Skocz do zawartości
Gość hydro2

Age Of Conan: Hyborian Adventures

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj był mój pierwszy kontakt z grą, niestety ze względu na małą ilosc czasu mogłem jej poswięcić tylko godzinę. Co do wymagań to faktycznie silnik jest słabo zoptymalizowany ale na poniższej konfiguracji:

 

procek: INTEL Core2Duo 6400

karta: MSI GF 7900 GTO (512MB)

płyta: ASUS P5W64 WS Pro + 3GB Patriot

zasiłka:TAGAN 480 UO1

 

...da się grać z całkiem niezłymi ustawieniami.

 

Chciałem się poradzić bardziej doswiadczonych graczy w paru kwestiach dotyczących walki.

 

1. Atakuję jakąś postać, nad nią pojawiają się wskazniki które okreslają jej aktualną obronę, więc rozumiem ze mam atakować w miejsca odsłonięte. Wiem że moja postać też ma możliwość zmiany obrony , teraz pytanie , czy moja postać (jesli nie zmieniam rozłożenia obrony) ma niezmienną obronę czy obrona ta ulega zmianie (automatycznie podczas walki) w jakis sposób.

 

2. Co do zmieniania rodzaju obrony (Ctrl +1 itp) , u mnie to działa jakos dziwnie, nie do końca rozumiem na jakiej zasadzie mam naciskac te buttony z ctrl-em zeby uzyskac okreslony efekt, pozatym odbywa sie to dosyc ociężale (moze coś zle robię).

 

3. pytanie w kwestii sterowania: albo o czym jeszcze nie wiem albo jest to wyjątkowo spartaczone. Przykładowo chcę zeby moja postać poruszała sie wokół wroga skierowana cały czas do niego twarzą i zadawała mu różnorodne ciosy, niby jest to mozliwe do zrobienia ale musiałbym mieć ze 3 ręce żeby robić to komfortowo. Czy jest na to jakis prostszy sposób.

 

Pozatym proszę o jakies inne porady dotyczące pojedynków (przydatne dla początkującego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sciagnalem kumplowi clienta. Tak patrze na te 13GB danych i zastnawiam sie czy skoro juz gre mam na dysku to nie moge skorzystac z jakiegos triala, tydzien za darmo itp ... ?

Znalezione na necie: "Jest guest key po wejciu na strone swojego konta dla kazdego kto ma normalna wersje gry, i pare kodow gdy ktos ma wersje kolekcjonerska".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie .... będzie jakaś szansa na coś takiego jak w wow'ie? ... trial do określonego levela na konkretną ilość dni? Jest na to szansa?

Lub jeśli ktoś ma Guest Key'a niewykorzystanego to bym chętnie przygarną. Przed zakupem chciałbym jednak grę wypróbować a w ciemno kupować nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie .... będzie jakaś szansa na coś takiego jak w wow'ie? ... trial do określonego levela na konkretną ilość dni? Jest na to szansa?

Lub jeśli ktoś ma Guest Key'a niewykorzystanego to bym chętnie przygarną. Przed zakupem chciałbym jednak grę wypróbować a w ciemno kupować nie będę.

Nie warto poczytaj fora, gra ma tyle bugów, ze chyba wow w wersji alpha tylu nie miał. ;]

Poza tym dużo luda po dobiciu do 80lvl rezygnuje z gry, bo nie ma żadnego celu, end game itp.

No nic pozostaje czekać na WHO, może nie okaże się takim niewypałem jak Age of Crap. ;]

 

Na potwierdzenie mojego smędzenia - http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=30311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos gra?

 

Server: Hyrkania (PvE-RP)

Nick: Yooguruto

 

Jestem w fazie skakania po serverach, lektury nt obyczajow i zasad ... ale poki co zaczalem na PvE i mysle ze tu juz ostoje, chyba ze okaze sie ze nagla horda Polakow usadowi sie na jakims innym

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z grających miał problem z wejściem na swoje konto świeżo po instalacji gry? Już od 2 godzin się z tym męczę i ciągle błąd Auth Error! Password is wrong, check for case sensitive.

(14). Zmieniałem hasło na numeryczne i dalej to samo. Co bym nie wpisał w login i hasło taki sam błąd. Na necie sporo ludzi ma ten problem ale jakoś na rozwiązanie nie trafiłem.

Fajnie się zaczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa już:-) Dwa dni stresu, ale naprawili.

Dajcie znać jak będziecie mieli ochotę razem pobiegać (oczywiście jak zrobie jakiś przyzwoity lvl)

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Pomiędzy zatonięciem Atlantydy, a przejęciem ziemi przez synów Ariów, był wiek, o którym niewiele wiadomo. Żył wtedy Conan, który dźwigał na swoim stroskanym czole koronę Aquilonii. Oto ja, jego kronikarz, opowiem wam historię, która działa się w czasach wielkiej przygody. Bowiem tylko ja władny jestem snuć tę sagę ... Ogień i wiatr pochodzą z przestworzy od władców niebios. Ale to Crom jest naszym bogiem, a żyje on w ziemi. Dawniej olbrzymy gnieździły się w jej wnętrzu, jednak w ciemnościach chaosu oszukały Croma i wykradły mu tajemnicę stali. Ten zaś rozgniewał się i wstrząsnął światem. Ale w swojej wściekłości bogowie zapomnieli o sekrecie stali, pozostawiwszy go na polu walki. A my, którzyśmy go odnaleźli jesteśmy tylko ludźmi. Nie bogami. Nie olbrzymami. Po prostu ludźmi ... Age of Conan 209: Hyborian Adventures, czyli pierwsze masowe cRpg w Erze Hyboryjskiej, urodziło się ładnych kilka miesięcy temu. Dlaczego więc dopiero teraz zdecydowaliśmy się na jej zrecenzowanie? Cóż, taki już urok MMO, że muszą dojrzeć, aby w pełni rozkwitnąć. Niemniej czas wydaje się właściwy, pora więc sprawdzić czy studio FunCom dopracowało nareszcie w zadowalającym stopniu swój flagowy tytuł. Topory w dłoń rodacy i niechaj zagrzmią wojenne bębny!

PEŁNA TREŚĆ RECENZJI NA ŁAMACH PORTALU PUREPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza zjedzonymi znakami jak "Age of Conan 209" i czeskimi błędami "spokojnie można włączyć maksimum detali w 1280x0124" recka wydaje się ok. :)

Szkoda, że mimo protestów graczy, wysyłania petycji i wyników ankiet do cdp, zdecydowano się na serwer pve, na pewno stracili dużą część graczy, zostali tylko ci, których przyciągnęła niska cena i nieznajomość angielskiego.

Oby nie było to pokolenie dzieci tibii i neostrady, bo już wyobrażam sobie chatloga. :)

 

Z tego co czytałem (nie testowałem gry osobiście) to endgame jest bardzo ubogi i nie ma za bardzo co robić, po premierze ludzie szybko powbijali 80lvl i się nudzili... poza tym to gra bardziej dla miłośników uniwersum, coś jak LOTRO, warhammer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

; p aoc to jakaś porażka jest ... cdp kompletnie olewa swoich klientów!Przed samą premięra wypuścili info ze serwera pvp nie będzie! Zrobiłem to co większość zrobiła!Anulowałem zamówienie na grę!Tak reklamują aoca że tyle pvp że ta nowoczesny tryb walki ale na serwerach pve zbyt dużo tego nie doświadczysz!Dlatego postanowiłem wrócić do wowa . Po prostu nie polecam nikomu i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest znakomita!

Piękna grafika, świetni ludzie, dobre spolszczenie i ciekawe questy. Z pewnością jest to najlepsza mmo na rynku!

 

- Relatywnie wysokie wymagania sprzętowe

- Trochę niedoróbek

- Spory potencjał czekający na zrealizowanie

 

Z tymi minusami nie mogę się zgodzić.

1, Dobra grafika= wysokie wymagania, gdyby garfika była słaba to i wymagania byłyby niskie

2. Niedoróbki o małym znaczeniu, praktycznie w grze nie przeszkadzają, to stereotyp który trzyma się od premiery!

3. Ja to bym do plusów zaliczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest znakomita!

Piękna grafika, świetni ludzie, dobre spolszczenie i ciekawe questy. Z pewnością jest to najlepsza mmo na rynku!

 

- Relatywnie wysokie wymagania sprzętowe

- Trochę niedoróbek

- Spory potencjał czekający na zrealizowanie

 

Z tymi minusami nie mogę się zgodzić.

1, Dobra grafika= wysokie wymagania, gdyby garfika była słaba to i wymagania byłyby niskie

2. Niedoróbki o małym znaczeniu, praktycznie w grze nie przeszkadzają, to stereotyp który trzyma się od premiery!

3. Ja to bym do plusów zaliczył.

Co to znaczy najlepsze ? Chodzi o ilość subskrybentów ? Bo jeśli tak, to wow ma ich kilkanaście razy więcej, jeśli o klimat, to już ocena indywidualna, ale z określeniem "najlepsze mmo" to się nigdzie nie spotkałem.

Akurat grafika w mmorpg nie jest tak ważna (to nie fpp...), questy ciekawe na początku, później monotonia.

Przynajmniej dla mnie gra bez pvp dużo traci, ale pewnej grupie os. się to spodoba (mniejszości).

I na koniec gra mmorpg jest po to, żeby można było grać z ludźmi z całego świata a nie zamykać się w swoich kręgach (serwer polski), dla mnie to nieporozumienie i chyba jedyny wybór dla ludzi, którzy ni w ząb nie rozumieją angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Questy nie robią się nudne, ani monotonne- są bardzo zróżnicowane.

Grafika też ma znaczenie, przynajmniej dla mnie. Co to za gra z grafika sprzed 10 lat? W to sie grać nei da.

Wow ma więcej garczy, bo jest dłużej na rynku. Aoc też tyle kiedyś osiągnie.

 

CO do PvP-zawsze mozna zagrać w minigierkę, albo pójść na tereny pvp i tam się pozabijać.

 

A niewątpliwą zaletą AoC jest spolszczenie i system twierdz- to ostatnie daje tyle frajdy, jak żadne inna gra.

 

 

PS: Mam pytanie do recenzenta tej gry- zdobyłeś 80lvl ze mówisz że na wysokich poziomach nie ma co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Mam pytanie do recenzenta tej gry- zdobyłeś 80lvl ze mówisz że na wysokich poziomach nie ma co robić?

Taaaa, zdobyłem 80 w 2 tygodnie, bo mam dwie karty w komputerze więc lvl lecą szybciej :> A poważnie, popytałem znajomych i ludzi którzy grali w AoC (ENG + Patche) wystarczająco długo, aby akurat o endgame szepnąć mi zdań kilka. Ich subiektywne opinie generalnie się pokrywały – winsoki masz w recenzji, co zostało odpowiednio ubrane w słowa.

 

PS: AoC nigdy nie zdobędzie nawet połowy ilości użytkowników WoW - taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Questy nie robią się nudne, ani monotonne- są bardzo zróżnicowane.

Grafika też ma znaczenie, przynajmniej dla mnie. Co to za gra z grafika sprzed 10 lat? W to sie grać nei da.

Wow ma więcej garczy, bo jest dłużej na rynku. Aoc też tyle kiedyś osiągnie.

 

CO do PvP-zawsze mozna zagrać w minigierkę, albo pójść na tereny pvp i tam się pozabijać.

 

A niewątpliwą zaletą AoC jest spolszczenie i system twierdz- to ostatnie daje tyle frajdy, jak żadne inna gra.

 

 

PS: Mam pytanie do recenzenta tej gry- zdobyłeś 80lvl ze mówisz że na wysokich poziomach nie ma co robić?

Nie chodzi o to, że jest dłużej na rynku, tylko blizz po prostu zrobił połączenie maksymalnej miodności, gameplayu, balansu, klimatu i wyszła gra praktycznie idealna, co można stwierdzić po ilości subs. i fakcie, że prędzej czy później wszyscy wracają, bo nie ma żadnego substytutu...

 

Wiesz między open pvp a minigierkami jest przepaść, nie ma tej adrenaliny, że nie tylko walczysz z mobami, ale musisz też czuwać, żeby nikt inny się od tylca nie zakradł, ja nie wyobrażam sobie grania na serku pve, dla mnie to 50% funu mniej... chyba, że ktoś jest tzn. carebear i jak zły gracz go zabije to strzela focha i się wylogowuje z płaczem.

 

Taaaa, zdobyłem 80 w 2 tygodnie, bo mam dwie karty w komputerze więc lvl lecą szybciej :> A poważnie, popytałem znajomych i ludzi którzy grali w AoC (ENG + Patche) wystarczająco długo, aby akurat o endgame szepnąć mi zdań kilka. Ich subiektywne opinie generalnie się pokrywały – winsoki masz w recenzji, co zostało odpowiednio ubrane w słowa.

 

PS: AoC nigdy nie zdobędzie nawet połowy ilości użytkowników WoW - taka prawda.

A wiesz co, nie wiem jak jest teraz, ale na początku na prawdę ludzie wbijali max lvl w 2tyg. - miesiąc, w zależności od częstotliwości grania, po prostu za szybko zdobywa się tutaj lvl w stosunku do innych gier. Później nie mieli co robić i większość przygody kończyła na darmowym miesiącu.

 

mis456 - zaletą jest spolszczenie ? Chyba dla Ciebie, bo wyobraź sobie, że grasz na innym serwerze niż polski i próbujesz wytłumaczyć coś graczowi z innego kraju, ciekawe czy jak mu podasz polska nazwę przedmiotu/questu to zrozumie.

Nie wiem jak do końca to tutaj rozwiązali, ale w GW wciskając jeden przycisk cały interface zmieniał się z pl->eng, być może tutaj jest podobnie, jeśli nie to fail.

W warhammerze masz czyste pvp i zdobywanie keepów, ale sytuacja jest podobna jak w aoc, większość ludzi nie przydłużyła subskrypcji, albo max 2-3 miesiące. Po prostu obie gdy chciały nawiązać walkę z wow'em, przez co zostały wydane za szybko, z masą błędów, aoc chciał to naprawić edycją 2009, ale nie wiem, czy już nie jest za późno.

 

Niektórzy grają w tibie i bawią się wyśmienicie, Ty dobrze bawisz się w aoc, wszystko rozumiesz, bo tekst jest w ojczystym języku, nikt bezczelnie nie może s'PK'ować, abonament tańszy o 20zł w stosunku do angielskich serwerów, same zalety prawda ? :)

Co nie zmienia faktu, że najpopularniejszą grą pozostaje wow, miał to zmienić dawniej aoc, niedawno who, obecnie na horyzoncie nie ma kompletnie nic, jedyne co może zagrozić blizzowi to... jego kolejne mmo, które jest w produkcji.

 

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś z forum jeszcze gra ?, bo myśle nad jakąś nową grą, a uwielbiam klimaty Gothic i ten tytuł mocno mnie zainteresował, ale chciałbym poznać opinię innych

Tak się składa, że właśnie kończę grać w triala, kupiłem już nawet polską wersję pudełkową.

Gothica 3 też niedawno instalowałem w celu sprawdzenia jak chodzi z ostatnim patchem 1.7.

 

Walka jest mniej manualna niż w gothicu, tzn. wszystkie ciosy wyprowadzamy klawiszami np. 1-9, są różne combosy, musimy po kolei wciskać odpowiednie kombinacje klawiszy (na początku pojedyncze, max 3 klawiszowe). Reszta sterowania podobnie jak w gothic. Grafika o wiele ładniejsza, tak samo animacja postaci, walki itp. , niedawno dodali tryb dx10, także jest to obecnie najładniejsze mmorpg, nie może się także powstydzić przy konkurowaniu z singlowymi grami rpg.

 

Klimat jest zachowany, przynajmniej ja czułem się usatysfakcjonowany tym, czego doświadczyłem, przez pierwsza wyspę tortagę, którą można nazwać swojego rodzaju tutorialem gra prowadzi nas ładnie za rączkę, czujemy się jak w grze single player, wszystkie dialogi są mówione, questy jak na mmo w miarę ciekawe. Podobno właśnie po ukończeniu pierwszej wyspy questy stają się coraz bardziej nudne i dialogi nie są już z lektorem, tak wyczytałem osobiście nie doszedłem jeszcze dalej.

 

Nie możesz zapominać, że jest to gra mmo, ma na prawdę sporo wspólnego z grami singlowymi, jednak questy nie są aż tak rozbudowane, jednak jak już wspomniałem i tak w miarę ciekawe w porównaniu z innymi mmorpg.

Najfajniej się gra oczywiście postaciami walczącymi wręcz, system combosów, fatality no i ogólnie walka daje dużo przyjemności, przynajmniej na początku, kiedy nie jesteśmy jeszcze na maxa znudzeni powtarzaniem w kółko tych samych kombinacji klawiszy.

 

Gra jest bardzo inna niż wszystkie mmo, z którymi dotychczas miałem styczność, ale oprawa graficzna, system walki no i klimat sprawiają, że mimo iż gra nie jest oparta na jakichś super zasadach (poroniony system pvp, brak podziału na frakcje) o miło się w nią ciupie, tak jakoś bezstresowo, bez pośpiechu. Tylko jak chcesz tak sobie na spokojnie pograć i preferujesz samotny styl gry to jednak polecam serwer pve, na pvp czasami tak ostro gankują, że nie da się w spokoju wykonywać questów, a to może doprowadzić do frustracji. Z drugiej strony możesz grać w gildii i bawić się w pvp, zawsze będzie z kim pograć no i moim zdaniem dopiero wtedy gra ma sens, bo nie ma to jak polowanie na ruskich. :)

Także zależy to od stylu gry, jeśli nie lubisz pvp to daruj sobie od razu taki serwer, zresztą w pve są jakieś mini gierki pvp, można w każdej chwili się przenieść na jakąś plansze i pozabijać trochę, dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa.

 

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, wprawdzie tak dużo nie pograłem, ale sporo czytałem i trochę znajomi mi naopowiadali jak to się gra. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości CDprojekt można mieć AOC za 40zł. Opłaca się :D ? Gra w to jeszcze ktoś?

Za 40zł jak najbardziej się opłaca, gra dużo osób, ale większość to dzieci neostrady jeśli mówimy o polskich serwerach. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj po darmowe konto na 7 dni -> http://aoc2009.pl/trial/

 

Ja od paru dni gram i wbiłem 18 level.

Zastanawiam się nad kupnem pełnej wersji.

Gra warta by w nią grać choć chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do Lineage2 bo jeszcze ciężko mi ogarnąć świat conana.

 

Oczywiście gram na serwerze PVP TwoEagles. Jak komuś przeszkadza bardzo gankowanie to można zmienić lokację gdzie nie można PVP lub zmienić tryb na nocny i wtedy jesteśmy sami na serwerze i można spokojnie questy wykonywać :)

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...