Skocz do zawartości
teges

Thermaltake Big Typhoon

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem patent senseia i zamontowałem do zapinki wentyl Zalmana ZM-OP1  tak aby chłodził PWM IC. Wyglada to nastepująco:

1562438[/snapback]

Dzięki KazMax za info. Kupuję "sprzęta" po weekensdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Thermaltake Big Typhoon nie ma regulacji obrotow??czy w takim razie bedzie dzialac technologia Cool 'n' Quiet??? Chyba go kupie ale nie wiem czy lepszy jest ten czy Thermalright XP-120, ale kupujac drugiego musialbym dokupic jakis cichy ladny wentyl :/ doradzcie co mam wziac!!

Acha, i czy Big Typhoon wejdzie na moja plyte?? Tu jest link: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10924

Edytowane przez Patryk555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Thermaltake Big Typhoon nie ma regulacji obrotow??

1567859[/snapback]

A kto powiedzial ze nie ma?

czy w takim razie bedzie dzialac technologia Cool 'n' Quiet???

1567859[/snapback]

A co ma obnizanie FSB i Vcore do regulacji obrotów?

Acha, i czy Big Typhoon wejdzie na moja plyte?? Tu jest link: 1567859[/snapback]

Na plyte na pewno wejdzie. Pytanie czy zmiesci sie w Twojej budzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiezylem, ze od plyty do bocznej scianki budy mam jakies 15-16cm. Czy nie bedzie chaczyl o pamiec w pierwszym slocie(ten niebieski)?? Moge dac zdjecie ale bylo robione bez flesza wiec za duzo nie widac. Czy Big Typhoon, ma w takim razie regulacje obrotow np.na sledziu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Big Typhoon, ma w takim razie regulacje obrotow np.na sledziu??

1568547[/snapback]

 

kolejne idiotyczne pytanie z Twej strony

 

mozesz sobie dokupic sledzia , podpiąc pod jakikolwiek kontroler lub pod płyte jesli masz w biosie mozliwosc regulacji obt wentyla na CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ze mozna dokupic regul. obrotow to wiem, myslalem ze on juz ma dolaczony, tak jak w niektorych coolerach. Czy w takim razie zmiesci sie on do mojej budy i czy nie zablokuje slotu na pamieci??

1568681[/snapback]

qr.... kup se i sprawdz albo poszukaj na necie

 

to tez Cie przerasta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej obniżanie mnożnika i Vcore :)

1568242[/snapback]

no tak racja, obniza mnoznik... sorki za blad ale wrocilem z roboty i juz zbytni nie kontaktowalem...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie bo juz chcialem brac thermalrighta xp 120, ale po przeczytaniu wszystkiego jestem skłonny zmienic zdanie myśle na lepszą opcje [wielkie dzięki :) ] to czy nie bedzie problemu z instalacja na mojej plycie BIG TYPHOONa [ http://www.motherboards.org/reviews/motherboards/1470_2.html ]?

Myśle przede wszystkim o wyciszeniu kompa wiec czy to jest najlepszy wybór?

Thanx from the mountain :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was orientuje czy ten wiatraczek z TT BigTyphoon to ten sam co jest w chlodnicy przy TT BigWater.

 

Kumpel go ma w BigWater, chodzi dosyc cicho ale ma napisane ze wiatrak kreci sie z predkoscią 20dbl a w TT Big Typhonn jest podane 16dbl.

 

Czy ktos wie cos wiecej na ten temat???

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was orientuje czy ten wiatraczek z TT BigTyphoon to ten sam co jest w chlodnicy przy TT BigWater.

 

Kumpel go ma w BigWater, chodzi dosyc cicho ale ma napisane ze wiatrak kreci sie z predkoscią 20dbl a w TT Big Typhonn jest podane 16dbl.

 

Czy ktos wie cos wiecej na ten temat???

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

1583985[/snapback]

 

po 1 - wiatrak nie kreci sie z predkoscia 20 dbl tylko 1300 rpm - dB to glosnosc - decybele !!!

po 2 - ten wiatrak na typhoonie nie ma 16 dB - moge Cie zapewnic :D:) (tak samo jak silent cat mial miec 21:D)

po 3 - kazdy wiatrak krecacy sie z taka predkoscia jest cichy

po 4 wyglada to tak samo ale zastanawia mnie jedno BT kreci sie na 1300 max a tamten od 1300 do 2400 rpm...

 

 

 

Wyglada to to tak samo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem z tymi dlb to zwykla pomyłka.

 

moim zdaniem to tez to samo ale ciekwi mnie ta roznica w obrotach.

jeden do 1300 rpm a drugi od 1300 do 2400rpm

 

moze to wynika z napiecia danego na wiatrak

przy 5v ma 1300 rpm , a przy 12v kreci sie z predkoscia 2400rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postanowiłem utrudnić sobie życie kupując big typhoon. Ale jest malutki problem, a mianowicie backplate do mojej płytki gigabyte jest plastikowy i niekompatybilny z big typhoon. Pytanie jest następujące - gdzie można kupić taki metalowy backplate który byłby kompatybilny z BT? Macie jakieś namiary?

 

Myślę jeszcze nad kupnem Titana Venessy L-type - cena taka sama, wydajność chyba nieco lepsza. Oj trzeba się będzie porządnie zastanowić.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postanowiłem utrudnić sobie życie kupując big typhoon. Ale jest malutki problem, a mianowicie backplate do mojej płytki gigabyte jest plastikowy i niekompatybilny z big typhoon. Pytanie jest następujące - gdzie można kupić taki metalowy backplate który byłby kompatybilny z BT? Macie jakieś namiary?

 

Myślę jeszcze nad kupnem Titana Venessy L-type - cena taka sama, wydajność chyba nieco lepsza. Oj trzeba się będzie porządnie zastanowić.

1585948[/snapback]

takie coś widziałem tu : http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...&id_towaru=1115

poprawcie mnie jak się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem z tymi dlb to zwykla pomyłka.

 

moim zdaniem to tez to samo ale ciekwi mnie ta roznica w obrotach.

jeden do 1300 rpm a drugi od 1300 do 2400rpm

 

moze to wynika z napiecia danego na wiatrak

przy 5v ma 1300 rpm , a przy 12v kreci sie z predkoscia 2400rpm

1584734[/snapback]

 

 

chyba sie skusze :lol:

 

http://www.pc-cooler.com.pl/index.php/veid/596/lev/57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie skusze  :lol:

 

1599680[/snapback]

279 zł dziękuję nie mam więcej pytań :) Freezerek 64 i tak jest najlepszy :lol:

i jeszcze jedno mnie martwi wentylator na zalmanku ( szkoda że nie mozna go wymienić po jakimś czasie na taki sam ewentualnie jakiś odpowiednik ) w tym przypadku Big Typhon ma przewage bo jak 120 mm zacznie terkotać to tylko wymiana wentylka a z Zalmanem to już problem Ciekawe jak z wydajnością tego zalmana ???

Proszę o linki w tym lub stosownym temacie :)Zapraszam do dyskusji :D

Edytowane przez saper223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaz na A64 to jakas dziwna sprawa, w instrukcji jest napisane ze nalezy przykrecac go do oryginalnego backplate ale sruby sa za krotkie o prawie 1cm!!! Zalozylismy go wkrecajac w dystansy metalowe od plyty glownej. Moze cos nie tego od tego upalu a moze instrukcji nie zrozumielismy :)

1467990[/snapback]

 

BNX - poczytaj testy, 7700 niestety przegrywa w przedbiegach...

 

aiki - no niestety wszystko dobrze robicie, to TT dalo ciala - kolesie z PcAreny ktorzy testowali sample tez stwierdzili ze sruby sa za krotkie  :mur: i uzyli backplate od Zalmanka 7000... no coz, przyjdzie mi "pozyczyc"  :wink: backplate od mlodszego brata ktory ma Pentagrama, a z tego co pamietam oba backplate sa identyczne  :D

1468494[/snapback]

 

To mnie właśnie trapi... to w końcu jak to jest ? Czy ktoś kto ma DFI nForce 4 i TT BT moze się wypowiedzieć ?

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie trapi... to w końcu jak to jest ? Czy ktoś kto ma DFI nForce 4 i TT BT moze się wypowiedzieć ?

1604469[/snapback]

 

potwierdzam , na śróby są za krótkie

ja wykorzystałem sróby z kompletu od obudowy Tt Soprano (widac BT trzeba kupować w komplecie z obudowa Tt :) )

 

BT zamontowałem bez wyciągania mobo z budy , nie trzeba też jakiegoś super srubokręta , ważne żeby był długi

 

ale martwią mnie temperatury chyba DFI ma błedne odczyta na 2700mhzi 1,4v mam 50st w stresie , a ta miedziana płytka na procu jest poprostu chłodna , na NF4 ma złotego zalmana z wiatrakiem 40x40 i przy tem 45-50st zalman parzy ,a na BT nie czuc zadnej temperatury :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...