Skocz do zawartości
ppp19

Programowe Chłodzenie Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio znalazłem taki program jak CPUCool i mam onośnie tego pytanie. Dlaczego właczenie opcji chlodzenia programowego nie działa? (nie chłodzi) Bardzo prosiłbym również o inne metody chodzenia programwego bo zapewne innym sie to przyda również.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam S2kCtl i jest super... na moim bartoniku temeperatura przy sluchaniu muzyki i oglądaniu filmów spadla o 10 stopni !!! jestem zdumiony :) apropos zadnej straty na stabilonści itp. POLEcAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam CpuIdle i temperaturka w idle wynosi 34-36C, spadła o ok. 10 stopni(tak jak reklamowali w programie),poza tym jak wykorzystuje procek na maxa to temperatura nie przekracza 48 stopni(wczesniej bylo 52-53). Nie zawiodłem się na nim i dlatego polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Vcool. Teraz jest ciut chłodniej za oknem więc i temp CPU niższe około 27 - 29 st. C przy cieplejszej pogodzie około 32st. Przy oglądaniu filmu zwykle podskakuje o klika stopni (zwykle 2 - 4 st. C). Program jest TUTAJ

Polecam

 

Aha działa chyba tylko na chpach VIA - na 100% na KT400 niewiem jak jest z wyższymi np KT600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak po 2 godzinach właczonego kompa i siedzenia w necie mam 40 stopni na procku i 21 na mobo... wcześniej było 58 CPU i 34 mobo... czyli jakieś 30% zimniej dla procka i 38% dla mobo... każdemu polecam jeśli cierpi na choroby wywołane wskażnikami temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2kCtl schlo0dzi i intela tak mi sie wydaje sprobuj

1438953[/snapback]

Witam wszystkich jestem Nowy na forum wiec please o wyrozumiałosc

Mam nastepujace pytanie do was kloedzy Mam celerona 2.4 ghz d płyte główna asus p4pe2-x i jest mało problem czy normalne jest ze procek grzeje sie do temperatury 72 sropni celcjusza na intelowskim wiatraku Proc nigdy nie był podkrecany jest uzywany w biurze więc nie wiem dlaczego tak sie dzieje prosze o pomoc i z góry dziekuje Dodam że na drugim nowym kompie pentium 4 3.0 ghz ma temperaturke 51 stopni POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo możliwe iż źle jest dopasowany wiatrak do procesora (źle dolega) i to może być przyczyną... zobacz czy przypadkiem sie nie rusza radiatro i nie tj. jest zbyt lekko przymocowany... ale trzymajmy sie tematu tego chlodzenia programowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2kCtl schlo0dzi i intela tak mi sie wydaje sprobuj

 

 

 

w opisie tego programu nie ma najmniejszej wzmianki odnosnie intele wiec odpada,chyba ze ktoś z was go testował na tej platformie

czekam na inne propozycje;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie stresu CPU jest względne. Być może chodziło o 100% użycia w menedżerze zadań, a to nie jest równe pełnemu obciążeniu.

A dlaczego bzdety? Nierozumiem. Jeżeli korzystam z kompa w 90% pracując w Word'zie to czemu nie dać w tym czasie odpocząc CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą ale też nie chcę się kłucić.

Temat o programach chłodzących już w sumie był Tutaj. Z chęcią bym go odkopał i dodał swoją opinię ale...

Najlepiej jak każdy sam go przeczyta i wyciągnie własne wnioski.

 

BTW u mnie to był spadek o 11-14 st. C

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o platformę Intel to...? Nie wiem.

 

Program Vcool o którym pisałem wyżej ma ciut pogmatwaną instalację. Poniżej instrukcja:

Opis instalacji:

- kopiujesz "vcool.sys" do C:\WINDOWS\system32

- uruchamiasz "LoadDriver.exe" => wciskasz install => potem Start

- po uruchomieniu VCool.exe są jeszcze inne opcje między innymi start z systemem

- należy zaznaczyć Eneble Idle Loop

- program powinien już działać

- nie polecam zaznaczać "Both" w zakładce Misc Options => grozi restartem po kilku minutach, najlepiej zostać przy CoolBit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teżpolecam S2kCtl! Wrzuć go sobie do Autostartu i już. Mój proc mial temp. 64 stopnie (przy dużym obciążeniu) a po użyciu programu tylko 48 :P. Musialem go używać gdy moj komp stal kolo grzejnika. Teraz stoi gdzie indziej i temp 54 max :P. Ale już bez programiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o qwta, uruchomilem tego Vcool i temperaturka obnizyla sie o 10 stopni. tylko ze jestem w szoku bo na początku to było bagatela 71 stopni !!, cholera coś tu nie tak, moze wiatrak sie zapchal kurzem :P

poza tym wyskoczyla mi jeszcze zółta ikonka FAN FAILURE, co to znaczy.

acha i po uruchomieniu programu przez chwile jakies piski z kompa wychodzily ale jakos znikły szybko.

 

ps. jak widać jestem nowy i pragnę poszerzać swoją wiedzę odnosnie komputerów. mam pytanie, które pasować będzie do tego tematu. chciałbym wiedziec jaka jest zasada działania programów typu Vcool. z góry dzięki za oswiecenie

pozdrawiam

mystery

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mystery

Fan Failure - prawdopodobnie nie masz wiatraka podłączonego pod płytę tylko pod molexa lub jego obroty są zbyt niskie lub jest to błąd programu. Te piski nie na wszystkich płytach głównych występują (np. u mnie nie). U mojej siostry takie piski powoduje C2NGO na płycie z NF2. Programy tego typu wyłączją chyba nie działające bloki procesora przez co spada pobór prądu i wydzielane ciepło. Wydaje mi się, że ktoś pisał o zasadzie działania tego typu prog w linku który podałem wyżej.

Do mierzenia temp polecam SpeedFan'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Piotruś.

sprawdziłem i rzeczywiście, ten fan był od wiatraka, ktorego nie, ale wyłączyłem tą opcję i juz nie pokazuje się ta ikonka. wiem także dlaczego piszczał. w programie jest ustawione, ze powyzej 65 stopni (nie ważne na czym) będą wydobywały się piski ostrzegawcze, ale jak po włączeniu programu po chwili napięcie spada, z ok. 68 stopni do nawet 40 w idle (nieźle prawda?) w stresie powyzej 50 dochodzi,ale ja go mocno nie stresuje.

mam jeszcze jedno pytanie, co to jest te F1, F2, F3? na F1 mam 4582 a na reszcie zero. to sloty pamieci? (<- zgaduję)

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do speed fana to osobiście wole MBmonitor :) pozatym wskazania tych progrmaów nigdy nie będą dokładne ( u mnie wiatrak co sekunde zmienia prędkość o jakies 500 obrotów)... najlepsze rozwiązanie to palec albo termometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...