Skocz do zawartości
Mociak

Duron Spitfire - Oc (mod 0 Jeden Problem)

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kilka artukułów o przerabianiu procesora (w tym Druona Spitfire). Geleralnei 944 Mhz z 800 to niesatsyfkacjonujący OverClocking, więc chciałem przerobić go na 1050Mhz, ale jest problem...

 

W róznych zegarach.. co będę pisał, zobaczcie:

 

http://www.chip.pl/images/0094/000871_0005_org.gif

 

Tak więc połącznienie mostków do żaden problem (ja łączyłem już żeby podnieść napięcie do 1.8V (z 1.6V, patrz obrazek), ale..

 

Jak rozłączyć (otworzyć) fabrycznie połączone mostki??

 

Próbowałem już przecinać, i nic, a lutownicy nie będę nawet przykładał do procka :)

 

Czyli:

 

 

Jak rozłączyć (otworzyć) fabrycznie połączone mostki??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożem do tapet

1409623[/snapback]

No jak ostrzem od temperówki nie poszło...

 

Nawet samego napisu: Assembled in Malaysia nie mogłem rozciąć, a to ta sama miedź :)

 

Nie, to na prawdę cieżkie, macie lepsze pomysły?

 

Przypominam, że lutownicy nie zamierzam używać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na google - ja kiedyś wyszukałem artykuł o rozłączaniu połączeń za pomocą zasilacza kompa (wysadzanie mostków) - chyba korzystając linii 3,3 lub 5v (ma być niskie napięcie ale wysokie natężenie). sam tego nie próbowałem ale czytałem, że tak się da. próbowałem za to przecinać nożykiem do tapet ale to nie wychodziło - końcówka nożyka się zaokrąglała :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj - lupa i nawet ostry nóż wystarczą.

 

Z autopsji wiem, bo sam ciąłem Durnia 950... Nożem od tapet raz przejechałem i był rozcięty :) Potem trochę Electronu i już zamiast 950 był 550 :)

 

I na fsb 166 dawaj go :) Wzrost wydajności był b.wyraźny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostry nóż?? Ostrym nożem nei mogłem nawet napisu Assembled in Malaysia przeciąć :)

 

A nie będę rozsadzał, bo to na stałe.. i jak wywale, na 1050 nie ruszy, i będę musiał ten sam mostek z powrotem to lipa :/ nie będę sie ograniczał :D

 

Czekam na lepsze pomysły

 

P.S:

Nie mam lutownicy na gorące powietrze - tak byłaby w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostry nóż?? Ostrym nożem nei mogłem nawet napisu Assembled in Malaysia przeciąć :)

 

A nie będę rozsadzał, bo to na stałe.. i jak wywale, na 1050 nie ruszy, i będę musiał ten sam mostek z powrotem to lipa :/ nie będę sie ograniczał :D

 

Czekam na lepsze pomysły

 

P.S:

Nie mam lutownicy na gorące powietrze - tak byłaby w sam raz :)

1410288[/snapback]

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

rozsadzanie to na stałe, a cięcie to niby na chwilę?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu, kiedy Duron 800 był na topie, sporo ludzi zanosiło "ofiarę" do złotnika (tudzież zegarmistrza) który za przysłowiowe piwo przecinał wskazane mostki i to niekoniecznie nożem do tapet .....

jeśli boisz się/nie masz ochoty/nie masz narzędzi żeby zrobić to samemu, polecam ww. drogę....

Edytowane przez cornholio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:

rozsadzanie to na stałe, a cięcie to niby na chwilę?? :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

1411403[/snapback]

Przecięcie mogę z powrotem zamazać ołówkiem :)

 

kilka lat temu, kiedy Duron 800 był na topie, sporo ludzi zanosiło "ofiarę" do złotnika (tudzież zegarmistrza) który za przysłowiowe piwo przecinał wskazane mostki i to niekoniecznie nożem do tapet .....

jeśli boisz się/nie masz ochoty/nie masz narzędzi żeby zrobić to samemu, polecam ww. drogę....

1411462[/snapback]

 

A wiesz co? Dzisiaj się przedjadę doń :)

 

Ale pewnie nie będzie chciał nawet na ten procesor patrzeć i policzy sobie 50zł :/

 

Ale zobaczę, tylko jechać z prockiem czy na wywiad?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecięcie mogę z powrotem zamazać ołówkiem :)

A wiesz co? Dzisiaj się przedjadę doń :)

 

Ale pewnie nie będzie chciał nawet na ten procesor patrzeć i policzy sobie 50zł :/

 

Ale zobaczę, tylko jechać z prockiem czy na wywiad?? :D

1411567[/snapback]

hmmm, "wysadzenie" mostka raczej krateru w procku nie zrobi :D , też go można zamalować, ale z tym zegarmistrzem to racja - bierz procka i jedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Ty poprostu sie boisz PRZYCISNAC... to nie male dziecko TU TRZEBA ODWAGI I SILY !!!....

 

Ps moj duron 950 dzialal na 1266 spokojnie :) (znakomita sztuka) - i to nie morgan :).

 

A 750 tylko 1066 ;P.... ale z zadnym nie bylo problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...