Skocz do zawartości
Ernest100

Maty Wyciszające

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , otóż jak już pewnie było widać po wcześniejszym topiku bardzo mi zależy na ciszy , przeglądam oferty i co mam ? mętlik :sad: co mam wybrać z pośród tych mat ?

 

http://hardtech.pl/index.php/mode/katalog/...63b9a3aba5aaf79

 

aha musi być koniecznie ze sklepu HardTech.pl bo tam już kupuje kilka rzeczy to i się dorzuci maty pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Czy najtańszą? Mi też bardzo zależy na ciszy, a jak na czymś bardzo zależy to pieniądze nie grają roli :P

Ale prawde mówiąc - wolę np. kupić maty za 150 zł i mieć pewność że wyciszą kompa, jak to maty mogą maksymalnie, niż kupić za 70 zł i być niezadowolonym z efektu.

Jak zależy ci bardziej na jakości niż na kasie, to kup te Noiseblocker, a jeżeli masz więcej kasy, to najlepiej kup te najdroższe - bo co tu dużo mówić, niestety zazwyczaj najdroższe w takim wypadku oznacza najlepsze :|

Zresztą możesz porównać czym się różnią te z nich i ocenić np. na ile może jeden ich składnik wyciszyć, a o ile z tym składnikiem są droższe - i wtedy ci wyjdzie czy ci się naprawdę opłaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wy wierzycie ze maty za 150 zl wam tak pomoga ? nie lepiej szykac zrodel halasu i je wyciszac :|. Wg mnie poeniadze wyrzucone w bloto. No ale jak ktos ma za duzo $ to kto mu zabroni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi własnie wpadła myśl - jak by sie karimata zachowala w tym zastosowaniu? w koncu tez gąbka, i to wielko warstwowa, rózne warstwy... a ok 10 zł kosztuje bezmała 2m^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem karimate kiedys - jest do duppy bo dobrze przenosi dzwieki :) - najlepiej kupic maty bitumiczne na allegro (po 5zł arkusz) w wykleic w budzie wszystko co sie da - 8 mat starcza... czyli 45zł razem z transportem - tanio i skutecznie

 

te evo EQ platinium są OK tylko drogie... (mata APP za 5 zł robi za najwazniejsza warstwę tłumiaca wibracje - tłumienie swistu przez włókninę i gąbke jest drugorzędne)

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam maty bitumiczne .Tanie dobre i dodatkowo usztywniają konstrukcje obódowy.Sam wyciszyłem swojego chiefteka LBX i jest ok.No i trzeba dodatkowo poszukać żrudeł hałasu i postarać się je zlikwidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba dodatkowo poszukać żrudeł hałasu i postarać się je zlikwidować.

1434974[/snapback]

Poradziłem się Twoją radą (zlikwidowanie źródeł hałasu) i już wentylator z zasilacza, wentylator z procka i karty graficznej oraz napędy i dysk leżą w koszu :D Wszystkie źródła hałasu zlikwido... A zaraz... Zlikwidować? To czekaj, ide je polać kwasem siarkowym :P

 

:wink:

 

Co do mat - właśnie chciałem się zapytać, czy te maty AKASA (podobne do tej gąbki akustycznej, co ktoś podał link) faktycznie skutkują bardzo dobrze? Bo jeżeli tak, to po co by wypuszczali maty za 200zł, skoro za 40 działają tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do wyjadaczy :)

wie ktos ile potrzeba np. tej maty MBPP 2 z tego

http://www.republika.pl/sklep_akutech/ustroje.htm

sklepu, nie chce za dużo ani za mało o moje obliczenia za kazdym razem wychodzą inne :|

no to takie samo pytanie tylko z tymi matami app :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49887290

 

(mówie o dokładnym obklejeniu [nie ma kompromisów :P] )

EDIT

zapomniałem dodac, że chodzi o biga :]

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzesz w morde, 6kg 8O 8O 8O

chmmm, powoli sie nazbiera. wezme te app, jakos tak lepiej wygladają, napier farba i okinko, wentyl... itd. :D

dzieki

acha, mam taka grubaśna wykładzine, przymierzałem to, to wyglada jak drapak dla kota :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pozbyć się dźwięku o wyższych częstotliwościach? Chodzi mi o świst dysku. Mój samsung tak piszczy i świszczy, że wytrzymać nie można :? Lepiej zastosować mate APP czy może gąbke akustyczną? To w ogóle coś da?

Mam jeszcze jedno pytanie (przy okazji). Czy obłożenie dysku, konkretnie obudowanie go przylegajacymi z każdej strony kawałkami aluminium o grubości powyżej 1-2cm, tak aby była tylko mała dziurka na kable, coś da? W ogole można tak zrobić? Chyba HDD nie powinien sie przegrzać, bo bedzie to dzialalo jak duży radiator. Nadal chodzi mi o pozbycie się tego uciążliwego świstu :? Czy lepiej obkleić obudowe matą lub gąbką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, chce jak najciszej, bez wentyli!! Czy ta 'komora' aluminiowa to realny pomysł? Czy lepiej zainwestować w gąbki albo w mate? Bo HDD w samej obudowie po CD i gąbkach bez wentyla, ma marne sanse na przezycie :D

Dax jak już założysz maty to daj znać czy jest jakiś zauważalny - słyszalny :wink: efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przy okazji pytanko (gdzieś ktoś mi kiedyś podawał link do tego, ale nie wiem czy to na tym forum) - jak zmniejszyć napięcie w wentach bez regulatorów obrotów gotowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dax można samemu zrobić taki regulator, albo podpiąć wentyl do molexa na 5V. Wtykasz przewody w odpowiednie miejsce na molexie. Jest tam 12V i 5V. Można jeszcze wyciagnąć z niego 7V (z 5 i 12). Jezeli nie wiesz jak to zrobić możesz kupić przejściówke, cena od 5zł do 10. Poszukaj coś na forum, było o tym molexie i gdzie płynie w nim prąd o napieciu 5V i 12V i jak zrobić 7V :) Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przy okazji pytanko (gdzieś ktoś mi kiedyś podawał link do tego, ale nie wiem czy to na tym forum) - jak zmniejszyć napięcie w wentach bez regulatorów obrotów gotowych?

1442975[/snapback]

to co powiedział kaamien masz dobrze i dokładnie opisane TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze już po czasie, ale zapraszam do Castoramy. Takie maty, pianki i insze wynalazki są przynajmniej 50% tańsze niż w netowych sklepach. Co prawda arkusze zwykle są 2x1 lub 3,5x1,5m, ale to przecież nie problem ;D

A co do wyciszania: pianki i maty mają sens, kiedy masz chłodzenie wodne albo kilka samosterujących się wentyli, które juz same w sobie są ciche. Opakowanie kompa matami tak, aby głośny stał się cichy jest albo niemożliwe, albo bezsensowene z powodu utraty funkcjonalności.

 

Kilka zaleceń: Poustawiaj za wentylami jakieś komórki z blachy i pianki, tak żeby dźwięk się wygłuszał wychodzący. Wentyle zawieś na gumkach, coby drgania się nie przenosiły na powierzchnie łatwo je emitujące. Postaraj się zapakować kompa w biurko z drewna, ale przestrzeń miedzy skryznią a obudową obłóż grubą gąbką, aby drgania kompa nie przenosiły się na biurko. I zamontuj wodę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...