciagle rzedu 2700MB/s czy to z jedna czy z dwoma kosciami.

BIOS pokazuje Dual Channel 400MHz, CPU-Z pokazuje DUAL noi benchmarki tez mowia o DUALu..

Co ciekawe gdy wsadzilem 3 kosc i teraz mam 3x256mb to wszystkie programy i BIOS nadal twierdza ze dziala DUAL CHANNEL..

Jak to sie brzydko pyta.. WHAT THE F..K??

Czy ma ktos moze podobne problemy albo nForca2 na ktorym DZIALA dual??

 

PS.

Dual Channel z zalozenia:

128bitowy transfer danych z dwoch kosci 64bitowych, co ma powodowac podwojny wzrost transferu.

U mnie wszedzie pokazuje ze pamieci sa na 64bit ;/

U qmpla z Epoxem nForce2 tez ma 64bit (2x512MB TwinMOS (dual pack) i transfer rzedu 2700MB/s

Czy nForce2 maja Dual Channel tylko z nazwy??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual działa i wszystko jest w porządku. Jednak na K7 nie daje to realnego przyrostu wydajno ści takiego jak np. na A64 lub intelu ze względu na to że k& nie potrafi dać tyle danych ile do duala potrzeba. Po prostu są za słabe i nigdy k7 nie wykorzysta korzyści płynąceych z Duala. Ja do końca nie iwem czy będę inwestował w duala. Mój rozwój w k7 skończy się chyba na dobrych 512 troszkę wykręconych, a potem t ojuż może a64 na s.939. Kto wie? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- dualchannel nie podawja przepustowości anie nie podwaja wydajności.

Efekt używanie DS to pare procent lepsza wydajność podsystemu pamięci - a to i tak nie w każdym przypadku....

Wiele tego było już...(Google)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ogoolnie to DC nie przyspiesza DDRow na nForce2 ;/

LiPa :-|

1397141[/snapback]

Źle nas zrozumiałes.Nforce 2 i jego Dual Channel to bardzo dobre osiągi - jeśli chodzi o platformy pod k7 to chyba najwydajniejsze.Dual Chaannel jednak nie jest w pełni wykorzystywany na tej platformie.Adresowanie pamięci prze kontroler krzyżowy nie jest wstanie osiągnąć przepustowości o jakiej pisał ktoś wyżej - do tego potrzebny byłby odpowiednie skonstruowany procesor AMD (a na razie - lipa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ogoolnie to DC nie przyspiesza DDRow na nForce2 ;/

LiPa :-|

1397141[/snapback]

praktycznie nie ma roznicy czy DC czy Singiel. w dc gorzej sie kreca ramy zwlaszcza moje :-P ale na singlu ida o 10mhz @ fsb wyzej a wydajnosc lepsza niz w dc. w sumie dc w nf2 to chwyt marketingowy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dc polega na jednoczestym zapisie i odczycie z memow a nie na podwojeniu transferow

1396990[/snapback]

A to ciekawa teoria, czyli jak ktoś ma Single Channel to nie może jednocześnie zapisywać i odczytawać danych z pamieci RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawa teoria, czyli jak ktoś ma Single Channel to nie może jednocześnie zapisywać i odczytawać danych z pamieci RAM?

1397527[/snapback]

jak bys wiedzial nie moze !! w jedyn cyklu zegara jest to nie wykonalne bo niby jak przy pamieci moze byc jednosczenie read and write ? jak to zrobic na komorce ? trza by kazdej komorce przypisac read albo write enable i kazda osobno adresowac wraz z tym sygnalem co jest klopotliwe

@sector

gorzej sie kreca bo mobo nie wyrabia zobacz sobie na testy super pi i zobaczysz ze ludzie z dualem lepiej sobie radza NIE licza sie same mhz tylko wydajnosc !!

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiTaM!

Dreczy mnie pewna sprawa z Dual Channel'em..

Otoz w teorii pamieci DDR3200 w trybie DC powinny osiagac predkosci rzedu 6400MB/s, nieprawdaz?

U mojego qmpla na 64bit sprzecie mozna to zaobserwowac (tansfer powyzej 5700MB/s), lecz u mnie nie widac zadnej roznicy:/

Mam MSI K7N2 Delta-L z Bartonem M 2500 i pamieci 2x256 TwinMOS (Dual Pack). Wyniki sa ciagle rzedu 2700MB/s czy to z jedna czy z dwoma kosciami.

BIOS pokazuje Dual Channel 400MHz, CPU-Z pokazuje DUAL noi benchmarki tez mowia o DUALu..

Co ciekawe gdy wsadzilem 3 kosc i teraz mam 3x256mb to wszystkie programy i BIOS nadal twierdza ze dziala DUAL CHANNEL..

Jak to sie brzydko pyta.. WHAT THE F..K??

Czy ma ktos moze podobne problemy albo nForca2 na ktorym DZIALA dual??

 

PS.

Dual Channel z zalozenia:

128bitowy transfer danych z dwoch kosci 64bitowych, co ma powodowac podwojny wzrost transferu.

U mnie wszedzie pokazuje ze pamieci sa na 64bit ;/

U qmpla z Epoxem nForce2 tez ma 64bit (2x512MB TwinMOS (dual pack) i transfer rzedu 2700MB/s

Czy nForce2 maja Dual Channel tylko z nazwy??!!

1396980[/snapback]

2700 MB/s to raczej mało.

U mnie na pc2 wyciągam 3150 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...