Skocz do zawartości
huzar24

Problem Z Dyskiem Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dość nietypowy problem związany z podkręcaniem procka i wpływem na dysk.

Sprzęt to A64 3000,Pentagram 100CU, K8NeoPlatinuim, 2x512x333Kingston, A 400GT, AudigyPlatiniumex, ePower400 i dwa dyski Seagate 120 na IDE i Seagate 160 na SATA.

Początkowo winda (XPpr) postawiona została na SATA, niestety każda próba zmiany FSB w biosie powodowała zawieszenie systemu. Przeinstalowałem system na IDE i tutaj bez problemu, FSB na 240 i wszystko jest ok. wszystko chodzi pięknie dopóki nie próbuję odczytać czegoś z SATY, pokazują się błędy, nie może nic znaleźć i oczywiście wiesza programy, gry, które są tam zainstalowane.

Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reanimuje temat

 

mam problem z samsungiem 80Gb 8mb cache na sata. :sad:

 

mianowicie z tego co wiem przy pierwszej instalacji windowsa Xp, komp powinien upomnieć się o dyskietkę ze sterownikami SATA, a sie o takową nie upomina.

 

poza tym czasem dysk sie blokuje (to raczej dysk a nie ram itp.), na Corelu 9, Photoshopie itp. gdy chce cos podłubać to czesto system łapie krótki zacinki, chwilowe, po kilku chwilach odpuszcza, ale za moment jest to samo...normalnie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski sata nie cierpia jakielkolwiek zmiany fsb czy terz raczej magistrali pci powyzej normy czyli 33mhz u kumpla jak tylko troche podniusl to sie system walil i dane na dysku i wogule kaplica, jedynym sposobem bylo nie zwiekszanie tych 33 mhz ale jedynie lekkie zmniejszenie po zastosowaniu dzielnika ale jak ktos mam dobra plyte to ma taka opcje ze moze zabl;okowac magistrale pci i agp w momencie podnoszenia magistrali cpu i pamieci, zreszta nie ma sie chyba co dziwic bo jak wiemy zwiekszanie magistrali pci podnosi szybkosc wymiany danych w tasmie dysku a szybkosc ta w sata wynosi 1,2ghz !!!! tak wiec zwiekszanie chocby minimalne pci podnosi dosc znacznie szybkosc w sata, kto wie moze i ponad 1,5 ghz przy 36mhz pci ale teraz to gdybam tylko, wiec nie dziwie sie ze przestaje dzialac to sata bo przy 1,5ghz to chyba kazdy dysk by sie pogubil :lol: tak wiec nie zmieniaj magistrali pci pozwyzej normy a powinno byc wszystko wporzodku, co najwyzej uzyj dzielnikow pci/fsb procka w bios, ale jak sie myle to niech mnie ktos poprawi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zablokowane AGP/PCI na 66/33, wiec to nie tego wina. Z dyskietką juz doszedłem do ładu, ale nadal dysk nawala. przystaje na chwile podczas pracy w corelu 12 np. gdy chce cos zazoomować. dosyc denerwujące. praca jest na maxa niekomfortowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...