Skocz do zawartości
Szib

Dziwne? Komputer Się Sam Włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega zakupił niedawno kompa dokładnej konfiguracji nie znam wiem, że jakiś pentium 4 3GHz płyta Gigabyte 512 RAM'u nagrywarka DVD/RW dysk 160GB karta graficzna GeForce 6600 internet przez sieciówkę.

Problem polega na tym ,że komputer się samistnie uruchamia w nocy, aby zapobiec włączaniu kompa wyłancza listwę zasilającą.

Co może powodować takie zachowanie kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że są też skoki napięcia i na płycie trzeba wyłączyć opcję PowerOn.... na disable.

Różnie producenci oznaczają te funkcję, ale chodzi o to, że jak nagle płyta jest bez napięcia to przy pierwszym otrzymaniu napięcia jest komputer automatycznie załączany (przydaje się na serwerkach ;) )

 

2 możliwość to tak jak pisano wyżej wyłączyć wake up lan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taki bajer jak Resume Power Failure dosc czesto standardowo ustawione na ENABLED. Jest to wlaczenie kompa po zaniku napiecia 'przydatne np. na serwie....' MoBo w takim wypadku moze reagowac np. na spadki napiecia i wlaczac kompa

 

Oprocz tego WAKE ON LAN i WAKE ON RING :) ... wszystko ustawic na disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taki bajer jak Resume Power Failure dosc czesto standardowo ustawione na ENABLED. Jest to wlaczenie kompa po zaniku napiecia 'przydatne np. na serwie....' MoBo w takim wypadku moze reagowac np. na spadki napiecia i wlaczac kompa

 

Oprocz tego WAKE ON LAN i WAKE ON RING :) ... wszystko ustawic na disabled.

1464783[/snapback]

pisalem o tym wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko fajnie, ale aby dzialalo WOL to potrzebny jest jeszcze kabelek karta->plyta. No chyba ze to karta zintegrowana.

2. Co jest zlego w wylaczaniu listwy na noc? Ja zawsze wylaczam, bo drazni mnie czerwone swiatelko w ciemnym pokoju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko fajnie, ale aby dzialalo WOL to potrzebny jest jeszcze kabelek karta->plyta. No chyba ze to karta zintegrowana.

2. Co jest zlego w wylaczaniu listwy na noc? Ja zawsze wylaczam, bo drazni mnie czerwone swiatelko w ciemnym pokoju..

1465060[/snapback]

2. to, ze za kazdym razem wylaczania i wlaczania listwy odcinasz napiecie zasilajace od plyty, nie pobiera znikomego pradu, ale i pozniej wprowadza sie stan niesutalony w ukladach elektronicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. to, ze za kazdym razem wylaczania i wlaczania listwy odcinasz napiecie zasilajace od plyty, nie pobiera znikomego pradu, ale i pozniej wprowadza sie stan niesutalony w ukladach elektronicznych :)

1465162[/snapback]

To nie problem.

Najgrozniejsze dla sprzetu(ogolnie urzadzen elektrycznych) jest wylaczanie go, wtedy sprzet jest bardzo obciazony. Taki przklad z zycia: czesto zarowki przy wylaczaniu przepalaja sie.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, dlatego najlepiej wlaczyc kompa po kupieniu go i nie wylaczac az sie cos usmazy - wtedy wymiana i znow do pradu :)

Mysle, ze konstruktorzy podzespolow komputerowych wzieli to pod uwage...

Sa nawet 10-letnie komputery, ktore chodza do dzis, wiec naszym chyba nic nie grozi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko fajnie, ale aby dzialalo WOL to potrzebny jest jeszcze kabelek karta->plyta. No chyba ze to karta zintegrowana.

1465060[/snapback]

W specyfikacji PCI 2.1 jest juz zawarty taki bajer jak WOL

Karty zgodne z ta specyfikacja nie wymagaja kabelka i nawet wtyczki nie mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze takie cos w biosie jak odpalanie kompa o okreslonej porze - ja mam np w pracy na serverku odpalanie po power failure i na wszelki wypadek odpalanie codziennie o 12 w nocy jak by pierwsza opcja zawiodla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...