Skocz do zawartości
OC_CZAP3LO

Problem Z Gf 6800le

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ,ale wszystko po kolei ... dzisiaj przyszedl do mnie listonosz i przyniosl paczke.. (ja czekalem na nia az 3 dni ) z wentylatorem arctic cooling vga silencer nv5 rev 2 .. wiec nie patrzac na nic od razu wzialem sie do roboty ..... zdjalem oryginaone chlodzenie ... i wytarlem gpu z pasty .. po czym nalozylem :angry: hamska paste dolaczana do arctica ..(normalnie ta pasta to plastelina) .. ale nic rozsmarowalem ja elegancko i zamontowalem wentylator ....

po montazu .. bylem dumny z siebie .. jak zwykle po takich udanych operacjach :) i zaczynaja sie ju schody .. nie mialem gdzie wczepic zasilania do wentylatora .. wiec capnalem koncowke ktora zasila dyski i przypialem tam wentyla .... .. uradowany wkladam karte do agp ... ale znowu zonk .. jak mam podpiac zasilanie jak zakryte ono jest wentylem .. .. :mur: :angry: tu sie wqrzylem .. nic nie moglem zrobic (bawilem sie troche z zasilaniem ale na wzor wzialem gniazdo zasilania, a nie wtyczke zasilajaca i.. byle krechy na obrazie :sad:) musialem zdjac arctica .. i zalozylem oryginalne chlodzenie .... ale cos sie stalo ... gdy wlaczylem poprawnie karte graficzna .. (wszystko sprawdzone bylo .. dokrecony wentyl pasta na rdzeniu .. zasilanie karty i podpiete zasilanie wentylatora na grafie).. karta odpalila ale :angry: :sad: pojawily sie takie paski pionowe (.. cos jak pegasus jak zle wlozyles kardridza) nic nie dziala tylko mam wrazenie jak by grafa przechodzila test post .. wlaczal sie windows a;e caly czas sa te krechy i nic nie widac .. zupelnie nic .. i prosze tera o pomoc w rozwiazaniu tego problemu

 

pomocy nie wiem co robic

 

karta graficzna 6800le mobo ga 7n400 pro2 i zasilacz chieftec :sad:

Edytowane przez OC_CZAP3LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczke zasilającą się przerabia (wsadzić same bolce bez plastiku i zaizolować je). Z pastą trzeba uważać bo niektóre pasty przewodzą prąd i jak się za daleko rozsmaruje albo pasta gdzieś kapnie top problem gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczke zasilającą się przerabia (wsadzić same bolce bez plastiku i zaizolować je). Z pastą trzeba uważać bo niektóre pasty przewodzą prąd i jak się za daleko rozsmaruje albo pasta gdzieś kapnie top problem gotowy.

1463777[/snapback]

hmm a ta pasta co jest dolaczana w standardzie do AC VGA silencer to przewodzi prad ??? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ta pasta co jest dolaczana w standardzie do AC VGA silencer to przewodzi prad ???  :sad:

1463782[/snapback]

Jeżeli mialeś tam paste AC MX-1 to według producenta ona nie przewodzi prądu

"No metal particles

 

Since the MX-1 does not contain any metal particles, there are no problems regarding electrical conductivity and capacitance. In contrast to silver and copper compounds, contact to electrical traces, pins, and leads cannot result in any damage."

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączyłeś jej przed zmianą chłodznia, aby sprawdzić czy działa poprawnie?

1463821[/snapback]

dzialal elegancko .. gdy zmienilem chlodzenie na arctic :angry: .. i pozniej na stockowe .. cos sie porobilo :sad: .. hmm a ta pasta co jest dodawana do AC przewodzi prad ??

hmm nie wiem co zrobilem nie tak ..na plycie glownej zmienilem chlodzenie bylo luks .. zmienialem dozo razy procesory na plycie .. wszystkie chodza bezblednie .. na pamiec mocowalem chlodzenie :) .. na swoim radku na ktorym aktualnie siedze tez zmienialem chlodzenie na arctica .. inie bylo problemow a tu .. :huh: sa :sad: sorry ze zasmiecam forum .. ale nie wiem co zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mialeś tam paste AC MX-1 to według producenta ona nie przewodzi prądu

"No metal particles

 

Since the MX-1 does not contain any metal particles, there are no problems regarding electrical conductivity and capacitance. In contrast to silver and copper compounds, contact to electrical traces, pins, and leads cannot result in any damage."

Pozdrawiam!!!

1463828[/snapback]

hmm wlasnie przed chwila ja sprawdzalem bateryjka i zaroweczka :lol: i nie przewodzi pradu <_< hmm to co moglo pojsc nie tak ?? :mur: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wlasnie przed chwila ja sprawdzalem bateryjka i zaroweczka  :lol:  i nie przewodzi pradu  <_<  hmm to co moglo pojsc nie tak ??  :mur:  :sad:

1463836[/snapback]

Karte dużo łatwiej jest uszkodzić Sliencerami Rev. 1 bo mają wyprofilowany radiator w miejscu styku z pamięciami. W rev. 2 Arctic "zwiększył kopmatybilność i poszedł na łatwizne zarazem..." stosując te gumeczki a radiator jest rowny na całym spodzie-w Rev. 1 czasem radiator zahaczał o wystające elementy. Takie pasy jak masz wskazywałyby na uszkodzoną pamięć... W dziale ATI jest topic Silencer zabija radeony czy jakoś tak...troche ludzią już padło kart przy tym chłodzeniu-u mnie na szczęście na razie chodzi ok. Wydaje mi się, że podczas zakładania Silencera urwałeś jakieś mikro gówienko na karcie-przyjrzyj się jej dobrze...

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta umarla .. dead .. zostala jeszcze wyslana na przeglad .. ale .. to juz koniec .... :sad: mozna juz zamknac ten topik ..o i bylbym zapomnial - dzieki za posty :) ale to i tak nie wroci mi zycia mojej grafice :(

Edytowane przez OC_CZAP3LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy NV 5 przykręcałeś do grafiki bez wtyczki zasilającej, czy tylko rozsmarowałeś paste i przyłożyłeś radiator (bez przykręcania) i zobaczyłeś że wtyczka zasilająca niebędzie pasoać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta spalona :( .. ale czekam na nowa czyli razem bedzie ok 1600 zeta w plecy :(

bo qpie sobie tera nie asusa tylko gainwarda 6800le

 

hmm ale chce aby ta sprawa byla rozwiazana .. co moglo zostac spalone ze na bialym tle mam pionowe krechy .. hm w tle jakby cos dzialalo ... gdy wlaczam kompa komputer zachowuje sie tak samo jak porzednio .. przechodzi test post .. laduje sie winda .. jest windows i dzwiek .. tylko ze nie widze nic procz bialego tla i

tych kresek :mur:

Edytowane przez OC_CZAP3LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik, dużo z userów ma na swoim koncie spalone części :) Ja kiedyś spaliłem Athlona 1700+ i Athlona 1800+ bo się bawiłem w o/c na ECS K7S6A :)

 

Teraz mam kozacki bryloczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik, dużo z userów ma na swoim koncie spalone części :) Ja kiedyś spaliłem Athlona 1700+ i Athlona 1800+ bo się bawiłem w o/c na ECS K7S6A :)

 

Teraz mam kozacki bryloczek :)

1464746[/snapback]

:) :) noto tera zrobie z asusa medalik :) na szyje :lol: ale bedzie :)

he he hm a wiesz coo to sa te krechy pionowe na bialym tle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asusie z tego co pamietam to molex zasilajacy jest pionowo i wlasnie dlatego ciezko to podpiac, ludzie chyba zmieniali wtyczki na takie specjalne by to smigalo ;)

 

Mi zdechla jedna karta z silencrem podczas przenoszenia, X-Files...

 

http://simplex.linuxstuff.pl/allegro/6800/6800_1.jpg Narazie smiga pieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś coś urwać.

1465696[/snapback]

bylbym szczesliwy jakbym cos urwal .. tylko jest tez fajnie ... podpialem zle molexa 12v poszlo tam gdzie mialo byc 5v i na odwrot :( hmm wie ktos jak mozna to naprawic .. zna ktos jakis serwis ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on ci w taki sposób wszedł??!..........

1465846[/snapback]

zdjalem plastikowe zabezpieczenie ... bo mialem arctic cooling ktory zaslania molex zasilania ... i pomylilem kolory .. czerwony poszedl tam gdzie mial byc zolty

..da sie to jakos naprawic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie było 5v poszło 12v, jak dla mnie to nie jest do naprawy, dużo rzeczy się popaliło. Np taki gpu pobierał prąd z 5v to musiał niezłe napięcie dostać, ciekawe jakie? 4-5v?

 

ps. Oddaj na gwarancję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie było 5v poszło 12v, jak dla mnie to nie jest do naprawy, dużo rzeczy się popaliło. Np taki gpu pobierał prąd z 5v to musiał niezłe napięcie dostać, ciekawe jakie? 4-5v?

 

ps. Oddaj na gwarancję :)

1465933[/snapback]

hmm tera wlasnie sie zastanawiam .. oddac na gwarancje ... czy za 400zł oddac ja do serwisu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakaś szansa jest, że przyślą nową kartę :D Ja kiedys oddałem Bartona 2500+ na gwarę, spalił ewidętnie z mojej winy, za słabo dokręciłem pentagrama, przez co źle przylegał, i sru! poczułem tylko smród spalenizny :D Koło jądra wylała się czarna ciecz, proc oczywiście DEAD. Poszedłem do sklepu i powiedziałem, że procesor dziwnie się zachowuje, raz komp bootuje raz nie :) Kolo popatrzył, popatrzył no i przyjął :D Następnego dnia cieszyłem się nowym B2500+ z odnowioną gwarancją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładaj wszystko do kupy i na gware , jak załozysz ten plastik na molexa

to nikomu do łba nie przyjdzie , że można odwrotnie zasilanie podłączyc

powodzenia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładaj wszystko do kupy i na gware , jak załozysz ten plastik na molexa

to nikomu do łba nie przyjdzie , że można odwrotnie zasilanie podłączyc

powodzenia  B)

1467230[/snapback]

wszystko jest ju zlozone .. bylem dzisiaj na diagnozie ... procesor sie spalil na karcie :) (wiem nareszcie co :) ) kase wyciaglem 400zeta .. i ide jutro do serwisu .. zalezy mi na czasie ... poniewaz karta jest z wroclawia .. a ja z miasta kolo lodzi (czas transportu 2 dni w 2 strony i sewis gwarancyjny prawdopodobnie 2 tygodnie , a tutaj bede mial na nastepny dzien :) .. na poniedzialek ) .. wiec ... wole wydac kase i miec 16 potokow i 6 vertexow niz nowa karte bez tego .... z reszta wdg moich obliczen .. karte nowa nieodblokowana bede mogl sprzedac za 600 zł -- a pozniej koopic znowu gf modowalnego na 16 potokow i 6 vertexow za 800 zł - w tym przypadku trace 200zł .. ale ja wole inny sposob i i bez nerwow ... "karta zostaje i doplacam 400zł ..moze jeszcze 20 -- za zmienienie gniazda zasilania (asus ma pionowe a gainward i leadtek i inni maja poziomo)

i ciesze sie uzadzeniem :) moim asusikiem .. (tylko prawdopodobnie juz nic nie qpie tej firmy ..chyba ze ... :rolleyes: ) dzieki wszystkim za pomoc narazie ...

teraz to juz mozna na pewno zamknac ten topik ... thx wszystkim raz jeszcze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...