Skocz do zawartości
/// Kaszpir ///

Shuttle AK35GT2 - porażka :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kilka dni temu pytałem się co warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> DFI czy Shuttle.

 

Wypozyczyłem do "testów" Shuttle AK35Gt2 i powiem szczerze że zawiodłem się na tej płycie.

 

Powiem szczerze że lekko myślałem że zintegrowana muzyka (nie ac97 tylko normalny układ muzyczny C-Media będzie oferował dobrą jakosc dźwięku. Niestety dźwięk jest wręcz żałosny (płaski , bez dynamiki). Myślałem że będe mógł opchnać SB Live :-)

 

Ale to tak dodatkowy minusik :-)

 

A tak serio co mi się w tej płycie nie podoba to to że nie można ustawić CAS=3 , tylko 2 lub 2.5 :-(

Pozatym jeśli chodzi o możliwosci konfiguracji jest trochę mało funkcji dla zaawansowanych OC :-(

 

Niestety moja pamieć V-Data nie poszła na 166Mhz przy cas 2.5 a niestety CAS 3 nie jest dostępne :-(.

Nawet zwiększenie napie,cia nie pomogło :-(

 

Aha kupiłem dziś AMD XP 1600+ z serii AGOIA , ustawiłem 166Mhz i kompter wstał jako XP 2100+ . Niestety nie działa stabilnie ale wiem że pamieć nie wyrabia (nawet na 160 nie działa idelanie dobzre).

 

teraz poczekam na DFI (chyba jednak wybiorę tę płytę) i zaczynam podkręcanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kilka dni temu pytałem się co warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> DFI czy Shuttle.

 

Wypozyczyłem do "testów" Shuttle AK35Gt2 i powiem szczerze że zawiodłem się na tej płycie.

 

Powiem szczerze że lekko myślałem że zintegrowana muzyka (nie ac97 tylko normalny układ muzyczny C-Media będzie oferował dobrą jakosc dźwięku. Niestety dźwięk jest wręcz żałosny (płaski , bez dynamiki). Myślałem że będe mógł opchnać SB Live :-)

 

Ale to tak dodatkowy minusik :-)

 

A tak serio co mi się w tej płycie nie podoba to to że nie można ustawić CAS=3 , tylko 2 lub 2.5 :-(

Pozatym jeśli chodzi o możliwosci konfiguracji jest trochę mało funkcji dla zaawansowanych OC :-(

 

Niestety moja pamieć V-Data nie poszła na 166Mhz przy cas 2.5 a niestety CAS 3 nie jest dostępne :-(.

Nawet zwiększenie napie,cia nie pomogło :-(

 

Aha kupiłem dziś AMD XP 1600+ z serii AGOIA , ustawiłem 166Mhz i kompter wstał jako XP 2100+ . Niestety nie działa stabilnie ale wiem że pamieć nie wyrabia (nawet na 160 nie działa idelanie dobzre).

 

teraz poczekam na DFI (chyba jednak wybiorę tę płytę) i zaczynam podkręcanie :-)

nie spotkalem sie by w nowych mobo bylo jeszcze CAS 3 8O takze to nie jest wina shuttla tylko tak juz po prostu jest, technika do przodu sie posuwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien sterowniki do dzwieku koles tak samo mial jak zmienil dzwiek sie znacznie polepszyl , a shuttle to spoko mobo , w jakims tescxie na tom h. byla jedna z najszybszych plyt na kt333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Kupilem te plyte tydzien temu.

Co moge powiedziec, jest nieprzywidywalna. Na poczatku wydawala sie spoko mobo, ale pozniej zaczely sie problemy.

- Nie moge zainstalowac na niej XP (98 hula, ale to kamien lupany) :(

- Windows sie wgrywa o wieeele za dlugo (jakby jakies zastoje, bo stoi na logu win 98 z 10 sek i nic nie robi)

- Przez pierwsze 2 dni moj TB1000 chodzil spokojnie na 166x8.5 teraz juz nie wstaje od 7.5 :(, nie wiem czemu.

- Czeste zwisy w grach, 3d mark wychodzi po 3 sek na pulpit (ale to chyba wina zasilacza)

- Jak sie zawiesi to trudno ja pozniej wlaczyc, tzn 3x trzeba resetowac zeby sie POST pojawil.

- Clear CMOS nie zawsze zadziala (niekiedy trzeba 2x)

 

Any ideas dlaczego tak jest? Bo mi juz rece opadaja, siedze juz nad ty 2 dni i nic nie moge poczac. Prosze o pomoc.

 

Oglnie to przeczytalem wiele recek tej plyty i w kazdej ja wychwalali, ale ja narazie mam o niej bardzo zle zdanie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Kupilem te plyte tydzien temu.

Co moge powiedziec, jest nieprzywidywalna. Na poczatku wydawala sie spoko mobo, ale pozniej zaczely sie problemy.

- Nie moge zainstalowac na niej XP (98 hula, ale to kamien lupany) :(

- Windows sie wgrywa  o wieeele za dlugo (jakby jakies zastoje, bo stoi na logu win 98 z 10 sek i nic nie robi)

- Przez pierwsze 2 dni moj TB1000 chodzil spokojnie na 166x8.5 teraz juz nie wstaje od 7.5  :(, nie wiem czemu.

- Czeste zwisy w grach, 3d mark wychodzi po 3 sek na pulpit (ale to chyba wina zasilacza)

- Jak sie zawiesi to trudno ja pozniej wlaczyc, tzn 3x trzeba resetowac zeby sie POST pojawil.

- Clear CMOS nie zawsze zadziala (niekiedy trzeba 2x)

 

Any ideas dlaczego tak jest? Bo mi juz rece opadaja, siedze juz nad ty 2 dni i nic nie moge poczac. Prosze o pomoc.

 

Oglnie to przeczytalem wiele recek tej plyty i w kazdej ja wychwalali, ale ja narazie mam o niej bardzo zle zdanie. :(

No widziesz...

 

Mi ją polecali na forum.

 

Wziąłem ją do testów i już wiem że ją w poniedziałek oddaję i bioę DFI ...

 

Płyta ma dla mnie powazną wadę - brak CAS3 ...

 

Wiem że dla wielu ludzi może jest to nie potrzebne ale ja mam i będe miał 2 pamieci DDR. A zawsze jest warto mieć możliwosc lekkiego spowolnienia pamieci , a w zamian za to uzyskać wyższą stabilnośc ...

 

Powiem tak teraz na tym Shuttlu mam normalny meksyk :-)

 

Płyta mi sie kilka razy sama zrestartowała .... i zwisła ...

 

Najśmieszniejsze że zasilacz mam b.dobry (Enlight) a na mojej płycie ECS K7S5a działało wszystko idealnie stabilnie ...

 

Myślę że pamieci się nie lubią (2 rózne moduły) a brak CAS3 powoduje niestabilnosć ...

 

Ja wymieniam ją na DFI , bo w tej samej cenie dostanę płytę z z wyborem CAS 1.5 do 3 oraz z USB 2.0 i na KT400 ...

 

Sorry Shuttle ...

 

No i jeszcze jedna rzecz. Szukałem na stronie Shuttle nowcych biosów i sa powiem zabytkowe ... Ja sam mam nowszy bios (z sierpnia) a na stronie jest dostępny jest tylko starszy bios ...

 

Nie spodobała mi się ta płyta , nawet mój osobisty ECS był stabilniejszą płytą .... Myślę że to wina niedoróbek samego biosu ale cóż niesmak pozostaje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo ja na ak35gt2r i na wcześniejszych ak31 i 35gtr nie mam i nie miałem żadnych takich problemów

1. dziwięk z c-media zły? to posłuchaj kodeka ac97 bo to co jest jest dobre jak na zintegrowane /ale ja nadal mam sb live ci mi został z czasów kt7a :)/ i może tu w sterach pogrzebać

2. instalacja xp spoko, linuxów też

3. nowy bios a po co, jak wszystko idealnie sprawuje się, choc moze jak zmieni się bardziej ten biosik od hpt372 to będzie jakiś nowszy potrzebny / ak35gt2 to rozwojowa wersja ak35gt a tam parę biosów było a płyty są praktycznie bliźniacze tylko inny scaleczek /

4. brak cl3 a po co to , pamięci trzeba mieć dobre i już

5. procek kręci się wyśmienicie

6. żadnych zwisów nie miałem / ani bsod co aż wydaje się podejrzane :)/

ja bedę zachwalał te płyty bo u mnie się sprawują idealnie / i złozyłem na nich dużo kompów i ZERO problemów, czego nie mogłem powiedzieć o ecs ( ale czasem klient się uprze zę only ecs :( )

7. a te zwisy to mozę wina pamiątek / mozę się gryzą a moze trzeba im ciut napięcie podnieśc/

8. a mozę zasiłak dzikie napięcia zapodaje?

jadę w tej chwili na moim zapasowym codegenie 250W ( co prawda pisze na nim 300W ale ja tam tej firmie nie wierzę ) /natywny 420W ma jakieś obiekcje i trzeba go przetestowac w bezpieczny dla kompa sposób/

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nastepne niusy :?

 

Sprawdzalem plyte na samsungach 333 i roznicy w stabilnosci zero, to samo. Do tego plyta nie uruchamia sie z duronem 750 kumpla.

Testowalem na drugim zasilaczu 300W - zadnych roznic.

 

Mozliwe ze trafil mi sie kopniety egzemplarz, ale mimo tego wymienie ja na jakas inna plyte, bo mam juz dosc shuttle, malo przez nia nie osiwialem :wink:

shuttle posysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nastepne niusy  :?  

 

Sprawdzalem plyte na samsungach 333 i roznicy w stabilnosci zero, to samo. Do tego plyta nie uruchamia sie z duronem 750 kumpla.

Testowalem na drugim zasilaczu 300W - zadnych roznic.

 

Mozliwe ze trafil mi sie kopniety egzemplarz, ale mimo tego wymienie ja na jakas inna plyte, bo mam juz dosc shuttle, malo przez nia nie osiwialem  :wink:  

shuttle posysa.

no to może faktycznie jest walnięta /a sprawdzałeś we wszystkich bankach te pamiatki? /

ja o mało nie osiwiałem przez kt7a / na domyślnym mi się wieszała i dopiero ustawienie biosu na maxa pomogło, parę razy testoweałem i za każdym razem na domyślnych był zwis z każdym biosem jaki był w okolicy do twego abita / może ten shuttle jest po prostu zlośliwy 8)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo ja na ak35gt2r i na wcześniejszych ak31 i 35gtr nie mam i nie miałem żadnych takich problemów  

1. dziwięk z c-media zły? to posłuchaj kodeka ac97  bo to co jest jest dobre jak  na zintegrowane /ale ja nadal mam sb live ci mi został z czasów kt7a :)/ i może tu w sterach pogrzebać

2. instalacja xp spoko, linuxów też  

3. nowy bios a po co, jak wszystko idealnie sprawuje się, choc moze jak zmieni się bardziej ten biosik  od hpt372 to będzie jakiś nowszy potrzebny / ak35gt2 to rozwojowa wersja ak35gt a tam parę biosów było a płyty są praktycznie bliźniacze tylko inny scaleczek /

4. brak cl3 a po co to , pamięci trzeba mieć dobre i już

5. procek kręci się wyśmienicie  

6. żadnych zwisów nie miałem / ani bsod co aż wydaje się podejrzane :)/

ja bedę zachwalał te płyty bo u mnie się sprawują idealnie / i złozyłem na nich dużo kompów i ZERO problemów, czego nie mogłem powiedzieć o ecs ( ale czasem klient się uprze zę only ecs :( )

7. a te zwisy to mozę wina pamiątek / mozę się gryzą a moze trzeba im ciut napięcie podnieśc/

8. a mozę zasiłak dzikie napięcia zapodaje?

jadę w tej chwili na moim zapasowym codegenie 250W ( co prawda pisze na nim 300W ale ja tam tej firmie nie wierzę )  /natywny 420W ma jakieś obiekcje i trzeba go przetestowac w bezpieczny dla kompa sposób/

pozdro

Ad1.

Z tego co pamietam pewien polski serwis komputerowy zachwycał się jakosci dźwięku generowanego przez ukłądy Cmedia. Zaciekawił mnie i byłem ciekawy czy pomiędzy ta Cmedia 6kanałów a moim SB LiVe 5.1 będzie jakaś olbrzymia różnica czy raczej minimalna. Jkaośc tej Cmedii jest dla mnie żałosna. Dźwięk płaski jak deska , strasznie zniekształcony dźwięk pozbawiony walorów basowych i wysokich czestotliwosci. Mało klarowny z mocno uwidocznionym średnim pasmem.

Dla mnie porażka. Widac że SB Live taki zły nie jest :-))

 

Ad4. To nie jest tłumaczenie. Większosc płyt ma możliowśc zmiany CAS od 2 do 3 a niekóre nawet o 1.5 ...

Moja pamieć działa idealnie sama czy CAS2.5 ale w parze z inną może już tak nie być ... Pozatym nigdy nie wymuszam na maxa ustawień.

Powiem tak te same bebechy na K7s5a działją oki a na Shuttle mam sporadyczne samoistne restarty co nigdy u mnie nie występowało na ECS ...

 

Ad5. Zgadza się. Tylko pytanie przy jakiej czestotliwoscio uaktywnia się dzielnik 1/5 ???

 

Ad6. No widzisz. Z firmy z kórej wypozyczyłęm tego Shuttle zrezygnowali z sprzedazy płyt Shuttle ... Natomiast ciągle spzredają ECSy i Solteki i MSI ... A Shuttla nie chcą ... Poprostu mówili że są zbyt problematyczne ...

I widze że mieli rację ... Byc może to wina biosu , lub same rev. płyty.

Ale powiem że mnie to nie interesuje , szkoda mi czasu , poprostu wezmę płytę innego producenta (lepiej wyposazoną w tej samej cenie ...)

 

Ad7. Wiem że może być to wina pamiątek. Tylko dlatego mówię że brak mi CAS3 ... Choć na ECS działały one przy Cas2 ...

 

Ad8. Zasilacz podaje idealne napiecia. Mam Enlighta a popzrzednio miałem Codegena 300W którego odrazu wyminiłem na Enlighta bo ten Codegen wogóle nie trzymał napięć ...

I dobrze że Codegenowi nie wierzysz :- )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chcę kupić tą płytę ale trochę się spietrałem jak się dowiedziałem że nie ma mnożnika 1/5. Czy to prawda?

Nie wiem przy jakiej czestotliwosci aktywuje sie dzielnik 1/5.

 

Doszedlem do 157Mhz (bez zmiany mnoznika) i nie uaktywnil się.

 

Polecam jednak kupic cos na KT400 , może ten chipset nic ciekawego nie wnosi ale na 100% każda płyta ma dzielnik 1/5 i mam USB 2.0 w standardzie.

 

Ja sam tak robię i wymieniam tego Shuttle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę codegenowi bo go nie lubię ale ten zapasowy jest zawodowy tylko obawiam się co by było gdybym jeszcze coś podniósł /vc / albo dołozył do kompa więc to tylko chwilowo aż mój miły ps4000 zmieni zdanie co do kolaboracji :)/

ecs ma dużo mniej ustawień co do pamięci a nie tylko samym cl2 człowiek zyje, bo są i inne ustawienia w tym ak35 i one moga być bardziej zachowawczo ustawione w ecs a tu mozesz je sam ustawić i dobrac experymentalnie takie ustawienia jakie dla Ciebie sa najlepsze

ja tam z ak35gt2r / wcześniej miałem ak35gtr i ak31 dwie rewizje na 266 i 266a / jestem bardzo zadowolony a co do dzwięku to i tak jest lepszy od ac97 i to już jest plus a zę niedorasta do sb live to inna bajka

co do dzilnika to nie wiem bo musze procka podmalować i zmniejszyć mu mnożnik by go puścić na 166 / na 160 na ak35gtr chodził ale jak usuwałem mu sieciówkę bo alles to był zwis/ z napięciem 1.9V i czekam na lepsze pamięci bo te co mam to są tylko czasowo w zastępstewie szajsungów

a co do kłopotliwości shuttle to nie spodkałem się z żadnymi kłopotami nigdy a duzo tych pklyt przez moje łapki przeszło

jak dla mnie sa to bardzo dobre bardzo stabilne i dobrze wykonane płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę codegenowi bo go nie lubię ale ten zapasowy jest zawodowy tylko obawiam się co by było gdybym jeszcze coś podniósł /vc / albo dołozył do kompa więc to tylko chwilowo aż mój miły ps4000 zmieni zdanie co do kolaboracji  :)/

ecs ma dużo  mniej ustawień co do pamięci a nie tylko samym cl2 człowiek zyje, bo są i inne ustawienia w tym ak35 i one moga być bardziej zachowawczo ustawione w ecs a tu mozesz je sam ustawić i dobrac experymentalnie takie ustawienia jakie dla Ciebie sa najlepsze

ja tam z ak35gt2r / wcześniej miałem ak35gtr i ak31 dwie rewizje na 266 i 266a  /  jestem bardzo zadowolony a co do dzwięku to i tak jest lepszy od ac97 i to już jest plus a zę niedorasta do sb live to inna bajka

co do dzilnika to nie wiem bo musze procka podmalować i zmniejszyć mu mnożnik by go puścić na 166 / na 160 na ak35gtr chodził ale jak usuwałem mu sieciówkę bo alles to był zwis/ z napięciem 1.9V i czekam na lepsze pamięci bo te co mam to są tylko czasowo w zastępstewie szajsungów

a co do kłopotliwości shuttle to nie spodkałem się z żadnymi kłopotami nigdy a duzo tych pklyt przez moje łapki przeszło  

jak dla mnie sa to bardzo dobre bardzo stabilne i dobrze wykonane płyty

Spoko. Poprostu mam do wybory ten Shuttle albo DFI na KT400 ...

Biore DFI.

Za kilka dni dam raport z bojów z DFI :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...