Skocz do zawartości
wajha

Jaką Wieże Do 1000zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz kupić mocną wieżę , to mocniejszej nie znam / siedzę na rynku prawie 20 lat/ - jakość i moc jest nie do pobicia. Wygląd ?

 

http://www.digitaletc.com/go/item/1793 cena 899 - znalazłem + discman z MP3 jako urządzenie zewnętrzne / 100 zł/

 

Znam wszystkie propozycje proponowane. Niektóre niezle inne gorsze. Na wielu protalach soptykam się z podobną akcją. Ktoś pyta o kino , a specjaliści doradzają stereo. Jeśli ktoś prosi o pomoc w doborze wieży to znaczy ,że zdecydował się na wieże i basta.

 

Ja osobiście wybrał bym wieżę /w tej cenie/ JVC. Mogę iść o zakład - jeśli ktoraś zagra lepiej - dostaniesz ją gratis.

 

Najpiękniejszy wygląd i styl , oraz jakość i cenę ma wieża VS DT 2000.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1425171[/snapback]

ja piernicze jak mysliwiec wyglada... ;) ma rakiety powietrze-ziemnia i mozliwosc pionowego startu ?? pewnie kolorofonu tez nie trzeba tak mryga... kurpie tancza i spiewaja :)

 

edit... najlepsze sa te siatki na glosnikach.. normalnie ze 20cm srednicy a pod nimi glosniki 10cm

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie moja ostatnia wypowiedź w tym temacie.

 

Człowieku, jeśli myślisz że te wszystkie wieże z 1000 światełek, tunelami i innymi [ciach!]łami zagrają lepiej od tego Eltax'a to jesteś w ogromnym błędzie. Domyślam się że chodzi ci głównie o BASS. Założę się że Eltax rozwali tego "Megasuperhiper" JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz, z niewiadomego powodu, złożyc sam zestawu i uparłeś przy miniwieży, to tylko Pianocraft - ale trzeba wysupłac trochę więcej kasy - kupisz już za jakieś 1600 zł.

Edytowane przez Kiryłow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam niedawno stalem przed podobnym wyborem jak Wajcha. Po odsluchaniu wszystkiego co sie dalo okazalo sie ze jedynym logicznym wyborem jest Pianocraft na ktorego nie bylo mnie poprostu stac. Zakupilem wiec na allegro wzmacniacz Pioneera a307R (2x90W @ 4Ohm) + cd pioneer PD-101 + tuner pioneer f447 i do tego glosniki firmy ELAC (150W @ 4Ohm) i powiem to tak na zaden gotowy zestaw bym go nie zamienil, glosniki przerosły moje oczekiwania, bas jest potezny gleboki srodek zauwazalny a wysokie tony czyste i wyrazne. Moge miec zastrzezenia tylko do do CD ale czego sie spodziewac po 70zł.

Cały zestaw wyniosl mnie:

Wzmacniacz- 440zł

CD- 70 zł

Deck- 110zł

Tuner- 230zł

Głośnik- 400zł

okablowanie-100zł

Suma = 1350zł

 

I pierdziele wszystkie mikro i mini wieze

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x3n- moze pochwal sie swoim sprzetem :wink: , ja ta wieze kupilem bo do naglosnienia mojego sredniej wielkosci pokoju w zupelnosci wystarczy, a jesli chce posluchac na sprzecie ktory "wstrzasnie calym domem"-jak to powiedzial Kwiecien :wink: , schodze do salonu i odpalam segmenty Technics-a (amplituner, korektor graficzny i CD), jest zestaw glosnikow 5.1 do kina domowego ale do muzy sa wlaczone dwie glowne kolumny, czyli Tonsil kazda po 200WAT MOCY RMS!!! :D  :D

1419861[/snapback]

jeślii ty Technicsa uważasz za sprzęt marzeń i z górnej półki to gratuluję ci słuchu ...

 

jeślii mysłisz, ze sprzet ma grać mocno i głośno to twój problem - dla mnie ma grać czysto, przejżyście, szczegółowo i mieć jak naj mniej szumów wszelkiego rodzaju ... jakbym chciał mieć głośno maxymalnie to bym albo usiadł obok pracującej szlifierki albo wsiadł z jakimś dresem do jego fury z przyciemnianymi szybami, nagłośnieniem 1200W i :

 

wjechał do garażu, zamknął okna, zaciągnął speeda albo aromatu z rury wydechowej wsadzonej przez tylne okno a potem pojechał rżnąć wieśniaka na osiedlu - tym razem juz z otwartymi oknami ...

 

 

ale mi wlasnie chodzi o taka wypasiona wieze ze swiatelkami, mp3 i innymi wypasami. poza ty ma tylko pokoj 15m2 wiec wiecej nie potrzebuje.

1423406[/snapback]

... zmień ksywę na mów mi Elvis :) ...

 

co do wielkości pokoju ... 15 m2 to np. 3x5m i sam miałem mniejszy pokój a zestaw muzyczny audio był raczej mocny - moze za mocny do pokoju ale uwierz mi - nie musiałem podkręcać go na maxa . na 30% był okiej - wystarczajaco głośny, szczegółowy i miał dużo mniej szumów i zniekształceń niż pseudowieże kilku moich znajomych - chodzące na 80-90% mocy .... oni też twierdzili, ze mocniejsze zestawy do małych pokojów im nie potrzebne - z tego też powodu wiekszośc z nich miała je przesterowane ...

 

aha - niech autor posta zmieni tytuł bo on nie szuka wieży a mini lub micro wieży ...

wieża jak sama nazwa wskazuje to jest segment z klocków, jeden na drugim - piętrowa ... bez pieter to może byćco najwyzej - maszt :) tak ico to sie nam przewrócił choć był najwyższy na swiecie swego czasu ...

 

 

:) ok nie chce sie przeciez z wami klucic, wajha sam wybierze co dla niego lepsze, kazdy podal swoje typy wiez i tyle, wczesniej pisal ze chce aby wieza miala "mp3, dobry bass i fajny wyglad" wiec podalem ktore wedlug mnie beda spelniac Jego wymagania. Wiem ze moce typu 100/200/1000W ktore podal Kwiecien sa wymyslone, ale o ile dobrze wiem prawdziwa moc glosnika to moc RMS a moja wieza ma 2x140W RMS. :)  to to raczej nie jest wymysl?? :?

kamien- te wieze z 2x 25W naprawde wygladaja smiesznie :lol: , jakies waskie, a w dodatku te glosniczki :blink: dobra, tak jak mowilem wajha sam wybierze to co mu odpowiada, ja ze swojej wiezy jestem zadowolony, i do naglosnienia mojego pokoju wystarczy! :)

1424875[/snapback]

ta, ja tam nie znam mini lub mikro wieży która miałaby taką moc jak mówisz 2x140W .. chyba, ze podniecającię bajki producentów :) bo to są "wymysły" właśnie ...

 

podłącz twojąwieżę do sieci przez miernik .. włacz na maxa i zobacz ile bierze prądu ... jeśli poniżej 350W to kupa :) zależy ile idzie na elektronikę poza kolumnami ...

 

jak to ma 2x50-60W DIN to góra - a i tak nawet w tyle nie wierze ...

 

w takim razie te zestwy z drewnianymi kolumienkami które podali koledzy to mająpo 250W a nie 25W ...

 

a poza ty mto idź se na rynek i kup wieże od rusków - wcisną ci taki sam wieśniacki kit jaki ty tu wciskasz :) plastik plastik plastik ...

 

jak to mówią (śpiewa Pazura): "jesteś funtastic...", (od dziś mówimy Ci) "... samplastic ... "

 

 

Jeśli chcesz kupić mocną wieżę , to mocniejszej nie znam / siedzę na rynku prawie 20 lat/ - jakość i moc jest nie do pobicia. Wygląd ?

 

1425171[/snapback]

koleś siedzisz w tym od 20 lat i nie wiesz co to jest wieża? odsyłam więc do mojego wyjaśnienia wyżej :) ty gadasz o mini lub micro wieży a wieża to zupełnie co innego ...

 

a co do tego JVC DT2000 (dokładnie chyba chodzi o: JVC VS-DT2000 Executive System) to obrzydliwe plastikowe z elementami tandetnej blaszki i koszmarne badziewie :) nie lubię poprostu plastiku i blachy jak w puszkach od tuńczyka ... wolę drewno i piaskowany metal dobrej jakości... żeby to był choć jakiś kompozyt typu kewlar ... ale z kewlaru to ona by kosztowała 20x drożej ...

 

 

,May 4 2005, 09:54]Witam

Sam niedawno stalem przed podobnym wyborem jak Wajcha. Po odsluchaniu wszystkiego co sie dalo okazalo sie ze jedynym logicznym wyborem jest Pianocraft na ktorego nie bylo mnie poprostu stac. Zakupilem wiec na allegro wzmacniacz Pioneera a307R (2x90W @ 4Ohm) + cd pioneer PD-101 + tuner pioneer f447 i do tego glosniki firmy ELAC (150W @ 4Ohm) i powiem to tak na zaden gotowy zestaw bym go nie zamienil, glosniki przerosły moje oczekiwania, bas jest potezny gleboki srodek zauwazalny a wysokie tony czyste i wyrazne. Moge miec zastrzezenia tylko do do CD ale czego sie spodziewac po 70zł.

Cały zestaw wyniosl mnie:

Wzmacniacz- 440zł

CD- 70 zł

Deck- 110zł

Tuner- 230zł

Głośnik- 400zł

okablowanie-100zł

Suma = 1350zł

 

I pierdziele wszystkie mikro i mini wieze

Pozdrawiam Krzysiek

1425578[/snapback]

"I nie ma Mocnych" ... nic dodać nic ująć :)

Edytowane przez Mr_Gizmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wieze : http://www.consumer.philips.com/consumer/c...RESHQFHKFSEKI5P

 

ale długi link :D

 

Wieza gra dobrze , ma dobra moc :) Potrafi niezle naglosnic moj pokuj 7m2 i mieszkania sąsiadow :) Jak dasz moc na polowe to juz bass niezle daje :) podloga sie trzesie niezle :P

masz do tego mp3 i 5 zmieniaczy plyt .

Jesli nie jestes audiofilem to mozesz brac wieze PHILIPSA .

I jeszcze jedno! raz mi glosnik spadl w wysokosci 3 metrow i jest caly!!

Dziala dobrze juz 6 msc ,a cala wieze mam 1.5 roku.

Dodatkiem jest ładny wygląd

Cena: 800 najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha ta pierwsza wieża ROXX :D :D Ja bym takiego czegoś w piwnicy nawet nie postawił :D :D Kup dwa Altusy 110 (350zł), amplituner Unitra AT9100 (100zł), jakiś odtwarzacz CD (100zł) i będziesz miał sensowny sprzęt który wstrząśnie całym domem :]

1419042[/snapback]

Nie wiem Kwiecień czy wiesz, ale altusy produkowane są od blisko 30 lat w niezmienionej formie. One nie służą do grania a jedynie do nagłaśniania domowych imprez, bo tylko ich efektywność jest w miarę duża. Z tych trzydziestocentymetrowych Tonsilów ciężko usłyszeć prawdziwy bas a o to właśnie koledze chodzi.

 

rms to nie jest prawdziwa moc... prawdziwa moc to DIN czyli ponad 2x mniej jak rms ;)

1425156[/snapback]

Kamień, to co piszesz to jakieś bzdury. Moc DIN to inaczej moc RMS, czyli sinusoidalna a więc rzeczywista. Chyba Ci się pomyliło z P.M.P.O. albo z mocą muzyczną (bo właśnie moc muzyczna zazwyczaj jest dwa razy wyższa od mocy RMS choć i tak nic ona nie znaczy).

 

Pozdro.

Edytowane przez Qba100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z takiej choinki ala to JVC usłyszysz bas ?? Będzie tylko wuuuu wuuuu wuuu wuuuu wuuuu wuuuu. Altusy całkiem znośnie grają, wiadomo że nie jest to np. Tannoy M2 ale zawsze lepsze to od wieży.

 

 

Yyyyyyy, to miała być moja ostatnia wypowiedź w tym temacie :unsure:

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa wieża - to wieża . Jaśli uzytkownik prosi o wieżę - to prosi o wieżę.Taka jest jego wola - i wara od jego wyboru.

Nie chce kina, klocków, zestawów , BMW czy dresów .Chce wieżę - do 1000 zł.

Nie prosi o sprzęt używany , macany, przechodzony - ale o nową wieżę .

W I E Ż Ę. http://www.jvc.pl/home.php - jak zapisany jest sprzęt.

 

Jeśli kto nie wie - co to jest wieża muzyczna , niech wejdzie na dowolny sklep internetowy np . http://www.maxaudio.pl/sklep/pkategoria/id/21

znajdzie wieże.

Znajdzie też zestawy - o które klient nie pyta.

Jeśli ktoś prosi o zestawy - możemy rozmawiać o zestawach. Nie znam zestawów do 1000 zł - żadnego producenta /Pioneer, Harman,Onkyo,Denon,JVC, Panasonic, Sony/. Może chodzi o sprzęt bez płacenia podatku , ale myslę że tego trzeba szukać nie na tak szanowanym forum.

 

Jeśli nie słuchałeś tej wieży JVC - to nie powinieneś jej krytykować .

 

Mr Gizmo - nie ważne czego Ty nie lubisz. Nie Ty jesteś tu aktorem. Nie Ty zakładałeś wątek. Masz powiedzieć która z WIEŻ do 1000 zł gra najlepiej. I czy Lubisz Ogórki czy ogradnika córki to Twoja sprawa. Wykaż się wiedzą w temacie.

Nie za 1350 -ani 1299 ale za 1000 zł tyle kasy ktoś sobie przeznaczył i basta.

Miliony ludzi ma wieże plastikowe i nie znaczy ,że są gorsi od Ciebie. Że jeśli kogoś nie stać na sprzęt, to nie znaczy że można nim pomiatać.

 

Ten żle doradza bo mi się nie podoba , tamten nie bo mi się nie podoba . Krytyk się znalazł. Wykaż się potrzebną wiedzą - na temat podany, a nie na temat ktory sam sobie wymyśliłeś.

 

 

Obrabiacie mu d........... , a on chce zeświatełkami i żeby dobrze grała. I to jego wybór. A tu chór wujów zbiera się na debatę krytykanctwa.

 

Widziałem tą wieżę w Warszawie - Leclerc Bielany. Głowa do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień, to co piszesz to jakieś bzdury. Moc DIN to inaczej moc RMS, czyli sinusoidalna a więc rzeczywista. Chyba Ci się pomyliło z P.M.P.O. albo z mocą muzyczną (bo właśnie moc muzyczna zazwyczaj jest dwa razy wyższa od mocy RMS choć i tak nic ona nie znaczy).

Pozdro.

1426588[/snapback]

heh nie chce sie klocic ale moce rms a din to zupelnie co innego

 

rms - jest to moc muzyczna (mierzona poprzez odczytanie maksymalnego poziomu decybeli wytworzonego na zadanym glosniku o zadanej efektywnosci w warunkach idealnych), a din - jest to moc ciagla (mierzona na wyjsciu do ktorego podlaczona jest zadana rezystancja o stalej wartosci (zazwyczaj 4 albo 8ohm) i zczytywane za pomoca miernika sa wartosci napiecia i pradu)

 

a pompo moc to ty sobie mozesz :wink:

 

ps. 100W mocy RMS to jest cos kolo 50-55W mocy DIN

RMS jest mierzony na jedej czestotliwosci (np 1kHz)

DIN jest mierzony na calym spektrum slyszalnym (20-20000Hz)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze Ci kupić amplituner (wzmak + radyjo w jednym), a do tego dvd (z mp3), + ew. jakiś kasetowiec (ale kto tera ich używa), wychodzi super kino domowe, napewno zmieścisz się w 1000zł, chociaż nie wiem co z kolumnami

ok, tyle

 

napewno taki zestaw pobije wieże za 1000

 

a co do firm to radze kupować jakieś markowe (nie żadne elta, czy inny badziew)

 

aha, najlepsze są produkty firm które specjalizują się tylko w jednej dziedzinie, np. philips (telewizory, audio, golarki itd...), sherwood (audio), słyszał ktoś z was kiedyś o sherwood, bardzo dobre audio

 

dla przykładu moge jeszcze podać oscylkoskopy HP i Tektronix, HP z Tektronixem, nie mogą się równać, (ten drugi robi tylko oscyloskopy i sprzęt pomiarowy, a HP to sami wiecie)

 

firmy specjalizujące się tylko w jednej dziedzinie starają się maksymalnie dopieścić swoje produkty

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre podejście do sprawy:

 

"Pracuje w sklepie RTV ...któregoś pięknego dnia szukając uniwersalnego mini zestawu (dla mojej siostry) dobrego do słuchania muzyczki i ogladania filmów okazało się , że ciężko jest znaleźć cos dobrego za nie duże pieniądze. W większości hipermarketowej tzw. promocji to plastikowa tandeta lub droogie zestawy YAMAHY czy DENONA. Po testach i porównaniach okazało się , że oferowany zestaw gra znacznie lepiej od wszystkich : Panasoniców , Philipsów , Samsungów czy innych łatwo dostępnych na naszym rynku sprzętów. I tak po nitce do kłębka dotarłem do źródła aby wypełnić tą luke i do robić parę złotych do mojej marnej pensji ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie chce sie klocic ale moce rms a din to zupelnie co innego

 

rms - jest to moc muzyczna (mierzona poprzez odczytanie maksymalnego poziomu decybeli wytworzonego na zadanym glosniku o zadanej efektywnosci w warunkach idealnych), a din - jest to moc ciagla (mierzona na wyjsciu do ktorego podlaczona jest zadana rezystancja o stalej wartosci (zazwyczaj 4 albo 8ohm) i zczytywane za pomoca miernika sa wartosci napiecia i pradu)

 

a pompo moc to ty sobie mozesz  :wink:

 

ps. 100W mocy RMS to jest cos kolo 50-55W mocy DIN

RMS jest mierzony na jedej czestotliwosci (np 1kHz)

DIN jest mierzony na calym spektrum slyszalnym (20-20000Hz)

1427056[/snapback]

 

Czyli uważasz Kamień że taki TDA 7294 o mocy RMS ~80W przy 4 ohm ma mocy DIN 40W (a 8 ohm to by musiało mieć 25-30 W) ? Troche to dziwne, zwłaszcza że wszyscy uważają moc RMS za prawdziwą no chyba że na diyaudio.pl siedzą debile. Zresztą polecam szczerze. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... CHŁOPAK CHCE WIEŻE DO 1000 ZŁ !!!

 

Nie amplitunery i gigantyczne kolumny tylko miniwieżę. Chce miec odtwarzacz mp3, swiatełka itp. Zjedzcie z tych waszych przedwojennych Unitr i innych cudów.

 

 

Wracając do tematu: Polecam philipsa FW-M777. Odblaskowa, swiecaca wieza z mp3. Ponadto ma podłączenie na USB, co daje mozliwosc sterowania winampem czy innym odtwarzaczem za pomoca pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem troche zaskoczony, ze pozytywne opinie zbiera wieza, ktorej nikt nie slyszal i jedyne co do czego mozna miec pewnosc,to to, ze jej obudowa jest zerznieta z Pianocrafta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ta AIVA nie rozni sie niczym od mojego PHILIPSA FW-M567, oprocz wygladem i tym ze ma czytnik DVD :wink: . Jezeli masz okazje nabyc ja za 700zl tak jak piszesz to ja na twoim miejscu bym ja wzial bez wahania :D . Wyidzialem ja w sklepie jest niezla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a on chce zeświatełkami i żeby dobrze grała...

1426790[/snapback]

nie ma takiej

 

na plastikowe badziewie moze pozwolic sobie tylko bogaty bo nie bedzie musial zalowac kasy jak uslyszy cos lepszego co doradza np. kamien, kwiecien

 

wydaje mi sie ze kupujacy powinien zainteresowac sie bardziej: poczytac, posluchac

Edytowane przez qaz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.ja szczerze polecam to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50328799 wiem ze uzywane ale naprawde warto.sam mam pianocrafta i wiem ze jesli ma byc male i ladne(oczywiscie zalezy od gustu...jest bez swiecidelek...) to nie ma nic lepszego a dodatkowo gra bardzo naturalnie i czysto!!!autor sam zdecyduje co woli...jego strata...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz Kamień że taki TDA 7294 o mocy RMS ~80W przy 4 ohm ma mocy DIN 40W (a 8 ohm to by musiało mieć 25-30 W) ? Troche to dziwne, zwłaszcza że wszyscy uważają moc RMS za prawdziwą no chyba że na diyaudio.pl siedzą debile. Zresztą polecam szczerze. Pozdro.

1427808[/snapback]

przeczytaj sobie pdfa od TDA7294 to zobaczysz ze oni pod nazwa RMS pojmuja moc ciagla i muzyczna... zauwaz ze mocy ciaglej ma 60W a muzycznej 100W

 

ps. na tda7294 to zlozylem pare wzmakow... nawet jeden w moim subie siedzi do dzisiaj no i tam gdzie powinien miec 70-80W na 4ohm(przy napieciu +/-30V) to mierzone na rezystorach podlaczonych na wyjscie (4x1ohm 15W) to wzmak ledwo wykrzesuje z siebie 50W (powyzej clipping i zaczyna zapodawac prad staly na wyjsciu) - mowie o sredniej z calego pasma gdyz powyzej 13khz i ponizej 50hz to on sobie baaaardzo slabiutko radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...