Skocz do zawartości
Nikos_Wariat

Cala Prawda O Chlodnicach Mitssuma Cz2. - Lada Cd.

Rekomendowane odpowiedzi

Powracjac Do Tematu

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=130753

 

 

No to Powracaja do slynnej ladzianki od mitsuma. Kyniek zrobil mi jej zdjecia teraz widac co i jak.

Teraz nie przyczepicie sie ze zdjacia sa do nieczego.

Tak Wyglada Lada od mitsuma :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

nastepnia zdjecia wkrooce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Heh..... może mała, bezstronna opinia - w środku chłodnica wygląda jak by się nikt nią nie zajmował... żadnego śladu po kwasku cytrynowym czy chocby octcie - nic tylko 20 letni kaień :/ pamiętam jak swojego żuczka czyściłem to kwasek i ocet pompowałem przez parę dni przez chłodniczkę - syf leciał... no i jak zaglądałem przez króćce to niczego białego u mnie nie było po takich zabiegach... a są to jedna z prostszych... a w obiekcie który fotografowałem absolutnie ale to nic - żadnych śladów czy choćby najmniejszego skutku odkamieniania nie dopatrzyłem się... dotago ten piekny gdzieniegdzie zielony tlenek.... widać znaki czasu i zero renowacji.... :/

 

 

P.S. wysłałem 19 fotek Nikosowi a umieściłem na serwie tylko 3 - problemy z miejscem.... Nikos już ma fotki 1200x1600 ;) więc dobrze jak by ktoś z dużym serwerem się znalazł... zresztą - raczej nie ważne - na tych też widać co trzeba... a raczej to czego nie powinno być (kamień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, wyglada slicznie, potem sie dziwic ze niektorzy wola zbierac dlugo i kupic nowke BI.

 

Co do czyszczenia wnetrza to sie nie wypowiem bo przeciez nikt nic nie czyscil :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

A właśnie - Raven - powiedz co myślisz o fotografiach - kolory, rysowanie obiektywu, nasycenie barw.... kiedyś się pytałeś o aparacik - to te zdjecia są robione Canonem A95 - porównywałem razem z tatą zdjęcia z mojego aparatu i z aparatu taty (Sony 717 ) to w moim jak by minimalnie ostrzejsze, kontrast ciut lepszy no i odwzorowanie kolorów - jak by większa paleta barw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - Raven - powiedz co myślisz o fotografiach - kolory, rysowanie obiektywu, nasycenie barw.... kiedyś się pytałeś o aparacik - to te zdjecia są robione Canonem A95 - porównywałem razem z tatą zdjęcia z mojego aparatu i z aparatu taty (Sony 717 ) to w moim jak by minimalnie ostrzejsze, kontrast ciut lepszy no i odwzorowanie kolorów - jak by większa paleta barw...

1429009[/snapback]

canony bardzo ładnie naświetlają, szczególnie przy ustawieniu kolorów na natural :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście pucuś piz**ś ta chłodniczka nie ma co. :mur:

OT: Sam mam Canona i jestem zazwyczaj z niego zadowolony-choć czasem przeszkadza mi złe odwzorowanie barw i wolna praca. No tak ale nikt mi nie kupi EOS'a 300D albo "chociażby G6

Pozdrawiam i sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest przesada, takie nagrzewnice sprzedaje nawet po 120zł i chyba ich wogóle wew. nie czyści :> To dzisiaj się przejdę na szrot, wypicuje nagrzewnicę za zewnątrz i sprzedam za 100zł :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piekna jest... i pomyslec ze chcialem kupowac juz nagrzewniczke na allegro... A jak poszedlem na szrot i Pan mi powiedzial cene nagrzewniczek, to pomyslalem, ze kupie sobie za te pieniadze 8... 2 zostawie sobie a reszte sprzedam :> (tylko ze ja mowie o fiatach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiem, ze to jest temat o chlodnicach Mitsum'a, chcialem jednak krociutko opisac swoja "przygode" z chlodnica od Kalwero:

 

Kupilem od niego blyszczaca, wyczyszczona i odkamieniona w srodku tzw Lade. Wczesniej skompletowalem zupelnie nowe elementy do mojego nowego ukladu - bloki, weze, rezerwuar, pompe, brakowalo tylko chlodnicy. Nie mialem juz naprawde pieniedzy na nowa chlodnice, a nie chcialem juz powiekszac kosztow ukladu (nawet gdybym dozbieral kaske).

Chlodniczke kupilem poprzez Allegro. Paczka przyszla oczywiscie szybko i dobrze zapakowana. Gdy ja rozpakowalem, zobaczylem calkiem ladna chlodnice, mozna powiedziec - jak na zdjeciach! Jak wielkie bylo jednak moje zdziwienie gdy poszedlem z nia do wanny, aby ja "kontrolnie" przeplukac! Ze srodka wylecialo full syfu - kamien, paprochy, piach!... (Dobrze, ze nie podlaczylem tego do ukladu).

 

Napisalem szybko mailika do Kalwero, zalaczylem zdjecie tego co zostalo w wannie. Okazalo sie, ze jego brat wyslal nie ta co trzeba... Odeslalem ja do wyczyszczenia, po drodze lekko sie uszkodzila, ale to juz nie jest takie wazne. Chyba po dwoch czy trzech dniach dostalem ponownie paczke i wszystko bylo ok.

 

Bylem zadowolony. Gdy jednak uklad zaczal pracowac, moje zadowolenie zmalalo - temp wody dochodzi nawet do 44*C uzywajac kompa do przegladania Internetu, sluchania muzyki.. Boje sie pomyslec co bedzie jak odpale kiedys jakas gre... Prawda jest, ze moj Prescott (2.8 ) wydziela duzo ciepla, pozostale dwa bloki tez cos "zbieraja" i woda dostaje odpowiednia temperature, ale to chyba jest troche za duzo? Sprawdzalem to dwoma termometrami - woda faktycznie jest taka ciepla, a procesor wtedy na "Idle" ma okolo 48*C... Na chlodnicy lezy Papst 172mm.

Przy doczepieniu z drugiej strony chlodnicy czterech wentylatorow 8x8cm @7V temp wody spada do okolo 42*C.

O czystosci wody nie bede wspominal...

Czy faktycznie powinienem byc niezadowolony??

 

Nie chce wywolywac zadnej wojny, chcialem tylko opowiedziec swoja historie :wink: Zyje sie dalej, a na przyszlosc trzeba sie zastanowic co podlaczam do swojego ukladu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

szkoda że precyzyjnie nie możesz zmierzyć temp. wody :/ albo jakieś fotki syfu (niektórzy mogą posądzać o gołosłowność...)

 

ja krótko powiem tak - miałem przez rok żuka za 25zł :P połatanego poxiliną i czyściłem tylko wewnątrz(przy zaglądaniu przez króćce nie było syfu - nie znaczy że czysta idealnie...) - miałem o 4-5C mniej niż na chłodnicy małej aluminiowej z MCS a teraz przesiałem sią na tą czarną co mam w opisie i temp wody znowy spadła o ok. 5C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem wczoraj tego zdjecia na dysku, nie moge go jednak znalezc. Byloby lepiej gdybym je tu wstawil, moze sie gdzies jeszcze odnajdzie.

Jestem teraz poza domem, wroce popoludniu i je poszukam.

 

Tez chcialbym miec taki spadek temp wody jak u Ciebie Kyniek:) Nie moge sprawdzic lepiej temperatury wody, ale nawet jak sie dotknie chlodnicy calkiem ciepla dlonia, dalej sie czuje, ze chlodnica i tak jest cieplejsza;)

 

Moze kiedys cos na to poradze, zobaczymy. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i pomyśleć że rozważałem zakup prze allegro.... ale w sumie można było sie domyślić, bo przecież troche tych chłodniczek schodziło... i sądząc po zdjęciach zrobiła się troche masówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja lepiej wyglądała bez płukania, niż ta twoja po „wyczyszczeniu. Dobrze że nie kupiłem na allegro, sam sobie ją wyczyszczę i będę chociaż wiedział co mam.

http://img156.echo.cx/img156/8500/321ada173pk.jpg

http://img146.echo.cx/img146/4525/321ada1104ac.jpg

Edytowane przez Sebioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko powiedziec 1 rzecz :

Pewne osoby wiążą mnie z całą sprawą poprzez moją sygnaturke - wiec o to historia całego "spisku" jakiego sie doszukują :

 

- Kupiłem Prisona Pro od Kyńka - byłem zadowolony...

- szukałem nagrzewy - pierwsza mysl Kawlero - za 60 zeta zaproponowal mi Fiata.... napisałem do Mućka za ta sama kase zaoferował Ładę - miała byc czyszczona chemicznie - w miedzyczasie wyszla sprawa z blaszkami wiec obydowje stwierdzilismy ze trzeba rozlutowac - Muciek zrobił to free of charge - dostalem w paczce procz nagrzewy 2 blaszki ktore zostaly wylutowane - i wymieniona gumowa przegrode.... wiem co w mojej nagrzewie jest i jestem zadowolony.

 

Swoja sygnaturka chcialem uhonorowac prace tych ktorzy na to zasluguja i pomogli mi zbudowac pierwszy układ... laczenie tych osob czy tez mnie osobiscie z jakimis chorymi konszachtami przeciw kawlero/mitssumowi jest poprostu przejawem schizofrenii paranoidalnej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu :razz: że ten temat się pojawił bo by poszło moje 200zł :sad: (2xłada).

A tak wczoraj zakupiłem NIE UŻYWANĄ miedzianą chłodnice od malucha i jest super.

Teraz tylko jak ładnie króćce zamontować??? Chyba pójdę poxipolem i spreyem... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... szkoda ze nie chce mi się wyciągać tych wszystkich wątków naszych lokalnych speców... jakie to szrotowe nagrzewnice są zajebiste i jacy to debile kupują BlackIcy buehehe

 

Wnioski są zbyt oczywiste. Szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu  :razz: że ten temat się pojawił bo by poszło moje 200zł  :sad: (2xłada).

A tak wczoraj zakupiłem NIE UŻYWANĄ miedzianą chłodnice od malucha i jest super.

Teraz tylko jak ładnie króćce zamontować??? Chyba pójdę poxipolem i spreyem... :razz:

1431846[/snapback]

jezly mówiąc maluch masz na mysli małego fiaciorka (126p) to on jest chłodzony powietrzem i nie ma nagrzewnicy/chłodnicy :)

chyba mykło Ci się z 125 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezly mówiąc maluch masz na mysli małego fiaciorka (126p) to on jest chłodzony powietrzem i nie ma nagrzewnicy/chłodnicy :)

chyba mykło Ci się z 125 :)

1431880[/snapback]

Owszem ma; werja BIS ma silnik chlodzony ciecza B)

Click!

...jakie to szrotowe nagrzewnice są zajebiste i jacy to debile kupują BlackIcy buehehe...

Tu chyba nie chodzi o to co jest lepsze; tylko o zgodnosc tego co bylo napisane w aukcji i stanem faktycznym nagrzewnic... Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

o ile wiem to bis ma tylko klimke dorobioną, a nie chlodzenie ciecza... chociaz nie wiem dokładnie.

1431896[/snapback]

klima w takim aucie ?? chyba jak se ktoś sam fundnie

ten samochód ma silnik z przodu, chłodzony wodą, a z tyłu ma bagażnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiat 126p BIS 700 ma silnik z tylu , jest chlodzony woda , posiada chlodnice oraz filtr oleju (126 nie posiadal -> posiadal filtr odsrodkowy) , bagaznik jest z przodu jak i z tylu , dodatkowo bis mial na tylniej klapie wycieraczke . silnik jest taki sam ja CQ 700 rozni sie [ciach!]lami ale blok , glowica i tloki sa te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiat 126p BIS 700 ma silnik z  tylu (...) silnik jest taki sam ja CQ 700 rozni sie [ciach!]lami ale blok , glowica i tloki sa te same.

1431996[/snapback]

Największa bzdeta jaką się różnią te silniki to to, że w Cienkim silnik kręci się w lewo.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...