Skocz do zawartości
akl

Zasilacz Do 6600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy w temacie zasilaczy więc proszę o wyrozumiałość. Po wymianie grafiki będę miał kompa:

 

Athlon XP 2000, płyta MSI KT4V, grafika 6600GT, pamięć 512MB 333MHz, jeden dysk, jedna nagrywarka CD z DVD (kombo), karta dźwiękowa Audigy 2 ZS.

 

Ten Athlonek to się góra do 1800MHz kręci (po podniesieniu vcore do 1,85 ;-)) ale może będę próbował kręcić tę grafikę. Do tej pory miałem Deer'a 350W ale po przeczytaniu wielu postów o spalonych Deer'ach przestraszyłem się bo rozumiem że mi nie starczy. Czy starczy mi ten zachwalany tutaj Modecom 350 GTF ? Czy raczej stawiać na coś jeszcze mocniejszego a co za tym idzie droższego ? Zasilacz nie musi być bardzo przyszłościowy bo jak będę robił następny upgrade kompa to pewnie wszystko i tak będzie nowe.

 

Przepraszam za naiwne pytanie ale czy własnoręczna wymiana zasilacza jest prosta ? Nigdy tego nie robiłem. Wystarczy odkręcić i przykręcić parę śrubek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]a ile masz mniej wiecej kasy na zasilake bo rozne zasilacze pociagna ten sprzet :P

1459806[/snapback]

Hmm kasy to ja mam tyle że mógłbym kupić dowolny zasilacz ale mam też inne wydatki i staram się oszczędzać. Pewnie że nie ma co żałować bo jak mi się zjara to więcej stracę ale nie chcę też przegiąć w drugą stronę i wydać za dużo niepotrzebnie. Ta karta to już wydatek 790 zł ... najchętniej bym dał za zasiłkę nie więcej niż 100 zł.

Aha, a czy osoby z wawy nie wiedzą czy jest duży wybór dobrych zasilaczy na giełdzie ? Bo tam pewnie kupię tę grafikę więc i zasilacz byłoby mi wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę chcesz kupić za prawie 800 zł a zasiłkę za mniej niż 100 zł :/

 

Tak wygląda podejście do zasilania sprzętu, pomyśl:

Kupujesz sobie super bryke, 300 koni, NOS i go super tuningujesz.

Jedziesz na jakąś obskurną stacje i prosisz najgorszą benzynę jaką mają nawet chrzczoną bo zależy ci aby oszczędzić pieniądze.

Pewnego dnia jedziesz sobie 250 km/h po atostradzie i słyszysz tylko kilka stuków i samochód staje, co nawaliło, oczywiście paliwo do d**y no i samochód do naprawy a silnik do wymiany.

Rozumiesz aluzje.

Przyszłościowe zasilacze to te z średniej i wyższej półki.

Możesz oszczędzać tylko na swojej głupocie nie na sprzęcie, który ciągnie i chroni twój sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacz Modecom 350 GTF PFC i musze powiedzieć że na moim sprzęcie napięcia full stablle trzyma, fakt faktem bardzo się nagrzewa, a co za tym idzie?? brak ciszy w komputerze :D. Na tą grafike co chcesz kupić proponuje nie Chiefteca 360 W bo to bedzie mało i z tego co wiem to sie palą te zasiłki.Ja proponuje zasilacz NEOTEC 4202. Ma on 420 WAT mocy i naprawde jest strasznie cichy i poza tym napięcia trzyma bardzo dobrze.Kosztuje w granicach 300 zł,ale naprawde polecam ten PSU.Gdybym miał kase sam bym sobie taki sprawił :D

 

Tu masz link do sklepu gdzie można to kupić

 

Neotec 4202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę chcesz kupić za prawie 800 zł a zasiłkę za mniej niż 100 zł :/

 

Tak wygląda podejście do zasilania sprzętu, pomyśl:

Kupujesz sobie super bryke, 300 koni, NOS i go super tuningujesz.

Jedziesz na jakąś obskurną stacje i prosisz najgorszą benzynę jaką mają nawet chrzczoną bo zależy ci aby oszczędzić pieniądze.

Pewnego dnia jedziesz sobie 250 km/h po atostradzie i słyszysz tylko kilka stuków i samochód staje, co nawaliło, oczywiście paliwo do d**y no i samochód do naprawy a silnik do wymiany.

Rozumiesz aluzje.

Przyszłościowe zasilacze to te z średniej i wyższej półki.

Możesz oszczędzać tylko na swojej głupocie nie na sprzęcie, który ciągnie i chroni twój sprzęt.

1462485[/snapback]

popieram ! zasilacz to podstawa !!! kup najlepsze na co Cię stać, bo potem będzie problem jak wymienisz podzespoły a okaże się, że psu jest za słabe <_< niestety, ale kompy mają to do siebie, że jeśli kupisz coś taniego i z niskiej pulki to reszta będzie się kaszanić

 

Gibonik

Na tą grafike co chcesz kupić proponuje nie Chiefteca 360 W bo to bedzie mało i z tego co wiem to sie palą te zasiłki

każdy zasilacz może się spalić, każda część może paść. jak nic nie kombinujesz i dbasz to sprzęt będzie działał i działał. Mam tego chiefa i jest kozacki. napiecia trzyma bardzo ładne a naprawdę mam trochę w kompie, zresztą widać :) Edytowane przez dreamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...