Skocz do zawartości
Walker3d

Hkbn Premium Bb1000

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz, ze chcesz taniego dostepu za kwote rzedu $16 dolarow miesiecznie i ze moze byc nawet 128kbps i z limitem 5-10GB... no wiec masz w tej cenie Neostrade 128... myle sie? Wiec o co chodzi? A za chwile jeczysz ze nie spodziewasz sie 10mbit za 50zl.. wiec sie zdecyduj w koncu bo sam sobie przeczysz.

16$ to ~50zl, natomiast neo to ~70zl (do tego abonament czyli ponad 100). Podsumowujac: majac 16 baksow w kieszeni w kraju cywilizowanym moge sobie kupic 10Mbit, natomiast w Polsce moge sobie gowno kupic. I nie pisze tego zlosliwie, tylko chce ci choc troche uswiadomic pozycje Polski w swiecie pod wzgledem "technologii informatycznych"...

 

Co do infrastruktury to TPSA jedyne co miala to troche drutow z lat piecdziesiatych i centrale mechaniczne do wymiany. Nie bylo szkieletu, tysiecy kilometrow swiatlowodow, nowych central cyfrowych, a jakosc linii abonenckich nie wystarczala nawet do obslugi modemu dialup, co najwyzej w kilku wiekszych miastach w Polsce. Co ty wiec za glupoty opowiadasz ze TPSA miala wszystko gotowe i "tylko" urzadzenia dostepowe trzeba bylo kupic... Kupic trzeba bylo wszystko i to nie z kredytow nawet a z kasy wydebionej od nas, wiec wolno to szlo troche. Nikt tego nie dotowal, nikt nie byl zainteresowany zeby ludzie mieli szybko i tanio Inet.

Mialem tu raczej na mysli pozycje tej firmy w momencie jej sprywatyzowania, a nie sieganie pamiecia do lat 50-tych :wink:

 

A propos to masz pojecie ile kosztuje jedna "polka" do Neostrady? A router chlodzony ciecza widziales kiedys na oczy? O cenie w ogole nie mowmy, przez cale zycie nawet na jeden nie zarobilbys. A UPS'y po 300kg sztuka widziales? Jak sie taki wstawia to trzeba opinii specjalistow czy strop wytrzyma... mowimy o sprzecie przez duze S a nie jakichs "urzadzeniach dostepowych". I kazda firma ktora chce swiadczyc globalna usluge w skali kraju musi miec kase na takie rzeczy. Bez pomocy panstwa nie da sie zrobic tanio niewiadomo czego. Mimo iz TPSA nie lubie i nie korzystam juz z jej uslug, to musze obiektywnie przyznac ze ich rozumiem. Licze jedynie, ze po zamortyzowaniu tych wielkich kosztow ceny poleca na leb, na szyje.

Nie, nie widzialem tych wszystkich fajnych rzeczy o ktorych mowisz, ale jakos nie specjalnie jest mi z tego powodu przykro (widzialem natomiast troche markowego sprzetu stosowanego w srodowisku korporacyjnym, ale to sie pewnie nie liczy :rolleyes: ).

 

Milo ze zgadzamy sie chociaz w kwestii abonamentu. Pociesze cie, ze nawet w bardzo cywilizowanych krajach jest cos takiego. Tyle ze... np w UK abonament za linie wynosi dokladnie tyle samo ile u nas... problem w tym ze tam sie na niego pracuje godzine w miesiacu, a w Polsce? Cos jest tu wiec nie w porzadku. A nawet tam podnosi sie powolutku szum spoleczny i naciski sa na Blair'a zeby cos z tym zrobil. I pewnie zrobi, poki co obiecal ze 99% gospodarstw domowych bedzie mialo broadband w ciagu paru lat i ze wplynie na znaczna obnizke jego cen urzedowo. Kiedy u nas cos takiego?

Co do ostatniego, to podejzewam, ze nie za twojej i mojej kadencji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem poprawnie, wiec mnie nie poprawiaj i przemysl. Te $16 dolcow to faktycznie 50zl natomiast Neo kosztuje 59 a nie 70. Cala reszta to VAT a wiec haracz dla panstwa. A abonament to kwestia niezalezna zupelnie, ja chetnie wliczam abonament w koszt dostepu do Inetu ale nie w tym wypadku, koszt uslugi dostepowej formalnie wynosi 59zl, czyli jest jak chcesz, 3 dolary roznicy to chyba do przelkniecia? Dwa dobre piwa.

 

A niby ja to co mialem na mysli piszac o potrzebie totalnej przebudowy i zezlomowania 2/3 tego co bylo spuscizna lat piecdziesiatych? Naucz sie czytac ze zrozumieniem zanim zrobisz mi kolejna uwage bez sensu.

 

No wiec jak nic nie widziales i nic nie wiesz to po co w ogole powiekszasz ten watek o nic kompletnie nie wnoszace komentarze? Na zasadzie, ze musisz miec ostatnie zdanie?

 

Tradycyjnie zgadzamy sie w ostatnim akapicie. Rąsia i dajmy innym cos napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem poprawnie, wiec mnie nie poprawiaj i przemysl. Te $16 dolcow to faktycznie 50zl natomiast Neo kosztuje 59 a nie 70. Cala reszta to VAT a wiec haracz dla panstwa. A abonament to kwestia niezalezna zupelnie, ja chetnie wliczam abonament w koszt dostepu do Inetu ale nie w tym wypadku, koszt uslugi dostepowej formalnie wynosi 59zl, czyli jest jak chcesz, 3 dolary roznicy to chyba do przelkniecia? Dwa dobre piwa.

Ale to co w tej chwili robisz to juz jest manipulacja, bo np. bez abonamentu nie masz nawet co marzyc o zalozeniu Neo. Czyli sila rzeczy wypada go wliczyc w koszt uslugi. Szczegolnie, ze majac tel. u innego operatora juz Neo nie zalozysz.

 

Zgodze sie co do VAT, bo nie jest on zalezny od operatora, choc nadal trzeba miec swiadomosc, ze trzeba go placic.

 

Tak naprawde robija sie to o to czy mowimy o ofercie ISP (czyli te 59zl), czy koszcie dla uzytkownika koncowego (59zl + VAT + abonament).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A abonament to kwestia niezalezna zupelnie, ja chetnie wliczam abonament w koszt dostepu do Inetu ale nie w tym wypadku, koszt uslugi dostepowej formalnie wynosi 59zl

ROTFL. A gdyby neo 128kbit kosztowalo "formalnie" 1zl, a miesieczna oplata za linie wynosila 150zl, to rozumiem, ze twoim zdaniem "koszt uslugi dostepowej" wynosi 1zl? Jesli tak to gratuluje...

Kwestia niezalezna mowisz - jesli tak to pojde do telepunktu kupic sobie same neo bez telefonu - napewno mi sprzedadza :wink:

Troche mnie dziwi, ze nie widzisz tego co jest czarno na bialym - w ofercie z topicu mamy 10Mbit za 50zl i pewnie full dodatkowych uslug natomiast na neo w najnizszej opcji mamy mizerny transfer, limity i abonament telefoniczny gratis. I z tego twoim zdaniem wynika, ze jestesmy internetowa potega? Jesli tak, to fajnie...

 

A niby ja to co mialem na mysli piszac o potrzebie totalnej przebudowy i zezlomowania 2/3 tego co bylo spuscizna lat piecdziesiatych? Naucz sie czytac ze zrozumieniem zanim zrobisz mi kolejna uwage bez sensu.

Hmm... skoro ten temat jest o "stalym dostepie" to ja jego rozwoj w Polsce najbardziej odnotowuje w okresie "po sprywatyzowaniu tpsa". A jak wygladala infrastruktura tpsa na dzien przed tym faktem, to zapewniam cie, ze nie wygladal tak zle jak ci sie wydaje (bynajmniej dial-up byl juz bardzo popularny, a to juz swiadczy o jakims rozwoju tej infrastruktury).

 

No wiec jak nic nie widziales i nic nie wiesz to po co w ogole powiekszasz ten watek o nic kompletnie nie wnoszace komentarze? Na zasadzie, ze musisz miec ostatnie zdanie?

Polemizowalbym :wink: Pozwol, ze przytocze fragment twojej wypowiedzi, ktora w pelni odzwierciedla sposob w jaki prowadzisz dyskusje:

"co wy byscie z tym gigabitem zrobili zreszta? Gierki i filmy? Smiech na sali, po prostu".

Rozumiem, ze gdyby ktos zaproponowal ci taki internet to bys go wysmial i kazal mu "puknac sie w rozpalona czaszke". I co to wnosi do dyskusji?

W kazdym razie, zycze ci choc troche dystansu do tego co piszesz :) ...

 

Tradycyjnie zgadzamy sie w ostatnim akapicie. Rąsia i dajmy innym cos napisac.

1427320[/snapback]

okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi:

 

Ja nie manipuluje tylko stwierdzam fakty. Natomiast to co ty robisz nazwalbym grzebaniem palcem w nocniku. Oczywiscie, ze nie zalozysz w TPSA dostepu do Inetu bez placenia za linie telefoniczna bo i jak sobie wyobrazasz ADSL bez pary miedzianej? Ale usluga kosztuje 59zl czyli nieco tylko wiecej niz $16 i dobrze napisalem. Nie masz prawa doliczac do ceny dostepu oplaty za druty, robiac takie porownanie. Chociazby dlatego, ze ktos moze korzystac z telefonu intensywnie prawda? Wiec co, dla jednych Inet kosztuje podwojnie a dla innych jak? Telefon gratis bo jego cena zawiera sie w cenie Inetu? Przemysl i doprawdy, nie upieraj sie bo nie masz racji. A jak sie bedziesz tak ciezko upieral to znajde np. pare ofert ogolnopolskich telewizji kablowych, ktore w granicach tych $16 oferuja Inet 128kbps, nie zmuszajac do kupowania pakietu TV nawet. I co wtedy zrobisz? Tez bedziesz to podwazal na sile? Powodzenia.

 

 

@vantomiko:

 

Podales absurdalny, przekolorowany przyklad to raz. Po drugie nie jest tak jak mowisz, tak jak napisalem do costi'ego: gdyby abonament za linie mial sie zawierac w cenie Inetu, to oznaczaloby to, ze osoby ktore aktywnie korzystaja z telefonu maja go za darmo. Moge sie zgodzic i sam tak uwazam zreszta, ze abonament to absurdalne obciazenie i wiele osob placi go tylko po to aby miec Neo. ALE nie mozna uzywac tego argumentu porownujac ceny uslug. Chociazby dlatego ze tamten operator w HK ma zupelnie inna infrastrukture. To tak, jakbys chcial miec pretensje do projektanta swojego samochodu ze musisz lac benzyne a ktos inny ma inny model i leje tansza rope. No pomysl, jak ci nie pasuje typ silnika to zmien samochod a nie miej pretensje ze do twojego nie mozna ropy lac.

 

Co do ofery z topic'u to mowimy nie o 10mbps tylko o 1gpbs, to raz. Jak chcesz innych pouczac to popracuj nad wlasna merytoryka najpierw. Korzystajac z Inetu juz dziewiaty rok naprawde nie jedno widzialem i wiem i nie ty bedziesz mi mowil co widze a czego nie widze... bo jestes smieszny w tym momencie.

 

Wtracasz sie ponadto do rozmowy dosc bezsensownie, bez przygotowania i znajomosci tematu. To wyjasnij mi jak wygladal stan polskich linii i centrali "w dniu sprywatyzowania" TPSA? Taki jestes pewien, ze glowice na budynkach, szafy, centrale itd. byly gotowe? Wszystko co na ten temat napisalem kwitujesz jednym zarozumialym zdaniem, z ktorego wynika ze zjadles wszystkie rozumy? Wiem doskonale jaki byl stan sieci TPSA te 10 lat temu a jaki jest teraz i ile zostalo zrobione i wpakowane pieniedzy w to. Watpie czy interesowales sie tematem na tyle powaznie aby zabierac glos i jeszcze wytaczac jakies porownania ADSL'a z dial-upem w kontekscie infrastruORT: ORT: ORT: ktury. To juz byla parodia jakas chyba.

 

Ciezko w ogole dyskutowac z toba, tym bardziej ze ty nie probujesz niczego wyjasnic i poszerzyc tylko przepchnac jakies swoje, dziwne, tezy. Lapiac przy tym za pojedyncze slowa i wyrywajac z kontekstu, ktory jednak jest troche glebszy niz jestes w stanie to pojac. Nie musisz sie ze mna zgadzac, ale jesli nie masz zadnych argumentow to nie odpisuj na moje posty, ani teraz ani w przyszlosci. Z pewnoscia oszczedzimy sporo emocji, zwlaszcza ze to juz nie pierwsza wymiana zdan, gdzie atakujesz byle atakowac, kompletnie irracjonalnie.

 

Do tego wpychasz mi w gardlo, na chama, slowa ktorych nigdy nie powiedzialem i wysmiewasz sie z nich w dalszej kolejnosci. To juz szczyt po prostu. Gdzie ja napisalem ze jestesmy internetowa potega? Gdzie zachwycilem sie obecna sytuacja? Pisalem jedynie zeby zejsc na ziemie, a nie przestac narzekac jak skonczeni glupole ktorym wiecznie malo. Obserwuje te dziwna mentalnosc najmlodszego pokolenia od paru lat. Wszystko jest wam zle, za bylejakie, za drogie, za brzydkie. Jest to typowa mentalnosc podpadajaca pod stwierdzenie: "the grass is always greener on the other side of the fence", o ile jestes w stanie zrozumiec co chce powiedziec.

 

I jeszcze jedno, te wspaniale lacza azjatyckie... to wszystko predkosc w obrebie ISP... juz o tym pisalem, nie myl tego z ultra-szybkim dostepem swiatowym do zasobow. Przyjmij do wiadomosci, ze transfer z gigabita w Azji do 10mbit w Szwecji wynosi pomiedzy 40 a 80KB/s, a do lacza 155mbit w Polsce jakies 120-200KB/s maksimum. W druga strone jest jeszcze gorzej. Rozumiesz juz cos?

Edytowane przez silverfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...