Skocz do zawartości
Bolesuaf

Dual 3 Banki Pamieci ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema -mam kolege i on ma problem ze swoja ukochana :

 

"Witam! Powiedzcie mi jak to możliwe, że na płycie ABIT NF7-S z nForce 2 jest mozliwe działanie duala na 3 bankach! Do banków "dualowych" wpięte są Kingstony 256 MB 333 podkręcone do 400 a do 3 banku jest wpiety KINGMAX 512 400 (wszystko cl 2,5)! No i jak widac na załączonym obrazku i jak pokazuje bios Dual ChannelEnabled - magia bo myślałem że tylko dla 2 kości działa a ja mam 3 No nic przepinam kolejność dual się wyłącza i co najciekawsze spada wydajność pamięci w sandrze o ok. 7%! Przepinam spowrotem Dual Enabled 7% + No nie ma źle bo jestem na + ale powiedzcie mi jak to mozliwe i czy wogóle Moja płyta jest po różnych przejściach łącznie z najcieższymi starciami ze mną Dzięki"

http://www.lary38.webpark.pl/dziwne.PNG

 

to jego pytanie - pomozcie chlopakowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abicie NF7 S v2 mam duala na trzech pamięciach 512MB... Bios i wszystkie programy diagnostyczne piszą ze jest dual, wyniki benchmarków też wskazują ze jest. Najdziwniejsze jest to ze pamięci są dwustronne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200MHz jest aczkolwiek mam wątpliwości co to stabilności, goldmemory zgłasza dwa-trzy błędyi podczas kilkugodzinnego testu. Inne programy memtest+, prime, super pi, 3d marki i gry działają idealnie, zero zwisów.

Po zmniejszeniu na 166MHz juz przechodzi spokojnie goldmemory kilka razy. Dla świętego spokoju pracuje na 166MHz, bo jednak z jakiegoś powodu gold memory zgłasza błędy na 200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zastosowania kości 2x256MB i 1x512MB, tylko połowa kości 512MB bedzie działac w dualu, pozostała czesc tej kosci bedzie dzialac w singlu. Podsumowując 768MB będzie w dualu, a 256MB w singlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wogole chcialbym sam sie w koncu dowiedziec jak to jest z tym dualem na nf-7 . mialem 3x256 i wszedzie pisalo dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...