Skocz do zawartości
pok

Pompa Samochodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie, czy taka pompa samochodowa z układu chłodniczego mogła by zastąpić pompki których uzywacie?Wie ktoś może czy głośne to jest?Jak z wydajnością?Ile bloków pociągnie i czy kto kolwiek ma coś takiego w swojej budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo moge mieć pompe od układu chłodniczego podłaczana pod 12V.Nie wiem z jakiego to samochodu.Sprubuje jutro podać marke lub wżucić zdjęcie jak jakies znajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastiff nie wszystkie samochody mają takie rozwiązanie.

 

pok A jak możesz mieć taką pompe to nie ma sie co zastanawiać. Powiedz że potestujesz i jak nie spełni twoich oczekiwań to oddasz. Acha i zobacz jakie ma wyloty bo jak się widzi węże doprowadzające wode do chłodnicy w samochodach to <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w zdecydowanej wiekszości samochodów pompa wodna jest napędzana mechanicznie, elektryczna to moze być pompka do paliwa jednak zastosowanie jej w WC raczej nie wchodzi w rachubę ze względu na spory hałas generowany przez tego typu urządzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje ze jest to pompa słuzaca do wytwarzania obiegu plynu gdy silnik jest wyłączony.

1462715[/snapback]

najprawdopodobniej tak jest i te pompy nie sa glosne, jednak z ich wydajnoscia tez nie jest jakos rozowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje ze jest to pompa słuzaca do wytwarzania obiegu plynu gdy silnik jest wyłączony.

1462715[/snapback]

Kiedy silnik jest wyłączony w samochodzie nie ma żadnego obiegu płynów :mur: (Moze w takich z Webasto jest ale to inna historia :D ) Wszystkie pompki w brykach są zbyt głośne jak na wymogi WC włącznie z pompką od spryskiwaczy która w dodatku nie jest przystosowana do pracy ciągłej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Już wiem jak to wygląda ale jak narazie nie mam tego bo wujek nie może znaleźć :/ Pompa ta ma wygląd walca, z jednej strony wlot z drugiej wylot.Pytałem sie i wujcio mi mówi ze to jest pompka od instalacji chłodzenia wodnego,więcej sam nie wie po co ona tam była :) i jakie dokładnie zadanie spełniała.Wiem tylko ze jest dość wydajna, ok.1000l/h(+-100l)no ina 100% jest na 12V.Jak tylko ją bede mieć to zapodam fotki i jakieś dane z testu.A i taki offtopic, mianowicie mam taką nie wiem czy to chłodnica czy nagrzewnica, cała z miedzi o wymiarach 30x15x6cm.Odległość między tymi blaszkami(to chyba finy sie nazywa) 3mm.Rura którą płynie ciecz jest w kształcie litery S.Jak myślicie dała by rade dwum blokom wodnym gdybym zaopatrzył ją w jakieś duże 2 wiatraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg płynu przy wyłączonym silniku moze byc potrzebny do ogrzewania samochodu na postoju. A pompke od spryskiwaczy mialem w moim pierwszym WC byla strasznie glosna i polegla po dwóch dniach. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51572437

Edytowane przez dudkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest taka pompka.wylot i wlot jest równoległy.Może to poprostu jest jakaś pompka wspomagająca.A do tego ona pracuje przez cały czas pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowoczo za głośna, i wcale niewydajna.

Bawiłem się chyba wszystkimi pompami jakie są w samochodach, i niewidzę anijednej która mogła by znaleźć zastowowanie w WC.

Większość jest strasznie chałaśliwa, albo przeznaczona do pracy krótkotrwałej (spryskiwacze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy silnik jest wyłączony w samochodzie nie ma żadnego obiegu płynów  :mur:  (Moze w takich z Webasto jest ale to inna historia  :D  ) Wszystkie pompki w brykach są zbyt głośne jak na wymogi WC włącznie z pompką od spryskiwaczy która w dodatku nie jest przystosowana do pracy ciągłej.  :D

1462772[/snapback]

 

ale pieprzysz bzdury jak malo ktory :lol:

oczywiscie, ze jest w celu wychlodzenia silnika po jego wylaczeniu, tylko ze w klasie samochodow, z ktorymi nie miales, co wynika z twojej wypowiedzi, do czynienia.

Nie kompromituj sie swoja niekompetencja. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pieprzysz bzdury jak malo ktory  :lol:

oczywiscie, ze jest w celu wychlodzenia silnika po jego wylaczeniu, tylko ze w klasie samochodow, z ktorymi nie miales, co wynika z twojej wypowiedzi, do czynienia.

Nie kompromituj sie swoja niekompetencja. :lol:

1464552[/snapback]

Czytanie ze zrozumieniem nie wychodzi Ci najlepiej. Napisałem wyraźnie że obieg płynów może występować w samochodach z Webasto czyli systemem ogrzewania podczas postoju. Nie wiem jaką klasę samochodów masz na myśli (pewnie żelaźniaki :lol: ) ale w zdecydowanej większości aut po wyłączeniu silnika nie ma żadnego obiegu płynów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, elektryczne pompy wspomagające obieg wody w układzie chłodzenia samochodu to nie standart, aczkolwiek takowe występują, np - http://motoallegro.pl/show_item.php?item=51928914. Ta akurat ma króćce prostopadle, modeli jest pewnie tyle ile aut w których je montują. Taka pompa, jak wspomniałem, wspomaga chłodzenie oraz miesza wodę jeszcze przez jakis czas po wylaczeniu silnika - co by sie w bloku nie zagotowała. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem nie wychodzi Ci najlepiej. Napisałem wyraźnie że obieg płynów może występować w samochodach z Webasto czyli systemem ogrzewania podczas postoju. Nie wiem jaką klasę samochodów masz na myśli (pewnie żelaźniaki  :lol:  ) ale w zdecydowanej większości aut po wyłączeniu silnika nie ma żadnego obiegu płynów.

1465891[/snapback]

nienormalny jestes ? :}

webasto dziala na troszke innej zasadzie,

mowie o samochodach ( przyklad : mercedes okularnik ) gdzie po wylaczeniu silnika, woda przez kilkadziesiat sekund - do kilku minut , krazy w nim jeszcze dzieki takiej pompce i wychladza tym samym silnik.

W seicento czy innym tuning ready samochodzie nie uswiadczysz takich extrawagancji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nienormalny jestes ? :}

webasto dziala na troszke innej zasadzie,

mowie o samochodach ( przyklad : mercedes okularnik ) gdzie po wylaczeniu silnika, woda przez kilkadziesiat sekund - do kilku minut , krazy w nim jeszcze dzieki takiej pompce i wychladza tym samym silnik.

W seicento czy innym tuning ready samochodzie nie uswiadczysz takich extrawagancji  :lol:

1466058[/snapback]

Zdecydowana większość mercedesów ma akurat mechaniczną pompę wody. Elektryczna pompa obiegowa ponoć jest w maybachu, jak widać to wyjątkowo popularne rozwiązanie. Najlepiej idź do salonu mecedesa (albo pogadaj z O.Rydzykiem) i sobie taką zamów do WC. :lol: Zresztą najmniej istotną sprawą jest w jakich samochodach takie urządzenie występuje, ważne jest że z pewnością nie jest to rozwiązanie ciche a co za tym idzie nie przydatne do WC. To nie kącik motoryzacyjny, jak dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość mercedesów ma akurat mechaniczną pompę wody. Elektryczna pompa obiegowa ponoć jest w maybachu, jak widać to wyjątkowo popularne rozwiązanie. Najlepiej idź do salonu mecedesa (albo pogadaj z O.Rydzykiem) i sobie taką zamów do WC.  :lol:  Zresztą najmniej istotną sprawą jest w jakich samochodach takie urządzenie występuje, ważne jest że z pewnością nie jest to rozwiązanie ciche a co za tym idzie nie przydatne do WC. To nie kącik motoryzacyjny, jak dla mnie EOT.

1466565[/snapback]

jestes niereformowalny.

Oczywiscie, ze jest mechaniczna, napedzana z paska albo z walka, w zaleznosci, ale przy wylczonym silniku taka sie nie sprawuje nazbyt dobshe.

Ad do salonu nie musze isc, bo trzy stoja pod domem i w nich to wlasnie zauwazylem :} :D

 

EDIT

poza tym uzytkownik o wiekszym stazu, ma zawsze racje.

:lol:

Edytowane przez ar2r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...