Skocz do zawartości
mos84

----paypal ---- Szukam Pośrednika-----

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam kogoś kto posiada konto w PayPal i będzie mi pośredniczył w wpłatach na PayPal. Kupuje bardzo mało reczy więc tylko raz na jakies 2 tyg. Moje GG: 4214221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl uwazam za idiotyczny. Mowie to jako wlasciciel konta w PayPal'u i juz wyjasniam, moze sie komus przyda:

 

1. Cholera wie za co komu wplacisz i w ktorym momencie moze sie to skonczyc tak, ze zablokuja konto i przekaza sprawe dalej.

 

2. Osoba ktorej wplacisz za czyims posrednictwem moze ci nie wyslac towaru i wtedy bedzie cala afera w ktora wlasciciel konta bedzie musial osobiscie sie zaangazowac.

 

3. Jak sobie wyobrazasz wplaty? Wyslesz gotowke z gory do wlasciciela konta plus wszystkie prowizje? Bo jak nie to zapomnij, ze ktos ci zaufa, a jak ty komus zaufasz to mozesz sie przejechac na tym takze.

 

4. Posrednictwo w PayPal'u jest zabronione.

 

5. PayPal jest bardzo kosztowny, kompletnie nieoplacalna sprawa, zwlaszcza po doliczeniu marzy "posrednika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. PayPal jest bardzo kosztowny, kompletnie nieoplacalna sprawa, zwlaszcza po doliczeniu marzy "posrednika".

1427317[/snapback]

Możesz bardzej rozwinąc ten punkt?

Interesuje mnie PayPal i chce jak najwiecej info o nim poznac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie bzdety gadasz jak sie patrzy... co najmniej kilka polskich serwisów prośredniczy w paypalu i duzo osób z tego korzysta... jednak biorą 4% przelewanej kwoty. widzialem na forum ebaya kilka propozycji pośrednictwa przez osoby prywatne i niektórzy z tego skorzystali i wszystko było OK. poprostu osoba pośrednicząca pisze w 'description item' że wysyłka pod dany adres i nikt nie będzie robił żadnych problemów, a jeżeli nie to może najpierw ściągnąc to do sibie a dopiero potem do kupującego. Ja mam konto w BidPay i MoneyBookers i nie widze problemów żeby komuś pośredniczyć, jednak dużo sprzedających preferuje tylko PayPal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

5. PayPal jest bardzo kosztowny, kompletnie nieoplacalna sprawa, zwlaszcza po doliczeniu marzy "posrednika".

1427317[/snapback]

Chyba coś jest nie tak jak piszesz - używam PayPala na brytyjskim eBayu i jest to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza forma transakcji. Nie ma (a przynajmniej nie zdarzyło mi się do tej pory) dodatkowej marży o której piszesz - przy konkretnej aukcji sprzedawca na ogół podaje "no Paypal Surcharge".

 

PayPal jest również gwarancją gdyż w razie problemów oferują ubezpieczenie do kwoty 500 GBP. Kupując od klienta z zweryfikowanym kontem masz dodatkową pewność iż nie zostaniesz zrobiony w jajo - gdyż aby mieć takie konto są pewne dosyć drobiazgowe wymagane formalności (np Direct Debit na koncie itd.) - a to już daje większą pewność przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mos84:

 

Po pierwsze odzywaj sie troche grzeczniej, bo sloma ci z butow wylazi.

 

Po drugie nie jestem zadnym "serwerem" tylko uzytkownikiem ktory zalozyl konto w PayPal'u na swoje imie i nazwisko. I za absurd uwazam wchodzenie w takie uklady jak proponujesz, tak dla twojego jak i wlasnego bezpieczenstwa. Pisze to nie tylko dla ciebie ale tez do kazdego kto moglby sie zgodzic na cos takiego, bedac naiwnym. Cholera wie, co ty chcesz kupowac i od kogo? Jak tak sporadycznie tylko to sobie korzystaj z tego "serwera" i plac 4% nie rozumiem na czym polega problem? I gdzie sa te klamstwa niby? Ze np. ktos komu zaplace dla ciebie moze ci w ogole nic nie wyslac? Kto bedzie tracil czas na odkrecanie sprawy i odzyskiwanie pieniedzy? Albo mi wmowisz za chwile ze w ogole kasy czlowiekowi nie wyslalem, moze tak byc? Znajac polska mentalnosc to z zalozenia trzeba byc ostroznym i tylko o tym traktowaly moje "nieprawdziwe" punkty.

 

 

@Pitt:

 

Ja takze korzystalem z PayPal'a na brytyjskim ebay'u i nie tylko. Ale co innego korzystac samemu a co innego posredniczyc dla kogos w Polsce, zgadza sie? Przeczytaj co ten czlowiek chce zrobic i wtedy wyglos swoja opinie. Wlasnie w tym sek, ze PP jest podpiety pod DD czyli pod wszystkie moje dane, co bedzie jak sie okaze ze facet kupil np. kradziony sprzet, a ja mu za to zaplacilem? Gosc ma sprzet a ja problemy, zgadza sie? Piszac o marzy nie mialem na mysli surcharge sprzedajacego tylko moja "marze" jako posrednika w PP. Ubezpieczenie o ktorym mowisz to teoria, zrozumiesz jak zdarzy ci sie pierwsza wpadka i zostaniesz wykiwany "do 500GBP". Konkretnie chodzi o to, ze firma udziela gwarancji na dostarczenie towaru w ogole, a nie na to, co bedzie w paczce, zapoznaj sie z regulaminem szczegolowo. Odpowiedz standardowa brzmi:

 

PayPal's Buyer Complaint Policy applies only to the delivery of goods. It does not apply to complaints about the attributes or quality of goods received. Therefore, we are unable to reverse this transaction or issue a refund.

 

Zreszta.. ludzie kochani, dogadujcie sie jak tylko chcecie, ja naprawde nikomu nie bronie tego. Probowalem przestrzec przed mozliwymi komplikacjami. Widze, ze po prostu nie ma sensu zabierac glosu w takich sprawach bo zawsze znajdzie sie dziesieciu ktorzy sprobuja zrobic z czlowieka idiote. Poczytajcie najpierw dokladnie jakie problemy maja korzystajacy z PP i ile tego jest... takze w UK. Momentami mialbym obawy czy w ogole korzystac samemu a co dopiero jeszcze komus posredniczyc w transakcjach.

 

 

@mechlik:

 

Wszystko co chcialbys wiedziec jest dostepne na stronach PP, pelna tresc regulaminu, kruczki, oplaty za korzystanie, warunki, itd. Nie wiem co dokladnie chcialbys wiedziec ale pytaj jesli chcesz, jak bede wiedzial to odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> silverfast

 

Nieopatrznie mnie zrozumiałeś - ale ja również nie chcę wchodzić w podobne układy (które także uważam za mocno podejrzane) i doskonale rozumiem czym to może groźić a także na czym polega ich forma ubezpieczenia.

 

Po prostu odczytałem Twoją wypowiedź jako zniechęcenie wszystkich do używania PayPala wogóle (nie w sensie pośrednictwa tylko używania we własnym imieniu). Z tym akurat się nie zgadzam bo uważam to za bardzo wygodną formę zapłaty. Nie zdarzyło mi się mieć żadnych problemów do tej pory - i mam nadzieję że tak będzie dalej. Kłopoty ludzi o których piszesz - cóź - wszędzie znajdą się jakieś cwaniaczki i tak samo żaden system zapłaty nie jest doskonały. Pozostaje tylko mądrze wybierać od kogo się kupuje a także dokładnie czytać warunki zapłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche za dlugie te moje wypowiedzi i latwo sie w nich pogubic. Popracuje nad tym, obiecuje wszystkim poirytowanym i znudzonym :)

 

Absolutnie nie zniechecam do PP bo system jest dobry, ew. tak dobry jak ludzie ktorzy z niego korzystaja. Dobierajac starannie ludzi i osobiscie realizujac transakcje, prawie na pewno nie bedziesz mial problemow, ja mialem tylko raz ale wybrnalem. Co innego natomiast, kiedy ktos obcy mowi ci "sluchaj, zaplac temu i temu bo ma okazje". Ani ty nie znasz tamtego sprzedajacego, ani nic nie wiesz o tym ktory cie prosi o posrednictwo. I tu jest pies pogrzebany, rozumiemy sie zreszta.

 

Kolejna sprawa, to wplacenie pieniedzy komus kto przebywa za granica. Wcale nie jest to takie proste, a juz na pewno nie mozna zrobic przelewu do banku brytyjskiego z np. Inteligo. Nie wiem wiec jak osoba ktora szuka posrednika wyobraza sobie regulowanie zobowiazan wobec wlasciciela PayPal'a. A przerzucanie przez WU kosztuje slono...

 

I ostatnia sprawa to fakt, ze skoro takie zakupy z zalozenia maja byc okazyjne, to co za problem doplacic te 4% za transakcje "na serwerze posredniczacym", tym bardziej ze osoba posredniczaca tez za darmo tego nie zrobi ani za 1GBP ryczaltem. Ilez w takim razie mozna oszczedzic szukajac posrednika? Wiecej zamieszania niz to warte.

 

Cheers, mate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...