Skocz do zawartości
Wiewiór81

Antispam Na Linuxie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Słyszałem ostatnio o linuxowym programie, który stawia się na komputerze pomiędzy netem a - na przykład - serwerem Exchange, i który to program monitoruje przechodzące przez niego maile pod katem spamów, ucząc się, ściągając uaktualnienia itd.

 

Czy ktoś ze speców mógłby wskazać mi coś takiego, sprawdzonego i w miarę sensownie działającego?

 

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

pozdrawiam,

 

WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden konkretny program ale mail forwarder albo mail gateway, możesz go robić np. Postfixem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden konkretny program ale mail forwarder albo mail gateway, możesz go robić np. Postfixem

1426968[/snapback]

Hmmm... :?

Wiesz, ja jestem Windowsiarzem, i nie bardzo wiem, co do mnie przeklinasz :)

Może zapytam inaczej: Gdyby ktoś z Was, o magowie Linuxa, chciał zrobic sobie sprawnie działający filtr antyspamowy, stojący przed i chroniący serwer Exchange, to co byłoby do tego potrzebne? :)

 

pozdro, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z Was, o magowie Linuxa, chciał zrobic sobie sprawnie działający filtr antyspamowy, stojący przed i chroniący serwer Exchange, to co byłoby do tego potrzebne? :)

Komputer (parametry zależne od obciążenia) i trochę czasu (może i nawet sporo). ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Słyszałem ostatnio o linuxowym programie, który stawia się na komputerze pomiędzy netem a - na przykład - serwerem Exchange, i który to program monitoruje przechodzące przez niego maile pod katem spamów, ucząc się, ściągając uaktualnienia itd.

 

Czy ktoś ze speców mógłby wskazać mi coś takiego, sprawdzonego i w miarę sensownie działającego?

 

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

pozdrawiam,

 

WR81

1426708[/snapback]

Np. spamassassin połączony z serwerem SMTP (postfix, exim) i do tego serwer POP3 (jakoś musisz tą pocztę exchangem ściągać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...