Skocz do zawartości
Rezker

Mandrake 10+mozilla 1.04+java 1.5.0_02

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

Otoz mam taki problem na mandrake`u 10 zainstalowalem firefoxa 1 .0.4 i jave w wesji 1.5.0_02 i co ?i nie dziala :mur: :mur: :mur:

A oto sczególy:

firefox zainstalowany w katalogu /usr/src/, Java tez jest zainstalowana w tym katalogu.Zrobiłem dowiązanie z katalogu usr/src/jre1.5.0_02/plugin/i386/ns7 do katalogu /usr/src/firefox-installer/plugins i java nie dziala.

Co u diabła?mozecie coś poradzic?robilem to zgodnie z instrukcjami i nic :mur: :mur:

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka masz wersje gcc ? hmmm sa rozne wersje javy te dla gcc => 3.3 i te dla < 3.2

poza tym wpisz about:plugins w oknie przegladarki i sprawdz, moze jest tam java ;)

java 1.5 kurcze ale ten czas leci ;), ja dalej uzywam 1.4

wiec wpisz gcc --version, a potem sprawdz czy na pewno masz dobra jave

poza tym jestes pewien ze dobrze linkujesz ? o ile wiem sa 2 biblioteki .so, jedna dla mozilli, a druga dla Internet Explorera /zart ;D/ dla netszkapy

sprawdz tez prawa do tej biblioteki

 

wiecej mi nie przychodzi na mysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka masz wersje gcc ? hmmm sa rozne wersje javy te dla gcc => 3.3 i te dla < 3.2

poza tym wpisz about:plugins w oknie przegladarki i sprawdz, moze jest tam java ;)

java 1.5 kurcze ale ten czas leci ;), ja dalej uzywam 1.4

wiec wpisz gcc --version, a potem sprawdz czy na pewno masz dobra jave

poza tym jestes pewien ze dobrze linkujesz ? o ile wiem sa 2 biblioteki .so, jedna dla mozilli, a druga dla Internet Explorera /zart ;D/ dla netszkapy

sprawdz tez prawa do tej biblioteki

 

wiecej mi nie przychodzi na mysl

1446942[/snapback]

A co to za roznica jakie ma gcc? Przeciez nie kompiluje recznie ani FF ani Javy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. /usr/src to niezbyt dobre miejsce dla firefoxa i javy - sugeruję /usr/local. W teorii nic to nie zmienia, ale burzy pewien porządek i logikę struktury katalogów.

 

2. Podlinkowany ma byc pliczek libjavaplugin_oji.so, tzn. po wylistowaniu firefoxowego katalogu plugins ma się pojawić link do tego pliku. Przykład:

CrayYMP:/usr/lib/mozilla-firefox/plugins# ls -altotal 12drwxr-xr-x   2 root root 4096 Apr  5 17:53 .drwxr-xr-x  11 root root 4096 May 16 16:34 ..lrwxrwxrwx   1 root root   73 Apr  5 17:53 libjavaplugin_oji.so -> /usr/local/java/j2re1.4.2_08/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielki za pamoc!

Przejrzałem jeszcze raz dokladnie ścieżke do której robiłem dowiązanie i okzało się,że ją pomyliłem(czytałem kilka instrukcji naraz i moze dlatego)wpisałem poprawną i już wszystko gra :D

Jescze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja gcc ma wplyw, a przynajmniej miala kiedys na jave

byly javy pod rozne gcc, zreszta pewnie jeszcze sa na ftpach polookaj na blackdown

 

dodane:

chociazby na tym ftpie ftp://ftp.uk.linux.org/pub/linux/java/JDK-1.4.2/i386/rc1/

 

pomylilem sie co prawda co do wersji bo rozne sa na 2.95 i na 3.2, ale jest roznica :D

Edytowane przez dondexterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...