Skocz do zawartości
Mardukpl

Multiszlifierka (popularnie Zwana Dremel)

Rekomendowane odpowiedzi

LOL, ślepy? Linka masz podanego do aukcji :P

Aukcje odwiedziłem, ale jak już wrzuca to nie do tego działu to przydało by się dać cenę w poście ;-)

 

EDYCJA:

W biedronce będzie multiszlifierka KINZO 135W z walizką i akcesoriami za 4499. Oferta ważna od 15.01.09 do wyczerpania zapasów. Tylko nie wiem czy nie będzie miał loga biedronki. ;-)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą Kinzo z biedronki, po 2 dniach padł włącznik, jutro idę oddać na gwarancję ;p

Loga biedronki nie ma ;p

 

Edit: Wymieniona, dostałem nowy komplet końcówek :D

Edytowane przez Barto125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze te biedronkowe gdzieś dostępne, bo muszę JEDNO okienko wyciąć i by mi się przydała :rolleyes: A tak serio nie ma ktoś z wawki użyczyć na 2 dni dremelka? obiecuje że chyba nie zepsuje... a ochotnika może czymś obdaruje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem to już na śmietnik.. :unsure:

Dziwne gadanie, miales ja w ogole w rece czy mowisz 'bo jest tansza'? Wiadomo, nie ta polka jakosciowa, ale mi sie nie spalila a chodzila nonstop pol godziny na jakis 20000obr. parenascie rzeczy nia juz cialem i nic nie wskazuje ze padnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam nadzieję, że do moich potrzeb mi wystarczy ;)

 

w te pedy lec kupic oryginalne tarcze dremela za cene narzedia

Jakie polecasz? Jest coś ciekawego do dostania na Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarcz to ostatnio ja kupiłem takie. Jakość trochę lepsza od najtańszych. Za pomocą jednej tarczy można przeciąć ok 10cm blachy stalowej 0,8mm. Czasami trafią się twardsze sztuki, ale to sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz castoramki w poblizu? Tam sa karborundowe 20szt za 31zł od dremela.

http://www.allegro.pl/item546822629_dremel...cz_tnacych.html

mozesz wziac te, powinny byc bajeranckie i ciezko do zdarcia. Ogolnie jedna tarcza od dremela mozna ciac i ciac, dopiero jak lecisz na chama zeby szybko bylo (ja tak wycinalem blache na wentyl 36 cm gdzies) to sie sciera cala. Jak cialem delikatnie okno to cala mi sie zjechala po dobrych pol metra chyba. Osobiscie sadze ze nie ma sensu wydawac 19zł na 100 gorszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne gadanie, miales ja w ogole w rece czy mowisz 'bo jest tansza'?

Jeśli jest tańsza to musi być gorsza.. już się przekonałem o tym za każdym razem gdy kupiłem coś niskobudżetowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż chce zakupić sobie multiszlifierke. I mam klika pytań czy czymś takim wytne okno bez problemu w 0.8mm blasze . Mam dwa typy http://www.allegro.pl/item564672794_multis..._regulacja.html

I

http://allegro.pl/item557696988_okazja_mul...zarka_nowa.html Chociaż bardziej przemawia za mną ten Einhell

Nie chce dać więcej jak 100zł

Edytowane przez rocky1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Einhell. To dobra firma, która robi całą masę elektronarzędzi. A ta cena to prawie jak za darmo, w porównaniu do tego, ile kilka lat temu kosztował Dremel (400 zł bodajże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Zależy do czego potrzebujecie tego sprzętu i tak ( z mojego doświadczenia ):

- multiszlifierka max do 150 zł - w zupełności wystarczy do wszystkiego

- tarcze - moje zdanie może być obiektywne, ponieważ ciąłem nimi blachę o grubości 2mm - trzy nacięcia ( pod wyrzynarkę ) i tarczy nie ma

- tarcze dremel-a ( 45 zł 5 sztuk ) - nieco lepsze lecz nie warte swojej ceny

- Einhell - jedna z lepszych firm produkująca tańsze i dobre narzędzia

- Jeśli szlifierki będziesz używał sporadycznie do modów itp. to moim zdaniem nie opłaca się kupować szlifierki za ~200 zł

 

Co do tarczek proponuje zrobić je samemu - tanie 10x wytrzymalsze od zwykłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeśli ktoś chce używać takiej multiszlifierki na dłuższą metę to tylko Dremel lub Proxxon - wiem, kosztuje, ale się nie psuje. Dobre akcesoria i w miarę tanie robi Proxxon. Inne są bardzo tanie, ale przy cięciu blachy tarczki giną w oczach. Poza tym tanim szlifireczkom brakuje po prostu mocy, mają kiepskiej jakości wyłączniki i regulatory obrotów. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby Dremel lub Proxxon zatrzymał się w czasie szlifowania czy cięcia. Z tych tańszych to chyba jeszcze Einhell tylko jest coś wart. Mam taką wiertarkę udarową i teraz kupiłem wiertarkę stołową i jakość wykonania jak za te pieniądze całkiem przyzwoita.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...