Skocz do zawartości
samhain

Nowa Pompa 12v W Pl :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj redakcyjny kolego :wink:

 

Recenzja dużo lepsza od mojej, szczególnie fotki :D

 

I wyszło to co przypuszczałem w swoim tekście - przy konstrukcjach flowkillerowych (tak swoją drogą duet STORM + SLI1 Bridge to poprostu "korek" dla pompki) Coolriver nie wydoi, zastanawiam się co by się stało gdybyśmy pompkę podłączyli bezpośrednio pod 230v - czy wydajność by wzrosła? :wink: (niestety z elektroniki jestem noga) :D

 

Brawo za recenzje, aczkolwiek szkoda, że ukazała pompkę ze złej strony...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyszło to co przypuszczałem w swoim tekście - przy konstrukcjach flowkillerowych (tak swoją drogą duet STORM + SLI1 Bridge to poprostu "korek" dla pompki) Coolriver nie wydoi,

zalezy od elementow... dokladnie jak napisane jak kogos stac by na bloki wywalic 1000 to i stac by kupic mocniejsza pompe... jak kogos nie stac by kupic wszystko HIGH END kupi ta pompe... bo jest tania i dobra do prostych ukladow

 

 

zastanawiam się co by się stało gdybyśmy pompkę podłączyli bezpośrednio pod 230v - czy wydajność by wzrosła? :wink: (niestety z elektroniki jestem noga) :D

co do nog to widac... co by sie stalo? w sumie nic... kpa dymu i tyle ;P

 

Brawo za recenzje, aczkolwiek szkoda, że ukazała pompkę ze złej strony...

zlej? pokazala pompe z prawdziwej strony oraz do czego ma byc zastosowana :) wiec strona jedyna sluszna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GDR

 

heh, w Twoim układzie myślę, że da radę. U mnie Laing DCC nawet muli, jak ze 100l/h robi to byłby sukces... Jakiś Laing D5 by się sprawdził, ale tu dochodzi jeszcze kwestia głośności...

 

@Xtreme Addict

 

cześć :wink: nie pokazałem pompki ze złej strony, opisałem wszystkie zalety i wszystkie wady jakie zauważyłem podczas kilkudniowego obcowania z nią.

 

@sobih

 

IMO da radę.. o czym napisałem w recce...

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od elementow... dokladnie jak napisane jak kogos stac by na bloki wywalic 1000 to i stac by kupic mocniejsza pompe... jak kogos nie stac by kupic wszystko HIGH END kupi ta pompe... bo jest tania i dobra do prostych ukladow

co do nog to widac... co by sie stalo? w sumie nic... kpa dymu i tyle ;P

zlej? pokazala pompe z prawdziwej strony oraz do czego ma byc zastosowana :) wiec strona jedyna sluszna :)

Może nie do końca ze złej, ale w przypadku tej recenzji pompka "nie pociągnęła platformy testowej" :wink: Może to wywoływać lekki wstręt do pompki i pytania typu, czy to pociągnie ten zestaw :wink:

 

@GDR

 

heh, w Twoim układzie myślę, że da radę. U mnie Laing DCC nawet muli, jak ze 100l/h robi to byłby sukces... Jakiś Laing D5 by się sprawdził, ale tu dochodzi jeszcze kwestia głośności...

 

@Xtreme Addict

 

cześć :wink: nie pokazałem pompki ze złej strony, opisałem wszystkie zalety i wszystkie wady jakie zauważyłem podczas kilkudniowego obcowania z nią.

 

@sobih

 

IMO da radę.. o czym napisałem w recce...

Według mnie Laing daje maksymalny przepływ ok. 60 l/h ale to tylko gdybanie :wink: Twoim W/C, które jest 4 razy droższe od mojegom, postawiłeś poprzeczkę bardzo wysoko :wink: Szczerze mówiąc klocki do pozazdroszczenia, ale seryjnie nie ma chyba drugiego tak flowkillerowego układu na świecie :lol: Storm + SLI1 Bridge + bloczki na mosfety (to są maleństwa!) i jedyny "bardziej przyjazny" bloczek Innovateca... Laing ledwo daje rade... ale gdyby połączyć 2 coolrivery szeregowo możliwe, że coś by się ździałało :)

 

Twoja recenzja tworzy doskonały suplement do mojej, najlepiej by było połączyć ją w jedną całość. Byłyby zawarte 2 układy, oba rozbudowane, jeden flowkiller, drugi złożony z tanich, polskich, całkiem wydajnych i dobrych klocków na kieszeń każdego maniaka B-) oraz 2 subiektywne opinie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od Siebie, że ten nowy coolriver to najcichsza pompka jaką miałem :)

Dostałem ją od Samhaina w zamian za felernego lainga do czasu aż będą jakieś wieści o nowej partii.

Ale czemu by jej nie zostawić? :D

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam pytanie:

 

który króciec pompuje wodę a który zasysa?

1 to wylot, 2 to wlot...

 

pompa nie jest wstanie zassac cieczy... wyobrazcie sobie pompe akwariowa w zbiorniku... ona pcha a nie zasysa... moze to pozwoli kilku osobom zrozumiec jak Coolriver rev2 dziala, bo niektorzy sie spodziewaja ze zassa wode jak najlepszy... eghm taki dowcip z odkurzaczem mi sie przypomnial ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia bloczkow jakie stosujemy co pokazal jarogniew w swojej recenzji . wcale ich tak duzo nie bylo a pompka nie dala rady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja sorki...

 

4 bloki z rodziny Frostow

 

Będę miał 3 frosty;) mam 2 coolteki dual, duuużo innych bloczków, coolriver leży w pudełku, bez zakładania bloków, mogę złożyć taki układ i sprawdzić. Może nawet zmierzę przepływ jak wreszcie skończę wtyczkę do swissflowa :wink:

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe aa czy ta pompeczka pociagnie Power-X, Alphacool NexXxoS NB-SLI 1, i BIX ?? heh bo pompeczka juz do mnie leci aa ja nadal nie wime czy pociagnie :)

hmm niech zgadne....TAK!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma takie pytanie, czy da sie jakos podlaczyc weze 8/10 bez korzystania z tych redukcji dodawanych razem z pompka ?

a po co jeśli można przez redukcje? :blink:

ale jak tak bardzo Ci na tym zależy to wrzątek i zapewne naciągniesz...

 

PS. Czy coolriver rev.2 mógłby pracować o tak?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np.Po to by w tą miskę nawalić lodu... Resztę historyjki już pewnie znasz.

 

hmmm

 

chyba zrobie rezerwuar do lodu do Coolrivera ;)

 

leiej by bylo gdyby tak NIE pracowala... a jak juz musi to bron boze nei zatapiaj inwentera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwerter, to już rozumiem...

Nie do końca rozumiem z tym rezerwuarem, to jakiś sarkazm wobec mnie?

PS. Nie wiem, czy by mi się chciało taki rez zrobić...

 

absolutnie zaden sarkazm...

 

wiele osob pyta sie o reza, kilka tez pytalo o mozliwosc wrzucania lodu, wiec mysle o tym calkiem serio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, ja też jestem bardzo zainteresowany takim rezerwuarem!

Będziesz miał teraz następnego, który będzie Cię o to męczył... :D

Myślę że całkiem ciekawy pomysł z takim rezem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, ja też jestem bardzo zainteresowany takim rezerwuarem!

Będziesz miał teraz następnego, który będzie Cię o to męczył... :D

Myślę że całkiem ciekawy pomysł z takim rezem...

goszz co ja zrobilem :mur: :mur: :mur: :mur:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goszz co ja zrobilem :mur: :mur: :mur: :mur:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

teraz będziesz miał co drugie pytanie:"No kiedy wreszcie ten rez?" i to nie tylko ode mnie...

:lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...