Skocz do zawartości
mos84

------------paypal-----------

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jak zapłacić za przedmiot kupiony na aukcji ebay w walucie angielskie poprzez PayPal ??

1419685[/snapback]

po pierwsze to :

 

Łamiesz regulamin ebay.pl (wymieniasz / handlujesz komentarzami )

 

Po drugie : _ZANIM_ cos sie kupi w innym kraju na ebay wypadalo by sie skontaktowac ze sprzedawca i dogadac odnosnie tego czy ci wysle do Polski i jak mu zaplacic ;]

 

A nie kupujesz a pozniej szukasz pomocy ;] Nie zdziwie sie jak dostaniesz negatywa ;]

 

Paypal'a nie ma narazie w Polsce i nie zaplacisz.

 

 

 

- najlepiej zacząć od tego, czy sprzedający w ogóle wyśle przedmiot do Polski - zobaczyć zatem, czy w opcji "ships to" jest "worldwide", jeśli nie, można jeszcze zapytać (naturalnie przed jakąkolwiek licytacją), czy może jednak są jakieś wyjątki (czasem tak)

- dokładnie czytać opis

- o wszystko pytać przed zalicytowaniem

- ustalić wcześniej ze sprzedającym koszt wysyłki (czasem jest on całkiem wysoki, zwłaszcza jeśli sprzedający wysyła tylko z ubezpieczeniem)

- ustalić sposób płatności oraz dowiedzieć się, czy ten wybrany nie skutkuje dodatkowymi kosztami (sporo sprzedających dolicza różnego rodzaju "fee", jakimi są obciążani - np. w banku przy realizacji money order)

- w przypadku, gdy cena jest w jednej walucie (np. GBP), a przekazana płatność w innej (np. USD) zapytać o exchange ratio (czyli po prostu przelicznik), a najlepiej o końcową sumę po przeliczeniu

 

Jeśli sprzedający ma wymagania, którym nie jesteś w stanie sprostać - dać sobie spokój i nie licytować. Znajdź podobną rzecz u kogoś innego, inaczej to same kłopoty.

 

Jeszcze jedno - moje doświadczenie z transakcjami mówi mi, co następuje: kupujesz, gdy masz pieniądze do realizacji transakcji zaraz po jej zakończeniu. Najpóźniej w ciągu 24 h (a często w ciągu kilku) dostajesz invoice od sprzedającego, co oznacza, że czas płatności już biegnie. Nie ma żadnych bzdur (znanych z Allegro) typu 7 dni na kontakt, bawienia się w poszukiwanie kontrahenta itp. (7 dni to bardzo często czas, w jakim sprzedający chcą już mieć zapłatę u siebie). eBay.com (w odróżnieniu od tego polskiego kalekiego chłamu, na którym rozmawiamy), to świetny serwis, zwłaszcza dla ludzi poważnych i wypłacalnych.

 

Ja płacę BidPayem (który nieraz idzie do 10 dni, ale dyspozycję składam od razu i sprzedający o tym wie), albo wysyłam gotówkę listem poleconym lub wartościowym (najpóźniej następnego dnia po zakończonej licytacji) - wtedy przesyłam skan dowodu nadania. Działa bardzo dobrze, nikt mnie nie niepokoi, bo sprzedający wie, że pieniądze są w drodze.

 

Nie wiem, co chcesz kupować (moje transakcje dotyczą rzeczy fizycznie drobnych), ale nie zapominaj o sprawach typu cło, VAT zdaje się też (np. przy elektronice).

 

Reasumując: wszystkiego dowiedzieć się zawczasu, skalkulować, czy aby na pewno się opłaca, szybko zapłacić i cierpliwie* czekać na wygrany towar.

 

 

*to też należy wziać pod uwagę - czas oczekiwania na rzecz z USA czy Australii może śmiało wynieść np. 2 tygodnie.

 

Autor : angel-stern z forum ebay.pl

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale tak sie składa ze mozna zapłacic poprzez PayPal z Polski do USA, są spiecjalne serwisy pośredniczące taką tranzakcję, jak choćby www.allpay.pl, tylko jeszcze nie próbowałem z nich korzystać i chcę się czegos o nich wlasnie dowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

dzieki za odpowiedz ale tak sie składa ze mozna zapłacic poprzez PayPal z Polski do USA, są spiecjalne serwisy pośredniczące taką tranzakcję, jak choćby www.allpay.pl, tylko jeszcze nie próbowałem z nich korzystać i chcę się czegos o nich wlasnie dowiedziec.

1420010[/snapback]

poczytaj na forum ebay.pl o allpay.pl... to zobaczysz jaki to syf;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...