Skocz do zawartości
Gość Szyme_k1

Tuba Do Samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szyme_k1

Witam .

Zrobilem sobie kaste do glosnika w samochodzie ->Taką

Chcialbym sie dowiedziec jakie i jak zamontowac w niej zwrotnice zeby dobrze grala. Wczesniej mialem w samochodzie kolumny i chcialem z nich przelozyc glosniki basowe wlasnie do tej tuby. Jak podlacze same glosniki pod radio to pierdza na polowie glosnosci i wcaale nie daja basu :( WIec czekam na wskazowki jak i jakie zamontowac zwrotnice :)

Oto jakie glosniki chce wlozyc do tej tuby glosnik 8 ohm , 150 W

 

W przyszlosci chcialbym zamienic te glosniki na jakies alphardy :)

Cos takiego

 

Z goory dzieki i pozdro ! :)

Edytowane przez Szyme_k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

Zatkaj ten drugi otwór to przestanie "pierdzieć".

1408643[/snapback]

 

Czy ty mnie masz za debila ? Pisalem wyraznie ze sprawdzalem na calej tubie , czyli na dwuch glosnikach , a ze nie grala to wlozylem jeden glosnik do starej kolumny .

 

rzymo co proponujesz w przyzwitej cenie ?

 

I pytam co zamontowac zeby narazie grala dobrze , bez wymiany glosnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj cżłowieku. Nie napiesałeś że włożyłeś oba.

 

A może to wina słabego wzmacniacza w radiu? Co to za grajek? Jaką ma moc?

 

Co do tego Alpharda...no jak już musi być tanio to lepiej weź jego niż jakieś inne Atexy czy Extreme Devil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

Moje radyjko to JVC KD- S71R . Nie jest to moze jakies super wypasione radio ale nie jest tez slabe.

 

Oto parametry:

 

Możliwość zdalnego sterowania z kierownicy

Moc wyjściowa: 45W x 4

Odtwarzanie CD/CD-R/CD-RW

Pamięć sterowania dźwiękiem

Wyjścia liniowe

1-bitowy przetwornik D/A

Bezpośredni dostęp do ścieżki (1-12)

Odtwarzanie losowe

Powtarzanie

RDS

Tuner HS-II

Stacje: 18 FM + 6 MW/LW

SSM (dla FM)

Wyszukiwanie

AFNS/PNC

Regulacja głośności dla źródła

Tłumik głośności

Funkcja Loudness

Regulacja basów/wysokich

Korektor iEQ

Poziom wyjścia liniowego: 2V

Zaciski wyjścia liniowego: 1

Wskaźnik poziomu głośności

Odłączany panel czołowy

Wyciszanie sprzężone z telefonem

Tryb ustawień preferencji

Złącze ISO

 

Foto

 

Wydaje mi sie ze na takim radyjku tuba powinna grac dobrze . Niewiem co z nia jest wcale basu nie ma , a jak tesame glosniki przeloze do starych kolumn to wszystko gra elegancko.

Edytowane przez Szyme_k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

No wlasnie sobie tez pomyslalem ze ta skrzynia jest za duza , chociaz moze sie myle, oto wymiary:

 

Wymiary tuby: 90(dł), 33(szer) , 20-22 (gł. jest cieta ze spadem ) [cm]

 

Wymiary kolumn - dwie po: 45(dł), 30(szer), 22(gł) [cm]

 

 

Pomyslalem sobie ze moze moglbym przegrodzic tube na pol . Powstaly by wtedy jaby dwie komory jedna na jeden glosnik, moze wtedy bylo by dobrze . Zmniejszyla by sie wtedy dlugosc "budy" na glosnik z 90 ( na oba) na 45 (na jeden) . Co ty na to ?

Edytowane przez Szyme_k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wymiary tuby: 90(dł), 33(szer) , 20-22" = 62,37l

"Wymiary kolumn - dwie po: 45(dł), 30(szer), 22(gł) [cm]" = 29,7l

 

Z tym, że w "tubie" siedzą dwa głośniki, a w kolumnie jeden. A jak wiemy, dwa głośniki w jednej obudowie potrzebują dwa razy większą objętość niż jeden. Czyli z tego wychodzi, że obudowy ma dopasowane wręcz idealnie. To nie w tym rzecz...

 

Jeszcze coś mi przyszło do głowy - jak podpiąłeś te głosniki pod radio? Każdy z nich pod osobny kanał, czy może połączyłeś oba (jak tak to napisz jak) i podpiąłes pod jeden kanał?

 

Aaaa i jeszcze coś (to może być wina całej zabawy): czy kolumny z których wyjąłeś te głośniki miały otwory bassreflex?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

No z moich obliczen wynika ze obietosci sa dobre bo tuba ma ok 60l a jedna kolumna ok30l.

 

Głosnik podlaczylem kazdy pod osobny kanal , nie razem!

 

Tak kolumny mialy otwory bassreflex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bedzie 2 osobnych komór do głosników to na 100 % beda grac fatalnie. Przegroda musi byc ponieważ głosniki beda sie znosic tak naprawde tylko kilka dobrych firm produkuje tuby z dwoma komorami bez przegród, które sie nie "znosza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyme_k1, no to jeszcze zrób tak: przełóż zwrotnice z tych kolumn do Twojej tuby i zobacz (posłuchaj ;) ) jak wtedy będzie grać.

Napisz mi jeszcze wymiary BR z kolumn i jakie masz teraz, bo może to być jednak problem złego strojenie.

 

wrobsipl, no no, a świstak siedzi itd. Będą się znosić jeżeli jeden z nich będzie grał w przeciwfazie (zamienisz + z -). Dla głośnika to obojętne, czy wpakujesz je do 2 obudów x litrów, czy do jednej 2*x litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

Wiesz co ?

 

Kupilem Ten glosnik wczoraj i zrobie do niego inna mniejsza kaste. 30 litrowke taka jak potrzebuje J powiem ci czy gra jak skoncze i dam foto . Pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

Za duzo? Pisze na aukcji ze jest na 37l . Balem sie ze ta skrzynka bedzie za mala . To niewiem moge jeszcze przerobic bo narazie wyglada tak (ostatnie zdiecie niewarzne , to byl sam poczatek ) No to nie co mam zrobic , bo niewiem czy klasc pokrywe czy go jeszcze zmniejszyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

No tubusia puka elegancko :D Klapa od bagaznika chodzi jak wibra w komorce :P Zaraz robie druga :D POZDRO dzieki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gadacie.. ja zrobiłem 5 subwooferów.. 4 sprzedane (1 stoi u mnie :twisted: ), nie pzeprowadzałem zadnych obliczeń.. wszystkie są na alphardach... i jak zapalam swój to słychać na całym podwórku jesli uchyle okno... jesli okna są zamknęte.. to szyby dragają z takim impetem że przechodnie zwracają swe gowy ku górze na 4 piętro i dziwią się czemu szyby drgają w czyims oknie :lol:

 

na mojej stronce jest ten subwoofer.. mozna obejrzeć jak ktos chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelzak ... czlowieku Ty nie masz najmniejszego pojecia o subwooferach wiec przestan siac zlowroga propagande ok ??

to co na swojej stronie przedstawiles to jest totalna zenada

niezle sie usmialem jak to przeczytalem ....

"obudowa typu "tuba"" czlowieku wiec co to jest tuba basowa wogole??

wiesz ze glosnik ma parametry (nie mowie tu o mocy i srednicy)

te Twoje subwoofery to sie nadaja conajwyzej dla dressa w maluchu na jakiejs wsi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gadacie.. ja zrobiłem 5 subwooferów.. 4 sprzedane (1 stoi u mnie :twisted: ), nie pzeprowadzałem zadnych obliczeń.. wszystkie są na alphardach... i jak zapalam swój to słychać na całym podwórku jesli uchyle okno... jesli okna są zamknęte.. to szyby dragają z takim impetem że przechodnie zwracają swe gowy ku górze na 4 piętro i dziwią się czemu szyby drgają w czyims oknie :lol:

1440956[/snapback]

:mur: czy coś więcej trzeba pisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa "pierdzi" ( co za okreslenie :] ) bo:

 

-są nieszczelnosci ( najczesciej miedzy koszem glosnika a obudową, w łączeniu kanału bassreflex z obudową, w konstrukcji obudowy - na naroznikach, na łaczeniach płyt) OBUDOWA MUSI BYC SUPER SZCZELNA uszczelnij wszystko sylikonem, zadbaj o uszczelnienie kanalu bassreflex i kosza glosnika.

 

-obudowa robiona na oko - ma za duza pojemnosc + slaby wzmacniacz w radiu to daje mała kontrole nad glosnikami, membrany "lataja" jak szalone nawet przy malym poziomie glosnosci...

 

*Po pierwsze to wiedz ze bez dodatkowego wzmacniacza dobrych efektow nie uzyskasz i koniec.

*Po drugie - obliczales czestotliwosc rezonansowa tej obudowy ? czy te kanaly tak lamersko wmontowales w obudowe ? Jak dobrze policzysz dobierzesz dlugosc kanalow to mozesz zyskac bardzo duzo.

*Po trzecie wrobsipl 2 glosniki w jednej obudowie nie beda sie znosily. Podwoi sie ich skutecznosc, kosztem najnizszego basu, w tandemie nie uzyska sie tak niskiego jak na jednym glosniku. Glosniki mogą sie znosic jezeli podłaczymy je przez przypadek w przeciwfazie.

 

proponuje poczytanie:

http://www.diyaudio.pl/articles.php?id=8

 

ps. Pelzak :P ty zrobiles łubudubuklepak a nie subwoofer...

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Po trzecie wrobsipl 2 glosniki w jednej obudowie nie beda sie znosily. Podwoi sie ich skutecznosc, kosztem najnizszego basu, w tandemie nie uzyska sie tak niskiego jak na jednym glosniku.

1445855[/snapback]

ku sprostowaniu: tandem to nie dwa głośniki w jednej obudowie, jake jeden głośnik w obudowie, a drugi poza nią ustawiony membraną w stronę pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh0 - racja, mialem na mysli 2 w jednej niepodzielonej obudowie, urzylem slowa tandem zapominajac ze to inne okreslenie.

 

Mam pytanie, nie znam sie dokladnie na elektronice, ale jakim cudem z 12-14V akumulatora samochodowego wyciaga sie 1000W w tych wzmacniaczach?? Jak to fizycznie mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o czymś takim jak przetwornica impulsowa :)

 

Jak nie to w którymś z 5 chyba ostatnich EdW był jej projekt, właśnie do wzmacniacz samochodowego. Proste i skuteczne. Ale nieopłacalne żeby się bawić dla chęci zrobienia wzmaka 100W do autka, lepiej od razu jakies potworki robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...