Skocz do zawartości
blaqaz

Kto Mi Poleci Dobry Program Do Testu Monitorow?

Rekomendowane odpowiedzi

ZNAM NOKIA MONITOR TEST, ale tam trudno mi określić perfekcyjnie jakie monitor ma "odchylenia od normy".

 

Czy moglby mi ktos polecić jakieś programy ktore testują monitory na zasadzie testu konczącego sie raportem

(np.

-w kwestii ZBIEZNOSCI monitor uzyskal 7pkt/10pkt

-w kwestii GEOMETRII 9pkt/10pkt

-itp

-ocena koncowa: ...pkt/...max możliwych)

 

MOZE NIE MA TAKICH PROGRAMOW?

Wiem że procesory na takich lub podobnych zasadach są testowane

 

 

Niestety na testach monitorow sie nie znam :(

 

HELP !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZNAM NOKIA MONITOR TEST, ale tam trudno mi określić perfekcyjnie jakie monitor ma "odchylenia od normy".

 

Czy moglby mi ktos polecić jakieś programy ktore testują monitory na zasadzie testu konczącego sie raportem

(np.

-w kwestii ZBIEZNOSCI monitor uzyskal 7pkt/10pkt

-w kwestii GEOMETRII 9pkt/10pkt

-itp

-ocena koncowa: ...pkt/...max możliwych)

 

MOZE NIE MA TAKICH PROGRAMOW?

Wiem że procesory na takich lub podobnych zasadach są testowane

Niestety na testach monitorow sie nie znam :(

 

HELP !!

1415328[/snapback]

Jak sobie wyobrażasz działanie takiego programu?:) Bo chyba jedynie mógłby działać gdyby był sprzężony z odpowiednim sprzętem - np kamerą cyfrową przed monitorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyobrażasz działanie takiego programu?:) Bo chyba jedynie mógłby działać gdyby był sprzężony z odpowiednim sprzętem - np kamerą cyfrową przed monitorem :)

1415339[/snapback]

 

Wiesz , nie wiem. Jak już pisalem - w tej kwestii akurat przyznaje sie że jestem kompletnie ZIELONY.

 

A moglbys napisac mi "jak krowie na granicy" jak sprawdzać odchylenia od normy na NOKII TESCIE??

 

Chyba że mam tylko patrzeć czy wizualnie mi sie kolory podobają i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba partrzeć bo monitor nie ma sprzężenia zwrotnego i nie przekaże komputerowi co go boli.... Na kolory patrz, czy kwadrat jest kwadratem czy podczas migających obrazków ekran się nie rozjeżdża, co sie dzieje gdy zmienaisz odświeżanie, rozdzielczośc ect...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jest dość dobry programik (polecany m.in. przez jedno z wiodących czasopism). pozwala na ocenę kontrastu, martwych pikseli, itd. do pobrania na: tutaj. miłego testowania ;) a skala oceny? narzędzia oceny? hehe... tu muszą wystarczyć nasze oczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...