Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Pompa Cyrkulacujna Poniżej 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyniek

No właśnie.... do tej pory widzę same droższe.... nawet może z niemiec by sprowadził jak bym wiedział co (zawsze to można w parę osób.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... do tej pory widzę same droższe.... nawet może z niemiec by sprowadził jak bym wiedział co (zawsze to można w parę osób.....)

1440132[/snapback]

Pompa cyrkulacyjna do 200zl.. hmmmm... ATMAN hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

nie ścisło się wyraziłem - cyrkulacyjna do ciepłej wody - inaczej obiegówka... to coś takiego jak pompa do CO z tym że znacznie mniejsza i mniejszą wydajność no i tańsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klik

 

Co o tym myslisz? :> Ale ciche to to pewnie nie jest.

 

Wiem, ze chodzi ci o pompki CWU, wiem rowniez, ze nie znajdziesz takiej pompki ponizej 200zl :) Przynajmniej nowej...

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal się nie zrozumieliśmy

 

1440188[/snapback]

Yyy, no, to co podales to polski odpowiednik grundfosa 14-15b... Wiec juz sie rozumiemy :) A co do ceny - sam nie wiem, ja ich ponizej 200 nie widzialem nigdy, nigdzie...

BTW - czyzby cie Hydor zaczynal draznic? :)

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

a wg. mnie w p[olsce nie m sznst dostać takiej pompy po takiej cenie..... jedyne co to sprowadzić z niemiec.... nie wiem ale zdaje sie Tilt sprowadzał sobie.... ale naprawdę nic więcej nie pamiętam i nie wiem czy nie zmyslam :/

 

 

po to jest ten topic byjakoś może wspólnie znajdziemy sposób na dorwanei tkaiej pompy w takiej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego - tlyko nowa fabrycznie i poniżej 200zł z tego co pamiętem to chyba Tilt z niemiec sobie sprowadził ale nie mogę się dokopać to jego postów....

1440188[/snapback]

eeee ja nic o tym nie wiem :D

Cos ci sie Kyniek musialo pomylic.Ja mam Grundofsa Up15-14b kupionego na allego.

No chyba ze jest jakis inny TiLt na tweaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

nie no... to mi się coś popierdzieliło kompletnie :| ale tak coś wydaje mi się ż ktos z forum sprowadzał sobie pompę z niemiec i tak drogo ni wyszło... nawet taniej.... tylko za cholerę nie wiem kto co i jak....

 

 

 

P.S. Hydorek nie drażni ale będę potrzebował pompę do podpięcia pod chłodziarkę*...

 

 

 

*wiem wiem popier...olony jestem... tak to już bywa a nie długo może następny owoc mojego popie....rdolenia - zmodyfikowany znacząco Prison Pro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*wiem wiem popier...olony jestem... tak to już bywa a nie długo może następny owoc mojego popie....rdolenia - zmodyfikowany znacząco Prison Pro :P

1440234[/snapback]

E, a mi sie wydaje, ze po prostu nie jestes z niego zadowolony :D I nic w tym zlego - dazenie do perfekcji odroznia czlowieka od malpy ;) Nie kazdego niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek.. poszukaj na allegro "grudfos" dokladnie tak a nie grundfos i jest pompa z leszna zamiast grundfosa... koles mowil ze za 180-200 zl sprzeda a pompa byla nowa. :) Ja kupilem juz C.O takze zrezygnowalem. :] ogolnie polecam bo cena dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest pompa obiegowa a nie cyrulacyjna taka o jakiej mowa w topicu.. po drugie... 55 watt na 1 biegu? powiem krotko... o mamo :D ja kupilem grundfosa 25-40... takie samo podnoszenie i wszystko a bierze 2 razy mniej energii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Więc tak....

 

Saimek - twój grundfos ma korpus z żeliwa - dlatego taki tani.... pompa do CO mogła by być byle korpus z mosiądzu/brązu miała...

 

 

Tomcat - ta pompa jest żeliwna.... nie bardzo bo wodę będzie zasyfiać :/

 

 

 

Pompy obiegowe prawie zawsze mają korpusy z brązu - nawet na kranówce żadnych reakcji chem. nie będzie :) mają mniejszą moc i mniej wydajne... ale w przeciwieństwie do akwariówek po podłączeniu do układu ich realny przepływ nie spada a akwariówkom średnio o połowę - im większa moc tym bardziej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abyś znalazł nówke obiegówke jakiejś dobrej f-my do 2 stów.... pozostają jedynie polskie odpowiedniki... ja sam dość długo szukałem ale też nie znalazłem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abyś znalazł nówke obiegówke jakiejś dobrej f-my do 2 stów.... pozostają jedynie polskie odpowiedniki... ja sam dość długo szukałem ale też nie znalazłem ;(

1440735[/snapback]

Polski odpowiednik grundfosa 15-14b kosztuje 108 euro...

LFP 15PWr14C jest pierwszy w tabelce

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj testowalem i piescilem swojego grundfosa UPS 25-40. Nie jest zle.. troche rdzy bylo itp ale nie wyplywa nic takze mysle ze bedzie spoko. W otwory wkleilem redukcje 18-15 takze nie bedzie pol metra srubunku zeby zredukowac :) jak sie wszystko sklei i wpadnie kumpel z aparatem to jakies fotki moze zamieszcze =) pompa na poczatku nie specjalnie pompowala ale to dlatego ze musi miec 0,5m slupa wody nad soba... :/ w budzie bedzie na samym dole takze powinno byc ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też szukam jakiejś taniej CWU... Ale poniżej 245 PLN jeszcze nigdy nigdzie nie widziałem - a w sklepach te popy kosztują dwa razy więcej - ok 500 PLN. Możnaby spróbować na ebay'u trafiają się tanie ale jak się doliczy koszty wysyłki i przelewu to... Jak znajdziecie, to piszcie też się na taką piszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniej przyspawałbym mosiężną złączkę choinkową do złączki z odpowiednim gwintem dla pompki

 

Kiedyś na Wolumenie widziałem pompkę CO Grundfosa na 24V za 150zł, więcej szczegółów nie znam

 

BTW, Kyniek, nie przeginaj z mikro pinami, pamiętam, że im zimniej, tym chłodziwo jest bardziej gęste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

BTW, Kyniek, nie przeginaj z mikro pinami, pamiętam, że im zimniej, tym chłodziwo jest bardziej gęste

1441786[/snapback]

mikropiny?? heh.... trochę się zagubiony czuje czy mógłbyś wyjasnić o co chodzi??

 

narazie mam woda + spiryt więc temperatura na to nie wpływa - tzn. na jego gęstość ale planuje koncentrat do chłodnic Castrol + destylka w stężeniu najmniejszym w jakim się życie nie rozwija....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikropiny?? heh.... trochę się zagubiony czuje czy mógłbyś wyjasnić o co chodzi??

1441824[/snapback]

Chodzilo mu pewnie o Prisona Ultra :)

 

I po co ci Castrol? Kup zwykle petrygo i tez bedzie dzialac... W dodatku petrygo ma piekny, niebieski kolor :)

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Chodzilo mu pewnie o Prisona Ultra :)

 

I po co ci Castrol? Kup zwykle petrygo i tez bedzie dzialac... W dodatku petrygo ma piekny, niebieski kolor :)

1441994[/snapback]

 

 

Wbrew pozorom koncentrat Castrol wychodzi taniej.... co prawda neiwiele ale jednak ;)

 

no Prison Ultra nie ma tak wąskich kanalików... 1mm a Prison Pro ma 1.2 więc jedynie o 0.2mm węższe....

 

 

zresztą narazie mam Storma* na pokładzie a jego opory są sporo większe nawet od oporów PX'a (nie wspomnę o Prison Pro który ma ciut mniejsze od Nukleona)

 

 

 

* nie znaczy że się poddaję - już niewiele brakuje... niby 1.5C... ale każdy kolejny C jest coraz trudniej wyrwać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jestem pewien, ale moj brat uzywa tylko petrygo w ukladzie od kilku miesiecy i nic mu nie reaguje (zlaczki w blokach zasilikonowane, w rezerwuarze tak samo), wiec mozna powiedziec ze raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...