Skocz do zawartości
Vincent de Marco

6800gt Czy X800xl

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie daje??? Co ty gadasz.... Dzięki temu można wycisnąć więcej z rdzenia. I nie gadaj że tak nie jest... A jeśli wykręcisz na jakies 450 rdzeń (jak sie postarać to 500!) to chyba bedzie jednak wydajniejszy od X800XL...

Halo użytkownicy 6800GT jak to jest z tym kręceniem i zwiększanie Vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię, że ja wiem, ale tak od masy typa słyszałęm i nawet był o tym artykól gdzieś, gdzie pokazano że dzieki temu więcje podkręcisz. Mi nie chodzi o to ,ze bronie grafe, bo żaden ze mnie fan firm, bo każda kradnie i to nieźle ,ale jak mam kupic, to wole lepiej. Tylko Teraz większość osób mi poleca 6800GT, a jak ty mówisz inaczej to moze powiesz czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czmu miała umrzec??

 

a po prostu zwiekszenie napiecia na gpu nie dawało wiekszego oc

 

hałas stockowych coolerkow porównywalny z tym ze na radku dzieki zajebistemu programikowi ATT sobie ustawisz np w trybie 2d kolo10% wartosci obrotów i masz cisze

 

temp na obu porównywalne (+/- 5 st)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja wiem że tam jest, ale ja sie pytam jak jest pod full obciążeniem. No nie wiem jeszcze zobacze.. Wie ktoś gdzie sa testy porównania X800XL z 6800GT? Bo kurcze chce kupić lepiej, zwłaszcza że cena sie dużo nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja wiem że tam jest, ale ja sie pytam jak jest pod full obciążeniem. No nie wiem jeszcze zobacze.. Wie ktoś gdzie sa testy porównania X800XL z 6800GT? Bo kurcze chce kupić lepiej, zwłaszcza że cena sie dużo nie różni.

1515229[/snapback]

Wklep w googlach X800XL vs. 6800GT i masz porównań na pęczki.

 

Co do podnoszenia VGPU na NV40 to się mogę wypowiedzieć bo mam zwiększone z 1.3V do 1.4V - u mnie ok 25MHz przyrostu OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Jestes zadowolony z karty? Jak tam z chłodzeniem? głośne?

Teraz to ja juz wogóle nie wiem co robić :P. Patrzyłem na testy i po podkręceniu 6800GT jest ciut lepsze od X800XL i wogóle chyba lepiej wziaść tego Leadteka bo nawet cena o 70zł mniejsza niż X800XL..

Myślicie ,że w najbliższych 2 tyg stanieja jescze karty graf x800xl/6800gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie daje

1515161[/snapback]

lol ? nie wiem jak na tamtej karcie ale to chyba logiczne ze zwiekszenie napiecia na rdzeniu duzo daje, poza tym Leadtek na tej karcie zamontowal potezny miedziany radiator, te karty sa poodbnych wydajnosci, ten 800XL jest moze nieco szybszy ale lepsze chlodzenie Leadteka i jego potencjal O/C jako firmy(zawsze ich karty dobrze sie kreca) umozliwi znacznie wyzsze taktoanie karty, no i PS 3.0 ...trudny wybor ale wziolbym chyba Leadteka

 

PS jesli wikesze napiecie na rdzeniu nic nie daje trzeba pomyslec czy aby drastycznie nie wzrosla temperatura rdzenia i czy nie pogarszamy tym sprawy, jednym slowem trzeba zapewnic dobre chlodzenie karty, umiejetne zwiekszanie vcore o male wartosci zawsze przyniesie skutek, no chyba ze ktos daje odrazu + 0.2V :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ? nie wiem jak na tamtej karcie ale to chyba logiczne ze zwiekszenie napiecia na rdzeniu duzo daje,

1515449[/snapback]

przeciez pisze ze u mnie nic nie dało

 

to co wydaje Ci sie logiczne nie zawsze musi sprawdzac sie w rzeczywistosci

a wszystko zalezy od egzemplarza danej karty

 

na def napieciu 1.3V oc na gpu na poziomie 440 , po zmianie na 1.4V -oc bez zmian -takze nie ma na nic reguły

 

ps. kiedys podłaczyłem leadteka pod lcd zwykłym kablem (nie dvi) to obraz jaki zobaczyłem wprawił mnie w rozpacz (falujacy obraz, rozmyta czcionka , kompletny brak ostrosci) i wiem ze ta przypadłosc tyczy sie wiekszosci jak nie wszytskich kart ledateka 68gt -pewnie jakiejs mizernej jakosci elementy uzyte do produkcji (potwierdza sie opis z xbitlabs) bo u innych producentów chyba ok

 

a na radku (zarówno x800xl jak xtpe ) jakosc obrazu na obu wyjsciach zyleta

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... Ja zrobie tak: kupuję to kartę na wysyłkę i jak sie okarze ,ze to jakis słabo kręcący sie egzemplarz to go odeślę i tyle bo według prawa mam 10dni na odesłanie i wezme X800XL. tylko musiałbym sobie porównać wyniki. bartezjusz - jakie ty mialeś wyniki po OC w 3dmark na tym X800XL? I jakie na tym 6800GT podkręconym z v-modem lekkim? Jakbyś pamiętał i mi podał to byłbym bardzo zobowiązany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisze ze u mnie nic nie dało

 

 

ps. kiedys podłaczyłem leadteka pod lcd zwykłym kablem (nie dvi) to obraz jaki zobaczyłem wprawił mnie w rozpacz (falujacy obraz, rozmyta czcionka , kompletny brak ostrosci) i wiem ze ta przypadłosc tyczy sie wiekszosci jak nie wszytskich kart ledateka 68gt -pewnie jakiejs mizernej jakosci elementy uzyte do produkcji (potwierdza sie opis z xbitlabs) bo u innych producentów chyba ok

1515468[/snapback]

do poprawy ostrosci itp jest odpowiedni soft przeciez :P ktorym synchronizujesz odswiezanie, ustawiasz rozdz....itp, redukacjia szumu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... Ja zrobie tak: kupuję to kartę na wysyłkę i jak sie okarze ,ze to jakis słabo kręcący sie egzemplarz to go odeślę i tyle bo według prawa mam 10dni na odesłanie i wezme X800XL. tylko musiałbym sobie porównać wyniki. bartezjusz - jakie ty mialeś wyniki po OC w 3dmark na tym X800XL? I jakie na tym 6800GT podkręconym z v-modem lekkim? Jakbyś pamiętał i mi podał to byłbym bardzo zobowiązany :)

1515498[/snapback]

xl na 450/590 - wynik w 3d05 - 5700

gt na 440/580 - - 6180

 

 

ale pamietaj ze nijak nie przekłada sie to na wydajnosc w samych grach

powiem tak:

 

niektóre gry na korzysc nv (lekko d3 , ciut wiecej BIA i RiddicK)

wiekszosc na korzysc ati (farcry , hl2 , samochodówki)

 

postawiłbym tym grafom znak równosci jednak mniej konfliktowy (soft do oc , gierki itp) jest radek i jego poleciłbym

ale jak wezmiesz nv tez bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do poprawy ostrosci itp jest odpowiedni soft przeciez :P ktorym synchronizujesz odswiezanie, ustawiasz rozdz....itp, redukacjia szumu

1515512[/snapback]

he

 

daj spokoj - próbowałem wszytskiego i raczej mam pojecie jak sie obchodzic z grafą

 

cos tam ewidentnie konstrukcyjnie na zwykłym wyjsciu jest zwalone

potwierdzam to co napisali na xbit (tam testowali Ultre -jak widac tyczy sie to nie tylko GT, grafy maja przeciez te same ramdaci)

 

tutaj opis

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli za tym GF przemawia mniejsza cena -70zł, to chyba on będzie lepszym wyborem, i jeszcze ma fajniuszkie chlodzenie :). Szkoda ,ze nie ma X800XL ICEQ za jakieś max 1350zł to bym sie w takie coś zaopatrzył, ale nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he

 

daj spokoj - próbowałem wszytskiego i raczej mam pojecie jak sie obchodzic z grafą

 

cos tam ewidentnie konstrukcyjnie na zwykłym wyjsciu jest zwalone

1515527[/snapback]

 

możliwe...bywają takie karty, sam mialem bodajze FX5700LE na ktorym wyjscie bylo chyba o tak o zrobione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząć po sprzęcie bartezjusza i moim, to na takich samych ustawieniach tego GF, to jak bede miał ok. 5500+ znaczy, że jest ok z moim egzemplarzem. Jak da rade 450/600 to bede bardzo zadowolony, a jak sie okaże ,że mi szit przysłali (nie da rady 400/550) to odeśle i wezmę X800XL - proste ;)

Edytowane przez Jet4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząć po sprzęcie bartezjusza i moim, to na takich samych ustawieniach tego GF, to jak bede miał ok. 5800-6000pkt. to znaczy, że jest ok z moim egzemplarzem. Jak da rade 450/600 to bede bardzo zadowolony, a jak sie okaże ,że mi szit przysłali (nie da rady 400/550) to odeśle i wezmę X800XL - proste ;)

1515551[/snapback]

tylko pammietaj by dobrze wykrecic nv musisz opanowac dobrze dosc "głębokie" ustawienia w rivie (low 2d power itd itp) by nie było rozczarowań (powrót zegarów na def. po oc podczas wchodzenia w 3d) wiec poczytaj dokładnie watek o oc w 6800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poprostu po upgrade sprzętu (grafa+mobo) zrobie formata i postawie na nowo winde. Już i tak mialem to robić a tu sie nawet okazja trafia ;P

 

A tak na marginesie - też mam tego steelpada S&S i małe pytanko - jak Ci zeszła bardzo ta pianka gumowa z tyłu? Bo mi tak głównie na końcach juz w miare a dalej to prawie nic. Koledze za to zeszła juz połowa całej gumy :P

Edytowane przez Jet4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. własnie zamówilem i czekam z niecierpliwoscią na tego leadteka 6800GT :) A tak na marginesie to w co grasz? Ja mam do tego IE 4.0 i młócę w CS:Condition Zero. Kolega ma tego MX518 i musze pwoiedzieć, ze nie jest zły, ale ja bym tego nie kupił.

Tak na marginesie, to poczuję różnice pomiędzy świętej pamięci Leadtek FX5200 i wysłuzonej Riva TNT2 Pro :)

Edytowane przez Jet4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciaglem ten filmik i na r9800pro no O\C,  bartonie 2600+ uzycie procesora mam 100%, a filmik tak klatkuje, ze sie ogladac nie da :sad: . Chyba to jest troche dziwne. Ogladalem na catalystach 5.6 i WMP10.

1516062[/snapback]

jaki filmik? jaka masz reszte konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciaglem ten filmik i na r9800pro no O\C,  bartonie 2600+ uzycie procesora mam 100%, a filmik tak klatkuje, ze sie ogladac nie da :sad: . Chyba to jest troche dziwne. Ogladalem na catalystach 5.6 i WMP10.

1516062[/snapback]

A poinstalowałeś patche na windows media playera?

Tu masz opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki filmik? jaka masz reszte konfiguracji?

1516071[/snapback]

 

Reszta configu to epox 8rda3+(nforce Ultra400), pamieci 2x256Geil, dysk(chociaz najmniej wazny) WD RE sata. To chyba wszystko co jest ważne. Mysle ze tak czy owak filmik mi powinien w miare plynnie isc. Jesli chodzi o filmik to step into liquid(1080). Przeciez caly czas tylko o tym filmiku piszecie. Podkreslam raz jeszcze tak klatkuje, ze sa przerwy kilku sekundowe.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta configu to epox 8rda3+(nforce Ultra400), pamieci 2x256Geil, dysk(chociaz najmniej wazny) WD RE sata. To chyba wszystko co jest ważne. Mysle ze tak czy owak filmik mi powinien w miare plynnie isc. Jesli chodzi o filmik to step into liquid(1080). Przeciez caly czas tylko o tym filmiku piszecie. Podkreslam raz jeszcze tak klatkuje, ze sa przerwy kilku sekundowe.

1516278[/snapback]

 

nie wiem jeszce jakie masz fsb ale u mnie na FSB 180MHz(@ barton 3200+) i na KT 400 tez klatkowalo teraz na konfigu nizej(nForce 2 Ultra 400) plynniutko, podkrec proca jesli da rade

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszce jakie masz fsb ale u mnie na FSB 180MHz(@ barton 3200+) i na KT 400 tez klatkowalo teraz na konfigu nizej(nForce 2 Ultra 400) plynniutko, podkrec proca jesli da rade

1516299[/snapback]

Jak wyzej barton 2600+ na fsb166(1917 mhz), a narazie o podkrecaniu nie ma mowy na codeshit 300W. Co nie zmienia faktu, ze chyba powinno plynniej chodzic i proc nie powienien byc wykorzystywany w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej barton 2600+ na fsb166(1917 mhz), a narazie o podkrecaniu nie ma mowy na codeshit 300W. Co nie zmienia faktu, ze chyba powinno plynniej chodzic i proc nie powienien byc wykorzystywany w 100%.

1516328[/snapback]

zbyt niskie fsb i taktowanie cpu jest tego przyczyną, popatrz na stronie Microsoftu, wymagania do filmow WMV HD TV o rozdzielczosciach tak duzych czyli w tym wypadku 1440x1080 to proc 3GHz ! podkrecisz procka i bedzie OK ,inne filmiki powinny chodic ci dobrze , step into liquid jest najbardziej wymagajcy chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyt niskie fsb i taktowanie cpu jest tego przyczyną, popatrz na stronie Microsoftu, wymagania do filmow  WMV  HD TV o rozdzielczosciach tak duzych czyli w tym wypadku 1440x1080 to proc 3GHz ! podkrecisz procka i bedzie OK ,inne filmiki powinny chodic ci dobrze , step into liquid jest najbardziej wymagajcy chyba

1516344[/snapback]

A karta graficzna nic nie daje?? Przdciez powinna choc troche odciazyc proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...