Skocz do zawartości
amit909

Potrzebuje Szybkiej Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni po odpaleniu jakiejś gry, gram ok 10 minut i komp łapie zawieche. Nawet jak wchodze na stronki na necie, potrafi się nagle komp zrestartowac. Wchodze do biosu, patrze a tam temp. procka 96-99 stopni. To chyba troszke za dużo, nie wiem dlaczego tak sie stało, nic nie podkrecałem a działało przez ostatnie 1,5 roku. Proszę o jakąś szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotknij radiatora i zobacz czy ciepły jak nie to zdejmij go i zobacz czy jest coś miedzy radiatorem a rdzeniem procka (powinna być pasta oczywiście, ale nie do zębów ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknąłem takiego metalowego :) za wiatraczkiem i sie oparzyłem. Wole nic nie zdejmować bo nie założe :) Wył. kompa zdjąłem obudowe i się troche schłodził ale pewnie znowu zaraz siezacznie grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no stary....to już przesada...weź lepiej poproś kolegę jakiegoś niehc zajrzy tam do kompa bo wierz mi, któregoś pieknego dnia Twój komputer może odmówić pracy.... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz jakie masz to chlodzenie

przeczysc je, jesli zeberka radiatora sa zapchane kurzem to traca swoje wlasciwosci

poczytaj instrukcje, zdjecie i zalozenie nie jest bardzo zaawansowana czynnoscia

pamietaj tylko, bez pospiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze zasiłka sie nadwyreżyła i daje głupie napięcia? A wiartaczek się nie zatarł? A jeśli radiator parzy to jest poważny problem może ci sie procek upiec i tyle..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest 63 czyli chyba w normie. Może komp za długo chodził? (od wczoraj rana ;p ) Jak będą się pojawiać problemy to zdejme ten radiator i sprawdze. Chyba będe musiał rozejrzeć się za jakims dodatkowym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurz...

 

1. Zakurzył się radiator, przez co nie oddaje ciepła

2. Zatarł się wentylator, więc oddawanie ciepła przez radiator jest utrudnione.

 

Radiator masz gorący, więc to nie brak pasy albo inny z nim problem... Jeśli nigdy nie zdejmowałeś radiatora, to nie rób tego sam - poproś kogoś,żeby Ci pokazał, jak to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyczysciles chociaz o bowidzilalem ludzi co mieli kompa 4 lata i ani razu nie otwieranej obudowy - jednym slowem masakra

1423372[/snapback]

 

Cos o tym wiem, ostatnio robilem kumplowi windowsa, mial 98 przez 6 lat :lol: .

Przy okazji chcialem zajrzec pod maske :mur: :mur: :mur: odkurzacz kazalem muu przyniesc :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jeszcze nic !

Jak wpadlem kiedys do kumla to zobaczylem zdjeta jedna boczna blache z obudowy a obok FARELKE czyli dmuchawe :D ktora pracowala bo koles sie bal wsadzic lapy do srodka :D wentylator (procek P III 600) nie krecil sie wogole (jesli 3obr/min mozna nazwac kreceniem) a radiator wygladal jak kostka (czytaj: zero przeswitu) o zasilaczu nie wspomne dzwoni do mnie i mowi ze komp mu smierdzi wpadam i widze cos takiego

Aha pasta sie poprostu wylała spod radiatora.

A jak ktos chce sie posmiac z tego kolesia to niech sie odezwie na GG do mnie chetnie opowiem kilka cholernie ciekawych historii :D

Przydal by sie taki temat : Ranking największych komputerowych idiotów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma komputer trzeba trochę się znać na jego eksploatacji. Można kupić książkę albo prosciek wejść tutaj na forum. Temperatura 93-99C? Dziwne że ten procesor w ogóle jeszcze chodzi. Napisz jakie masz chłodzenie, bo może za słabe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...