Jump to content
djtomas

Gdzie Powinno Się Mierzyć Napięcie Vcore ?

Recommended Posts

Witam!

Ktoś mi wspomniał że na cewce, ale nie wiem jak to zrobić... Napewno jest w kompeditium ale nie mam czasu przerzucać ~50 stron. Jakby mógł ktoś wrzucić fotkę z opisem.

A może lepiej gdzieś indziej niż na cewce?

POzdr.

Poszukaj w topicu All About eXtreme mod NF7 czy jakos tak w dziale extremalne podkręcanie. Świder gdzieś pisał ze mozna mierzyć poza mosfetem na cewce bodajrze ale głowy nie dam, poza tym nie wiem czego chcesz od pomiaru z nóżki mosfeta ?

Zaznaczyłem czrwoną strzałką 1432144[/snapback]

mam dotknąć do tego srebrnego kwadracika?

mam zamiar mierzyć napięcie multimetrem...

ktoś tam wspominał o mierzeniu "na cewce"... może mógłby ktoś zapodać takie foto jak kolega eclip?

THX for eclip...

POzdr.

Poszukaj w topicu All About eXtreme mod NF7 czy jakos tak w dziale extremalne podkręcanie. Świder gdzieś pisał ze mozna mierzyć poza mosfetem na cewce bodajrze ale głowy nie dam, poza tym nie wiem czego chcesz od pomiaru z nóżki mosfeta ?

1432117[/snapback]

przeżuciłem cały topic http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=110474&st=0

i nie znalazłem foto jak zmierzyć "na cewce" :cry:

POzdr.

przełamie sie i powiem tylko że pkt pomiar "na cewce" który pokazał Świder i pkt pomiarowy pokazany przez eclipa to to samo! oba te miejsca sa połączone ze sobą, na brakującym fecie macie zbiorcze napięcie Vcore ze wszystkich 3 cewek. Róznica pomiędzy pomiarami w tych pkt powinna wynosić poniżej 0.00001% albo i mniej

-Dzlaczego nie mierzyć na fetach Vcore przed cewkami?

-bo układy sterujące i czówające nad poprawnym Vcore [hip6301 jak i hipy6601] biorą napięcie referencyjne za cewkami a nie przed nimi!

przełamie sie i powiem tylko że pkt pomiar "na cewce" który pokazał Świder i pkt pomiarowy pokazany przez eclipa to to samo! oba te miejsca sa połączone ze sobą, na brakującym fecie macie zbiorcze napięcie Vcore ze wszystkich 3 cewek. Róznica pomiędzy pomiarami w tych pkt powinna wynosić poniżej 0.00001% albo i mniej

-Dzlaczego nie mierzyć na fetach Vcore przed cewkami?

-bo układy sterujące i czówające nad poprawnym Vcore [hip6301 jak i hipy6601] biorą napięcie referencyjne za cewkami a nie przed nimi!

1432326[/snapback]

czyli gdzie ty radzisz? (zrozumiałem że za cewkami)

TOMAHAWK_ i eclip wskazali mi mierzenie przed czy za cewkami?

gdzie jest ten kondensator końcowy?

POzdr. i THX for all :)

ok, ok, dochodzimy do tych samych wniosków

właściwe pomiary to: 1)placek cyny po brakującym fecie 2)"nózka" cewki jak na zdjęciu (tu przyłóż końcówkę miernika :D )

mi jest np wygodniej mierzyć z tej cewki bo mam dużo gorszy dostęp do placka cyny

najważniejsze jest to, że problem niepewności co do vcore został rozwiązany

btw - te pomiary obalają (przynajmniej u mnie) mit ze nf7 zaniża napięcia - pomiary z cewy są takie same jak ustawienia w biosie