Skocz do zawartości
Guma'

Slot 1 -> PGA 370

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plyte AOpen ax6bc (intel 440bx) ze slot 1 i przejsciowke z pga 370 a w niej celka 366. Smiga na maxa ! wlozylem celka 800 i lipa ! Nie odpala komp ! Co jest przyczyna ?? Moze ktos mial podobny problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina może być po stronie przejściówki celek 800 lata o ile dobrze pamiętam na socket FCPGA a na tej przejściówce może masz PGA. Jak masz możliwość pożyczyć od kogoś przejściówke na FCPGA to spr. powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, najlepsze są przejściówki MS-6905 na których możesz robić z Celkiem wszystko (zmiana napięcia, FSB) i co najważniejsze umożliwia ona pracę dwóch Celków na płytach dwuprocesorowych. Ma tylko jedną wadę, jest najdroższą z wszystkich przejściówek oferowanych na rynku, w Allegro kupisz taką za około 50 zł. Sam takich używam i jestem bardzo zadowolony. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez to że chyba około celerona 700 (jądro Coppermine) zmieniła się specyfikacja złącza socket370

(zamienione zostały chyba 2 "nóżki" procesora)

gniazdo zmieniło też nazwe z FGA na FC-PGA

 

miałem tosamo na ABIT'cie BE6-II (BX440)

wymiana przejściówki na FCPGA pomogła

 

po przeróbce kompa (teraz Athlon + DDR'y)

sprzedałem większość rzeczy oprócz przejściówki

teraz leży u mnie bezczynnie fajna przejściówka

ze zworkami do ustawiania PGA - FCPGA - Cyrix

 

chętnie odsprzedam, zaproponuj warunki

napisz ile kasy chcesz za nią dać (kupiłem chyba za 45,- zł)

i jak Ci ją dostarczyć - gdzie mieszkasz ?

 

HigBee

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte AOpen ax6bc (intel 440bx) ze slot 1 i przejsciowke z pga 370 a w niej celka 366. Smiga na maxa ! wlozylem celka 800 i lipa ! Nie odpala komp ! Co jest przyczyna ?? Moze ktos mial podobny problem ??

http://www.tomshardware.pl/cpu/00q1/000229/index.html

 

IMHO - bezpieczniej kupic przejsciowke Slot1/FCPGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

366 to ppga, 800 fcpga, mozesz kupic nowa przeltoke (nie no name bo na tych sie gorzej kreca) albo zrobic mod plyty bylo to gdzies kiedys na fachmanie i tomshardware, i nowy biosik podgraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, najlepsze są przejściówki MS-6905 na których możesz robić z Celkiem wszystko (zmiana napięcia, FSB) i co najważniejsze umożliwia ona pracę dwóch Celków na płytach dwuprocesorowych. Ma tylko jedną wadę, jest najdroższą z wszystkich przejściówek oferowanych na rynku, w Allegro kupisz taką za około 50 zł. Sam takich używam i jestem bardzo zadowolony. :lol:

To nie jest prawda , bo MSI daje napiecia ustawiane od 1,8 V a to nieraz za duzo , niekture przejsciuwki (np ABIT) mogą dawać nawet 1,5V czyli tyle ile niekture celki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte AOpen ax6bc (intel 440bx) ze slot 1 i przejsciowke z pga 370 a w niej celka 366. Smiga na maxa ! wlozylem celka 800 i lipa ! Nie odpala komp ! Co jest przyczyna ?? Moze ktos mial podobny problem ??

http://www.tomshardware.pl/cpu/00q1/000229/index.html

 

IMHO - bezpieczniej kupic przejsciowke Slot1/FCPGA

Dzieki za link ! Pobawie sie, bo uwielbiam lutowanie! Maze znacie jeszcze jakies linki do bardziej zaawansowanych przerobek ?? Masa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...