Skocz do zawartości
Grzesiek_KB

Padła Płyta ? :(

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chce poprosic was o pomoc, bo mam nastepujacy problem. Wczoraj podkrecalem pamieci asynchronicznie, by sprawdzic na ile pojda. Poszly na 480mhz przy timingach 11-3-3-3 i napieciu 2,8v. Z ciekawosci odrazu ustawilem na 500mhz, reset, bios wczytywal nowe ustawienia, reset i uslyszalem dlugo pisk beepera. Z paniki wylaczylem kompa, wlaczylem go jeszcze raz i juz nie wstal :(

Wysyla dlugie piski co chwile.Resetowanie biosa nie pomoglo :(. Wyjalem pamieci by sprawdzic, okazaly sie sprawne. Wyjalem pamieci odpalilem kompa i zachowal sie tak sie samo. Procesor przy podkrecaniu pamieci mial fsb 144mhz wiec nie moglo sie mu nic stac. Zasilacz procomp 430W, watpie ze mogl nie wytrzymyc, bo dawal se rade z prockiem podkreconym na 2,4ghz. Mozecie mi powiedziec co sie stalo ? Dlaczego komp nie startuje ? Czy takie podkrecania moglo plyte uszkodzic :sad: ? Czy moze wystarczy przeprogramowac biosa ?

Sprzet z podpisu

Za wszelka pomoc bede wdzieczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc chce poprosic was o pomoc, bo mam nastepujacy problem. Wczoraj podkrecalem pamieci asynchronicznie, by sprawdzic na ile pojda. Poszly na 480mhz przy timingach 11-3-3-3 i napieciu 2,8v.  Z ciekawosci odrazu ustawilem na 500mhz, reset, bios wczytywal nowe ustawienia, reset i uslyszalem dlugo pisk beepera. Z paniki wylaczylem kompa, wlaczylem go jeszcze raz i juz nie wstal :(

Wysyla dlugie piski co chwile.Resetowanie biosa nie pomoglo :(. Wyjalem pamieci by sprawdzic, okazaly sie sprawne. Wyjalem pamieci odpalilem kompa i zachowal sie tak sie samo. Procesor przy podkrecaniu pamieci mial fsb 144mhz wiec nie moglo sie mu nic stac. Zasilacz procomp 430W, watpie ze mogl nie wytrzymyc, bo dawal se rade z prockiem podkreconym na 2,4ghz. Mozecie mi powiedziec co sie stalo ? Dlaczego komp nie startuje ? Czy takie podkrecania moglo plyte uszkodzic  :sad:  ? Czy moze wystarczy przeprogramowac biosa ?

Sprzet z podpisu

Za wszelka pomoc bede wdzieczny!

1413339[/snapback]

Jeżeli jest to przerywany pisk , to być może jeszcze nic straconego . Wyłącz komputer i włącz go z wciśniętym przyciskiem "Ins" na klawiaturze . Przycisk trzymaj cały czas , aż do odpalenia komputera . Później go puść i wejdż do biosu , aby zmienić ustawienie . Próbuj tak do skutku , aż odpali . Gdyby ten sposób zawiódł , to jeszcze możesz próbować odpalić z jedną kością pamięci ( test na różnych slotach ) . Odepnij też co pewien czas napięcie całkowicie od komputera , bo pamięci są cały czas pod napięciem . To je rozładuje .

Jeśli natomiast pisk jest ciągły , to może to być o ile się oczywiście nie mylę , wina grafiki . Jeżeli się mylę , to niech mnie ktoś poprawi .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak resetujesz bios zworka to musisz odpiac kabel zasilania, przestawic zworke i przytrzymac klawisz power w kompie przez dluzsza chwile - chodzi o rozladowanie kondensatorow podtrzymujacych cmos. pomoglo wyjecie baterii bo zostawiles kompa na pare godzin bez zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...