Skocz do zawartości
Mociak

Ecs N2u400-a Vs. Abit Nf7

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

 

Mam od niedawna ECS N2U400-A i zastanawiam się, jaka jest różnica między tą płytą a Abitem NF7. Przecież w porónaniu jedyną różnicą jest to, że moja ma 1 COM a Abit 2 :)

 

Ale tak serio. Chipset ten sam, wszystko po prostu jedno, a dlaczego Abit jest wart znacznie więcej i jest znacznie bardziej popularny??

 

Z góry dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam, pa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta wydajnoscia to az tak nie przesadzaj, 1-2% moze szybszy, co do problematyki terz bym plemizował, abit do bezproblemowych producetów nie nalezy, a miałem 2 ECS wiec wiem ze wcale niesa takie problemowe.

Ale napewno Abit:

bardziej sztabilny

i ma wieksze mozliwosci o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zerknąć na bios i wyposażenie, zero overclockingu na tej płycie brak zmiany napięć, mnożnika i wielu istotnych rzeczy, poprostu kicha dla człowieka lubiącego podkręcać (czyli między innymi mnie) mój stary epox po modach, zjada tą płytę na śniadanie

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepsze są opinie ludzi, którzy nawet nie mieli do czynienia z przedmiotem tematu.

 

Kto miał tego ECSa, ręka w góre.

 

Porównując do samochodów, to to obie reprezentują Daewoo, tylko Abit, to takie Daewoo przygotowane do wyścigów: dużo sprawniejsze, o większym potencjale, ale wymagające właściwego podejścia.

 

Bezproblemowość i stabilność to bardziej na kożyść ECSa, ale Abit więcej wytrzyma i daje większe możliwości (OC).

 

W codziennym użytkowaniu, żadnej różnicy byście nie odczuli. Najwyżej złe samopoczucie przez wyimaginowaną opinię na temat ECSa.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam N2U400-A (jak pewnie wiecie) i nie mam porównania, więc ja się nieudzialam:) Ale to mój drugi ECS i oba były maxymalnie stabilne

 

A co do OC to w BIOSie widziałem trochęmożliwości (trochę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwali sie znawcy jestem ciekaw czy ecs ma polowe zabezpieczen abita ... przed nadmiernym poborem pradu albo przegrzaniem proca ludzie co wy porownujecie ?

 

skoro je cena rozny to chyba logiczne ze rozna sie jakosc skoro sa oparte na tym samym chipe dyskusja bez sensu

 

i dla ludzi ktorzy pisza ze to to samo poparciem moze byc ze we wszyskich rankingach wystepuje ecs i abit prawda czy nie ? :mur:

 

ta jeszcze abit jest konfliktowy jestem ciekaw czy jak by polawa ludzi co maja abity przesiadla sie na ecs to ile bugow by wyszlo na jaw ?

 

no i oczywiscie ecs ma opracowane mody i bios ...

co dalej to samo ? moze dla kogos kto nie ocoje i sklada kompa tak dla picu ecs to dobry wybor ale napewno nie w 100% uzasadniony ...

 

mam czasami wrazenie ze tutaj sami gimanazjalisci siedza ...

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miałeś kiedys ECS??, ja miałem 1Procoma, 2ECS, 1 AsRocka i 2 Epoxy, wiec mam porównanie.

I sadze ze porównanie tych płyt to troszke nie na miejscu bo:

Abit udeża w klijetów z mysla O/c

ECS w zwykłych zjadaczy chleba co o o/c niebardzo słyszeli

Ale wiem ze ECS wcale nierobi problemowych płyt, to tylko mity o niestabilnym/wolnym ECSie, a wydajniejszy Abit terz niemoze byc o wiecej niz kilka 1-3% bo sa na tym samym chipsecie.

A co do stabilnosci to owszem przy duzym o/c i wysokich Vcore pewnie Abit bedzie stabilniejszy bo jest twozony z mysla o o/c i ma lepsze zasilanie.

Ale ECS przy letkim o/c napewno nie wymięknie, i bedzie stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ecs i to nie jednego moze z 5-6 ,epoxa, abita i jest tak jak mowisz i zreszta tak ja napisalem ecs sie nadaje jak sie nie ocuje .... tylko wiesz niektrorzy pomiomo ze nie ocuja bo stawiaja na jakosc a tutaj chyba nie ma watpliwosci

 

dlatego niektorzy biora dajewo a inni mercedesa ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwali sie znawcy jestem ciekaw czy ecs ma polowe zabezpieczen abita ... przed nadmiernym poborem pradu albo przegrzaniem proca ludzie co wy porownujecie ?

 

skoro je cena rozny to chyba logiczne ze rozna sie jakosc skoro sa oparte na tym samym chipe dyskusja bez sensu

 

i dla ludzi ktorzy pisza ze to to samo poparciem moze byc ze we wszyskich rankingach wystepuje ecs i abit prawda czy nie ? :mur:

 

ta jeszcze abit jest konfliktowy jestem ciekaw czy jak by polawa ludzi co maja abity przesiadla sie na ecs to ile bugow by wyszlo na jaw ?

 

no i oczywiscie ecs ma opracowane mody i bios ...

co dalej to samo ? moze dla kogos kto nie ocoje i sklada kompa tak dla picu ecs to dobry wybor ale napewno nie w 100% uzasadniony ...

 

mam czasami wrazenie ze tutaj sami gimanazjalisci siedza ...

1402655[/snapback]

Wodzuniu, prawda.

Chore jest to, że 95% ludzi pisze, a nie wie co i jedyna podstawa do takiego pisania, to zasałyszane coś tam, gdzieś tam. Mity, że ECS to badziewie, podróbka i takie tam.

 

Że nie można porównaywać? Pewnie, że jest trochę nie na miejscu takie porównanie, jak powyżej pisaliście.

 

A co to za problem z modami? Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. A że 3/4 kombinatorów OCerów bierze gotowy schemat.

 

PZDR

 

P.S. Do gimnazjum nie chodziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS : Dla osob , ktore chca cos zlozyc tanim kosztem a nie oczekuja od plyty zbyt wiele O/C na tej plycie jest żalosny . Poza tym jak kazda inna plytka

 

ABIT : Nie dla idiotow . Idealny do O/C (mowa tutaj o starszych plytach bo nowe to porazka ) co sie z tym wiaze jest "lepszy jakosciowo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"masz cos" odzywka razczej dresiarska i u mnie wzbudza instynkty obronne zacisniete piesci oraz uwazne obserwowanie ruchow pobliskich jednostek

 

mowiac gimnazjalista mam na mysli stopien rozwoju umyslowego dane czlowieka ... a nie jego stopien edukacji bo z tym czasami bywa roznie ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ECSa (reka w gore :D)

 

Zmienilem na Epoxa i nie zaluje... i nigdy do ECSa juz nie wroce ;) A biorac pod uwage powszechne opinie na temat Abita (ze jest lepszym producentem plyt od Epoxow) to sadze ze gdybym mial to jeszcze bardziej bym nie zalowal :)

 

sadze ze warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci już o instynktach zaczęli :[

 

Ale to znaczy, żę z mojego Durona Spitfire 800 nie wyciągnę 1Ghz?? :)

 

a narazie nie kręcę bo dysk nie wyrobi (z resztą już nie wyrabia :D)

 

Bo o tym myślałem, mam lepsze chłodzenie.

 

P.S:

Jaki program na tej płycie działa do sprawdzania temperatury?? (bo mi sie nei chce do BIOSa zapylać ciągle) Aida i Sandra wymiękły, po prostu wariują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jedynie co do płyt głównych obydwu producentów, nie do konkretnych modeli bo ani jedego nie miałem.

Kiedyś byłem posiadaczem płyty o nazwie ECS K7VZA PCB3 (KT133a). Na tą płytkę nidgy nie powiem złego słowa, była stabilna, w miare wydajna jak na tamte czasy, no i wytrzymała ze mną dłuuugo.Co prawda nie katowałem jej za bardzo ale i tak dla ECS za ten model daje duży plus.

Podsumowywując ecs`a to płytki te są dobrej jakości jeśli nie myślisz o

wysokim VCORE (układ zasilania proca wyzionie ducha jeśli zrobisz mody czy coś gdyż części z jakich jest zrobiony są marne jakościowo i raczej nie mają dużego zapasu mocy). Dla przeciętnego użytkownika spokojnie mogę polecić ECS`a.

 

Abit, Epox,Asus.

Płyty dla mnie ,z wyższej półki ale nie pod względem wydajnosci , bezproblemowości (ECS jest tak samo konfliktowy jak w/w), wydajnościowo są bardzo zbliżone do ecs`a, asrocka itd. Mają jak dla mnie tylko jeden plus ponad ECS`y. Mianowicie spory zapas mocy w układach zasilania pozwalający wyciągać z procesora i pamieci ostatki mocy.No i jeszcze kwestia dodatków, które na droższych płytach są bardziej obfite. LEcz to ostatnie to nie dla wszystkich jest przydatne, sam mam w domu Epoxa 8rda3i który niema żadnych wodotrysków (sata, firewire).

 

Swoją opinie opieram na podstawie doświadczeń z płytami Epoxa (8rda3i),

Abita (IC7MAX),ECS`a (K7VZA),Asrocka (k7s8x), i wielu innych płyt zarówno low i high endowych.

 

Podsumowywująć jeszcze raz wszystko co napisałem.

Tańsze mobo to także dobry wybór ale dla osób które nie podkręcają, i nie potrzebują super dodatków na płycie.Oczywiście jeśli zależy Ci na paru procentach wydajności, wodotryskach, no i oczywiście dobrym OC to wybór zostaje jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie moje przemyślenia:

Jeżeli chodzi o zapas mocy i wytrzymałość prądową Vcore w ecs to trzeba powiedzieć że w wielu tych płytach ecsa był podobny lub taki sam jak na VZA czyli 2x2fazy. Wynalazek fajny i napewno nie najsłabszy, w efekcie byłem w stanie zassać z sekcji tylko ~120W przy 2V bo nie było potrzeby więcej (na VZA) mało tego, wciąż zasysam bo ciągle mam to mobo, pracuje... hmm tragicznie jak na te czasy ale jakoś się toczy, ze stabilnością zawsze miaem jakiś problem wykraczając lub nie powyżej 10% deafult w czym kolwiek. Kilka nowych ecs widziałem i miałem okazje delikatnie przebadać, wodotrysków w nich nie ma, bios standard, wyposażenie hmm, jest wogóle jakieś? Ogólnie na ecs nie postawie chyba żadnego systemu, chyba że coś mi odbije, albo przyjedzie do testów i hard oc.

Ma swoich zwolenników, przeciwników, fanów i kilerów...jak każda inna mobo.

 

Inne napewno leprze jakościowo, chyba nie ma nic poniżej ecs... mniej lub bardziej dopieszczone przez producentów... bugi w konstr. i stabilności napewno wychodzą szybciej na popularniejszym sprzęcie, bo chociażby biorąc pod uwage zróżnicowanie konfigów userów ich wmagania, zapał i wiedza lub jej brak również przekłada się na stabilnoć, wizerunek i końcową opinie kreowaną nt danej firmy...

 

ech, nie bede zanudzać... ogólnie chodzi mi o to że opinia o danej mobo nie bierze się z powietrza, bywa czasem przejaskrawiana, ale bez przesady... czy warto iść po najmniejszej lini oporu pchać się "tandete"... wypada raczej zachować złoty śodek, a przeginanie zostawić dla "sportowców"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja składam terazswoje przeprosiny Linoge, ponieważ "masz coś" często pojawia się w mojej głowie ze względu na szkołę do której chodzę :? . A co do dresiartstwa t owłaśnie moja szkoła taka jest, lecz ja wierz mi jestem z goła inny :wink: . Skłaniam się raczej ku słabszemu metalowi niż( Każdy chyba się domyśli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica miedzy tymi płytami ? wystarczy przecież poczytać sigi userów forum i wątki dotyczące obu płyt i już można sobie jakąś opinie wyrobić, ECS jest dobry do postawienia standardowego blaszaka co ma po prostu działać na stock, na upartego da sie na nim kręcić ale to troszke bezsensu skoro mobo i tak pracuje prawie na granicy stabilności komponentów, nie wieszać na mnie psów prosze bo ja również przepusciłem niejednego ECS'a przez rece i jakie takie pojecie mam.

 

Bezsensu jest kupowanie Abita jesli sie nie podkreca chociaż troche.

 

Taka moja skromna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daron

nie ma sprawy :)

@Hipo

no ja tez troche miale i nie powiem ze sa badziewne ale napewno nie z wyzszej polki 4 z nich poszly na serwis itd to inna spraw

 

ecs to poprostu mobo dla nie wymagajacych o niezbyt dlugim czasie dziala jej zywotnosc zalezy od trafu ale teraz podobnie jest nawet u abita .. :( co bardzo smuci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...