Skocz do zawartości
Shiz

Mam 1600 zl co kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienić procesor i plyte no i oczywiście pamieci. Moglibyście cos doradzić.

Myslałem nad p4 1.8 ghz.

 

Obecnie mam celerona 400@500 A-open ax6bc 256 mb sd-ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej AMD.. Jakis ciekawy athlonic z dobrej serii,np. 1600+,1700+,calkiem sympatycznie sie kreca. Do tego jakas Mobo MSI,albo Abicik i ddr 333 samsunga albo kingstona. Moze jesazcze cos pieniazkow zostanie to wiecej ramu,bo nie wiem ile planowales.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewne nie mozesz sie juz doczekac. Zly moment wybrales. Za miesiac powinny sie pokazac w Polsce plyty glowne z chipsetem SiS655 oferujace obsluge Dual Channel DDR. Wtedy P4 bedzie w pelni wykorzystywac swoj potencjal. Co doradzic Ci teraz to nie wiem niech sie wypowiedza posiadacze P4. Ale prawdopodobnie najlepszy zakup to plyta z 845PE i do tego 512MB 333DDR.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja tam 1600 zeta bym wzioł takie coś:

 

athlonXP2000+

asus a7v333

256 ddr333 kingston

 

...

albo to co mam w konfigu + gf3ti200 gainwarda ...

 

Jaką masz teraz grafę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki cooler do tego Amd ?

Bo boxowy jest lipa.

takie coś jak ja mam w konfigu. Chociaż mi się trochę grzeję 45-55oC ale to chyba moja wina :) może pastę źle machnołem ? 8O ... nie wiem

A jak otworze łokno w moim pokoju to temp. na procu dochodzi najwyżej do 48oC :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis znalazłem ze spox jest Volcano 7 +

Moze to kupic ?

No i oczywiście zależy mi na głośności.

ja bym wolal kupic 512Mb ramu niz pchac sie w Volcano7+ ( nie dalbym za wentyla tyle kasy 130 pln 8O ) chyba ze jedno drugiemu nie przeszkadza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis znalazłem ze spox jest Volcano 7 +

Moze to kupic ?

No i oczywiście zależy mi na głośności.

tylko ten volcaono trochę drogi :? a titanek za ok.40 zeta :D.

 

Ma byc głośny ??? :lol: czy cichy ??? bo piszesz że zależy ci na głośniości :lol: hehe... dżołk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wzial jakas plytke na kt333 lub kt400 za jakies 400-500 pln

xp 1600-1700+ lub 1800+ za jakies 300-400 pln

ddr333 512MB za 700 pln

 

w sumie po max cenach masz 1600pln :P  i piekny sprzecik

No dobrze ale moze jakis producent bo jest ich paru a ja jestem kopletnie zielony. Mie znam kumpla który by miał Athlona a co do wentylatora to sie zdecyduje na jakis taniszy. ( 150 zł jak dla mnie to troszke za dużo).

 

Pozdrawiam :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ja proponuje kupic:

- Athlon XP 1800+ (1,53 GHz; AGOIA)

- EPOX 8KHA+ (rev 2.0)

 

mam obecnie ten zestawik na sprzedarz, uzywany ok. 2 miesiace. jesli bylbys zainteresowany - Shiz - to pisz na maila lub priv'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienić procesor i plyte no i oczywiście pamieci. Moglibyście cos doradzić.

Myslałem nad p4 1.8 ghz.

Procesor P4 1,8A mozesz zakupic albo nowke BOXa za ok 620zl albo na allegro mozna trafic na oemy lub uzywane za ~500zl +50zl cichy cooler.

Plyta: Gigabyte ga-8pe667 w wersji podstawowej (tylko dzwiek 6kan i sledz z usb2.0). Tania bo 495zl ale ma dwie wady: tylko dwa mnozniki dla pamieci - 2x lub 2,66 oraz dosc slabe mozliwosci zmiany napiec vcore- tylko do 1,725 czyli faktycznie ponizej 1,7)

MSI 845PE MAX - z takimi samymi mozliwosciami 50zl drozszy - 540zl

Pamieci: Samsung 256mb DDR333 - 370zl

No i do tego p4 zasilacz nowy 300W lub ktoras z obudow Modecoma - od 170zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wzial jakas plytke na kt333 lub kt400 za jakies 400-500 pln

xp 1600-1700+ lub 1800+ za jakies 300-400 pln

ddr333 512MB za 700 pln

 

w sumie po max cenach masz 1600pln :P  i piekny sprzecik

No dobrze ale moze jakis producent bo jest ich paru a ja jestem kopletnie zielony. Mie znam kumpla który by miał Athlona a co do wentylatora to sie zdecyduje na jakis taniszy. ( 150 zł jak dla mnie to troszke za dużo).

 

Pozdrawiam :D :D :D

nie mowie o producencie plyty glowne celowo, bo kazdy ma swoje zdanie i kazdy ci bedzie proponowal co innego o to to ci na pewno nie ulatwi w wyborze. Bierz MSI, ABIT, GIGABYTE, ASUS, EPOX I SOLTEK na kt333 lub kt400 w wydajnosci te plyty roznia sie bardzo malo w granicach 1-3% takze bedziesz napewno zdowolony

 

BTW jak bedziesz wiedzial czego chcesz (np firewire, raid, usb 2.0, LAN albo hardcorowe podkrecanie kompa) bedzie ci latwiej wybrac bo ja nie wiem co chcesz zeby plyta miala dlatego nie mowie tez o konkretnych modelach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zeby sie dobrze procek podkrencał bo mam zamiar zalozyc WC. Raida nie potrzebuje usb 2.0 moze byc a lan mam     3 coma.

jaesli chcesz ostro krecic to bierz ASUSA albo EPOX albo ABITA (ale on chyba za drogi) na kt 400 ale tylko ze wzgledu na to ze maja vcore do 2,0V bo reszte plyt daje tylko do 1,85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w pracy P4 1.5 na gigabyte z 256 sdram i chodzi to jak durak 1.2

:-(

ja wiem że winda itd. ale niestety AMD RULEZ

 

pozdrawiam MarcinM

ehh o czym ty piszesz ?

Co ma wydajnosc jakiegos starego P4 1.5ghz Wilamette na SDRAM do p4 Northwood na DDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w pracy P4 1.5 na gigabyte z 256 sdram i chodzi to jak durak 1.2

:-(

ja wiem że winda itd. ale niestety AMD RULEZ

 

pozdrawiam MarcinM

ehh o czym ty piszesz ?

Co ma wydajnosc jakiegos starego P4 1.5ghz Wilamette na SDRAM do p4 Northwood na DDR ?

Widze ze masz P 4 1.8 jakie masz temp na takiej czestotliwosci no i czy da sie wytrzymać w pokoju z powodu chalasu. Jezeli p4 sie tak kreca to moze warto by bylo wziąsc to p4 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz P 4 1.8 jakie masz temp na takiej czestotliwosci no i czy da sie wytrzymać w pokoju z powodu chalasu. Jezeli p4 sie tak kreca to moze warto by bylo wziąsc to p4 1.8

Mam 1.8@2.8 GHz, napiecie 1.650V, chlodzenie Volcano 7+ ustawione przez Speed Fan na 40% (2400-2500) obrotow, tak aby wiatrak byl zupelnie nieslyszalny. Zwyczajowa praca w win 30-35 stopni, po godzinie gry w ut2003 jest 43 stopnie. Uzywajac jakiegos programu do wygrzewania procesora maksymalna temperatura 47 stopni. Do tego mam w obudowie 2 wiatraki 80x80 podlaczone do regulatora obrotow od V7+ i ustawione na medium :)

Ogolnie jest chlodno, cicho i wydajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki cooler do tego Amd ?

Bo boxowy jest lipa.

titan za 30pln na poczatek z powodzeniem starczy :P

A boxowy cooleer to przypadkiem nie mint czyli odpowiednik titana ??

ponoc to jest podruba titana, gorzej wykonana a tym samym mnie skuteczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam tobie AMD :

Procek jakiś 1700 - 1800 XP najlepiej z dobrej serii

Płytka ja polecam ci MSI które ja mam (w podpisie :))

I najlepiej jakieś 256 MB RAM-u 333 MHz jak coś to póżniej dokupisz sobie jeszcze jedną kostke

I za raszte może jakąś fajną grafike ( w sumie to troche mało zostanie ale można dozbierać)

 

Takie jaest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestowal w KT400 z AGP x8 ponieważ zaczyna to powoli wchodzić i później możesz żałować że nie masz x8. Kupiłbym narazie pamieci333 i antka 1800+.

To już byłoby ok 1000. za 600 jakiegoś Radeona 9000 lub poczekac troszke na 9700 jak stanieje ( jak wejdzie nv30 to będzie bitwa :) :) :) ).

 

To chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a co do plyty to ja preferuje Epox lub Microstar. Asusa po ostatnich przejściach z nim i jego biosem ( nie chcial na nim dzialac Creative GF 4 4600 ... ) nienawidze asusa ( za dużo się przez niego nachodziłem do qmpli :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...