Skocz do zawartości
Vincente

Problem Z Klawiaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem dotyczy klawiatury z zestawy Microsoft Optical Desktop Elite. Mianowicie nie wim jak zmusić klawiaturę do pracy pod DOS'em. W windzie działa bez zarzutu, w biosie także, ale pod DOS'em nie działa w ogóle. Musze przełączać moją stara na ps2 żeby cokolwiek napisać. Pomóżcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał IchBinIdiot należ wejść do biosu i ustawić obsługę USB pod dos-em.

 

Takie podstawowe rzeczy powinny się znaleźć w instrukcji obsługi sprzętu ale nawet Microsoft nie dba o użytkownika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podstawowe rzeczy powinny się znaleźć w instrukcji obsługi sprzętu ale nawet Microsoft nie dba o użytkownika :/

1413442[/snapback]

Te rzeczy sa w instrukcji obsługi płyty głownej (nie zawsze, przyznaję), a Microsoft ... skąd mogli wiedziec że ktoś używa jeszcze DOS? (instalator systemów M$ od czasów w2k ma włączone USB).

:lol:

 

Producenci płyt głównych sa "do tyłu" jeśli chodzi o obsługę klawiatur na USB, ponad połowa BIOSów ma domyślnie wyłączoną sprzętowa obsługę. Pół biedy jeżeli mimo to klawiatura USB działa w "gołym" BIOSie ... ale często trzeba najpierw podłaczyć taka na PS/2 i ustawić opcje. A to juz malo smieszne :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co do opisu w instrukcji obsługi płyty głównej to osoba która powiedzmy kupiła kompa w markecie/sklepie komputerowym/złożył znajomy to dużo się nie dowie bo pewnie nawet do niej nie zajrzał albo chce być złotą rączką i sam wszystko znajdzie i ustawi :)

 

Co do Microsoftu to nie chodziło mi jako Okienka tylko o producenta klawiatury i jako taki ów powinien wiedzieć co w trawie piszczy.

Dos-a nieraz się przydaje, mogę ci to powiedzieć z własnego doświadczenia, kilka razy uratował mi pliki z dysków dzięki programiką pisanym tylko pod niego :)

 

Co do płyt głównych to szkoda gadać, kilka razy mnie ściągali znajomi bo mieli problemy z klawiaturami pod USB i myszkami. Problem ten się powtarzał z różnymi płytami głównymi.

Meritum:

Nie wszycy są Alfą i Omegą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Logitech też nie wspomina w swojej "instrukcji obsługi" (szumna nazwa jak na to coś) o konieczności dokonania takich ustawień.

Może producenci uważają, że DOS to przeżytek, ale niech wytłumaczą np. jak się zabootować kiedy się ma na kompie dwa systemy, a klawiaturka i mysz startuje po załadowaniu OS-u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...