Skocz do zawartości
piureeq

Zasilacze Marki Nexus. Czy To Dobre?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu na Allegro pojawiły się zasilacze firmy Nexus.

 

Interesujące mnie modele to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49979785 oraz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49979950

 

Nie znalazłem żadnych informacji o nich na forum ani w polskim internecie. Opis tego mocniejszego jest tu Nexus NX-4090 (po angielsku) i tu Nexus NX-3500 (także)

 

Czy jest ktoś na forum co posiada któryś z modeli tej firmy? Jakieś opinie?

Zastanawiam się czy nie kupić któregoś z nich, gdyż mój chieftec 350BB-101L okazał się za słaby na mój obecny sprzęt.

Zresztą czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego sprawny zasilacz nie chce współpracować z jedną płytą (a jest nią MSI k7n2-delta2 fsr), a inną działa i to bez żadnych problemów (mowa o ASRock kt880). Dodam jeszcze że problemy wiążą się z moją grafiką. Jak podłączany był GF 6600GT to nie było żadnych problemów.

 

Teraz mam zasilacz marki iBox 350wat, działa całkiem dobrze, ale jest za głośny dla mnie. Kosztował mnie 70zl, natomiast 2x droższy chieftec sobie nie radzi (choc zaznaczam, że jest sprawny bo przy innej konfiguracji działa).

 

Dlaczego tak sie dzieje?

Z góry dzięki za porady. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołacze sie do tematu i spytam dlaczego są takie nie udane ? Nosze sie za zamiarem kupienia zasiłki i wpadłem własnie na Nexus NX-4090podobno jest cichy a to by mi bardzo pasowało . Tylko te 2 linie 12 V , troche o tym przeczytałem i sie przestarszyłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mi pozostaje? Nie chciałbym przesadzić z kasą, ale mam do wydania jakieś 250 zl. Tagan 380 będzie lepszy? Chociaż podoba mi się Topower 350, który jest znany ze swej "cichości".

 

PS. Nie bawię się podkręcaniem sprzętu, wystarcza mi to co mam :rolleyes: , ale cisza i stabilność komputera jest dla mnie bardzo ważna. Tym bardziej, że raczej rzadko go wyłączam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 380 spełni twoje oczekiwania. Zadna zasiłka z wiatrakiem 12cm nie jest cichsza.

1436057[/snapback]

A mój NeoTec z podpisu ?? Ja go wogóle nie słysze ;) Wogóle widzialem w teście CHIP że taki NeoTec tak ja mam tylko ten model wyżej(świecący) się spalił. Czy to jest zły zasilacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego świecącego i nie wydalał jak na procku było powyżej 2V. Puścił tak wysoko napięcie 3,3, że przgrzał mi ramki.

1438950[/snapback]

Aha, o kurde, czyli chyba szykuje mi sie wydatek, ale moj pracuje tylko na 1,5 V wiec chyba nie musze sie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...